Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miután megállapítják a terhess...

Miután megállapítják a terhességet, mikorra és mi alapján kértek időpontot a 12. heti ultrahangra, ha a nőgyógyász csak egy aktuális hetet mond és napot nem?

Figyelt kérdés
aug. 28. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Terhességmegállapítás: kb 7 hetesen érdemes menni, akkor körül màr van szívhang is.

A "12. heti" genetikai ultrahangot, betöltött 12 hét és 14 hét között érdemes elvégezni! Hogy pontosan melyik nap, az leginkább attól függ, mikor ér rá az orvos.

aug. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ad beutalót rá.

Amikor időpontot kérsz, megkérdezik, mikor töltöd a 12.hetet és azutánra ad időpontot.

Vagy eleve mondja az orvos, hogy 6.-a után kérjen időpontot, vagy arra és arra a hétre.

Sok lehetőség nincs, nálunk pl hetente egyszer van.

aug. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tolem megkerdeztek a telefonban, hogy mikor volt az utolso menstruaciom es ugy adtak idopontot az elso genetikaira. Meg ugye nyilvan azt is neztek, hogy mikor volt hely.

Beutalo nalunk sehova nem kell, kiskonyvet kell vinni csak.

aug. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az ulomagassagot kertek amikor idopontot foglaltam
aug. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem utolsó menstruációt és ülőmagasságpt is kérdeztek, úgy adtak időpontot (istenhegyi).
aug. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tőlem csak utolsó menstruációt kérdeztek(szintén istenhegyi)
aug. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem kell rá beutalo. Ha megállapították a terhesseget akkor jelentkezel a körzeti védőnőnél és ő kiállítja a kiskönyvedet, azt kell vinni, meg a terhesség megállapításrol esetleg a leletet.


Én hivatalosan a nyolcadik héten mentem, de akkor azt mondta az orvos hogy hat hetes, ez alapján kérjek időpontot az uhra.

Ha neked nem mondtak ilyet akkor simán csak az utolsó menstruáció első napjától kiszamolsz 12 hetet és arra a hétre kérsz.

aug. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
En ugy lottem be hogy ha meg 1-2 nap elteres is van de jo legyek igy mentem 13 hetesen
aug. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is hetente 1x van, szólt az orvos előtte 2 héttel, hogy most mielőtt kimegyek, a recepción kérjek arra a napra időpontot. Adott beutalót.

Kisváros sztk

aug. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!