Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen kezelésre/ vizsgálatokr...

Milyen kezelésre/ vizsgálatokra kellett járnotok pozitív ellenanyagszűrés esetén?

Figyelt kérdés
Pozitív lett az ellenanyagszűrésem eredménye a 11.hétben. Akik hasonló cipőben voltak, milyen kezeléseken kellett részt vennetek, vagy mit tudtak ezzel csinálni az orvosok?
aug. 31. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálam úgy volt, hogy a 2. trimeszteri laboron pozitív lett. Ráírták a papírra, hogy a 28. héten kontroll szükséges. Utána a védőnő adott egy beutalót amit le kellett pecsételnem a háziorvosnál, azzal visszamentem a laborba a 28. héten és megint vettek vért. Az már negatív lett. A védőnőt kérdezgettem, hogy ez pontosan miért is van, csak annyit mondott, hogy mivel nem negatív az RH csoportom, nem kell emiatt aggódni. Azt tudom, hogy RH negatív esetén kilökheti a szervezet a magzatot (ha az pozitív), tudtommal csak ilyenkor kell kezelés. Egyéb esetben nem értem én sem, hogyan alakulhat ki ellenanyag és hogy miben befolyásolja a terhességet. Ha valaki tudja itt esetleg én is kíváncsi lennék. Neked mi a vércsoportod? Egyébként nem volt semmi problémám belőle, hogy eleinte pozitívra szűrtek.
aug. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az én vércsoportom RH pozitív. Párommal kell mennünk majd 1 hónap múlva, neki is nézik a vércsoportját. Nektek is kellett apukának is menni, vagy nem?
aug. 31. 12:56
 3/4 anonim ***** válasza:
#2 Ez érdekes. Nekünk nem kellett egyáltalán. De mindenhol tök más a terhesgondozás. Nálunk lehet, hogy lazábban veszik a dolgokat. 🤷‍♀️ Bár a védőnőm és a háziorvosom sem az a szívbajos, beszédes típus. Nőgyógyász meg aki épp van az van, na inkább hagyjuk is... Ha meg vannak a vizsgálatok és sikerül valakiből kipréselnem valami érthető információt az eredmény kapcsán annak már örülök :D
aug. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én Rh negatív vagyok.


Annyi volt, hogy minden hónapban menni kellett kontrollra. Most már csak szüléskor lesz kontroll (37 hetesen volt az utolsó havi vérvétel)


Apukát sose nézték (ő pozi amúgy)

aug. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!