Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hol tudnának segíteni rajtam,...

Hol tudnának segíteni rajtam, ha 8 hetes terhesen állandó hányingerem van, reggel-kora délután epét hányok, bármilyen kajától hányingerem van, ha nem eszek akkor is hányingerem van, állandóan gyenge és fáradt vagyok, alapdolgokat nem tudok ellátni?

Figyelt kérdés
Nőgyógyásznak is mondtam, de nem reagált semmit. 2 és fél éves babával vagyok otthon és nincs segítség. Reggel ájulás szélén vagyok, émelygek, aztán epehányás, hányás reggeltől estig. Este vagy 3-4x fel kell kelnem a picihez. Nem bírom. :( Semmihez nincs erőm. Folyamatos keserű hányinger gyötör.
aug. 24. 10:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Van rá gyógyszer, kérj a nőgyógyásztól.
aug. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Kérj gyógyszert ahogy az egyes írta és mellé kérd meg a férjed, hogy kicsit aktívabban vegye ki a részét a nagyobb gyerek ellátásából, hogy egy kicsit többet tudj pihenni.
aug. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Milyen gyógyszer? Első terhességnél is folyamatosan hánytam és hányingerem volt, de a nőgyógyász azt mondta, hogy ez normális minden kismamának ilyen. Most, amikor mondtam, semmit sem reagált.
aug. 24. 11:00
 4/14 anonim ***** válasza:
34%

Próbálj B6 vitamint szedni, a Béresre többen jót mondtak.


Vagy elvileg a Daedalon amit kiszoktak írni receptre. Nézz utána és lobbizd ki a nőgyógyásznál a receptet.

aug. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%
Háziorvoshoz is mehetsz ha a nődoki nem írja fel
aug. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

Nem szimpatikus a nőgyógyász reakciója. Nem minden kismamának van, meg akinek van, sokaknak enyhébben. Aránylag ritka, hogy a kismama ennyire rosszul van.

Sajnos én nem tudom milyen gyógyszert szoktak írni, de ez magánorvos egyébként, akinek fizetsz is? Háziorvos esetleg?

Cerucalt úgy tudom nem lehet szedni, legalábbis a leírása szerint, az pedig jó. Daedalon biztosan szedhető (hányós vírust kaptam el terhesen, nekem azt ajánlották) de az meg annyira nem hat szerintem, viszont vény nélkül is meg lehet venni.

aug. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%
Nincs rá gyógyszer a 12. hétig. Nem tudom miért válaszol, aki még ezt sem tudja. Szedhetsz rá b6 vitamint hátha használ, nekem nem használt. Pár centis gyomber darabot főzöl vízben fél órát, és iszogatod (néha használt, néha nem). Ludeat irathatsz fel, nekem nem használt, ez egy savlekotő. Baby sittert hívjál ezt 2 éves gyerekkel nem lehet kibírni. 12. héttől szedhetsz cerucal-t az jó, de egy idő után nekem csak infuzioban hatott és kórházba kerültem. Remélem elmúlik majd neked, én emiatt nem vállaltam második gyereket.
aug. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező ugyanígy voltam én is az első terhességemnél. Annyira kikészültem, hogy rossz pillanatomban még azt is mondtam a férjemnek, hogy vetessük el inkább. Az orvos meg legyintett, hogy ez ezzel jár. A második terhességemnél ajánlották az Antimetil tablettát. Ez egy gyömbéres cucc, patikában lehetett kapni. Sokkal jobb volt így a második terhességem, alig hánytam. Bár nem tudom száz százalékra mondani, hogy az hatott, vagy csak más volt az a terhességem. De egy próbát megér.
aug. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Reszelt gyömbér, b6 nekem bevállt.
aug. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Van már Vombee nevezetű új gyógyszer, direkt terhességi hányásra.
aug. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!