Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit befolyásolhat a...

Mennyit befolyásolhat a cukorterhelésnél?

Figyelt kérdés

Érték szerint jó lett az eredményem. (Éhomit és 120 percest néztek, köztes nem volt. 3,24 és 4,85 lett.)


Viszont mivel senki nem mondta, hogy ott kell ülni 2 órán át, mert mozgással gyorsabban lebomlik, (az előző terhességemnél azt mondták, nyugodtan elmehetek addig), elmentem addig.

(Boltba, és utána nagyrészt ültem, csak nem a rendelőben.)


A másik, hogy azt se mondták, mennyi vízben kell, citromlével csináltam meg, fél liter vízben.


Ez vajon mennyire befolyásolhatta?


Ugye annyit nem, hogyha nem szúrom el, akkor meghaladhatta volna?



aug. 23. 18:23
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
13%

Kicsit off, de ez kicsit hülyeség nem? Nyilván senki nem csinál olyat hogy eszik csokit, iszik kólát otthon és aztán meg se mozdul a következő 2 órában.. szóval értitek. Mindenki mozog valamennyit. Szóval elméletileg némi mozgással (amihez vagy hozzászokva) lenne valós eredmény, nem pedig teljes mozdulatlansággal.

Persze a cukorterhelésemnél nem mozogtam, végigültem a 2 órát, és ezen tűnödtem hogy kicsit túl lehet variálva.

aug. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
0%

Nekem a víz mennyiségét mondták, citromlevet szinte bármennyit engedtek ("azért ne legyen 1L"), mozgást viszont nekem sem mondták. Kb mindenki el is ment, akinek akkor csinálták.

Én az egyik terhességemnél egyhelyben ültem, másiknál elmentem a kocsihoz, meg vissza, (1,5 év van a 2 gyerek közt) és mind a 2x szinte ugyanolyan értékeim lettek.

Van 2 cukorbeteg a családban, mikor valahol olvastam, hogy nem lehetett volna elmenni, megkérdeztem őket. Azt mondták, nem befolyásol akkora értéket, hogy az én 4-5 közötti cukrom séta nélkül kezelendő terhességi cukorbetegség lenne.

aug. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Persze, ez is jogos, meg a #20 se véletlen írta, hogy mindenhol más a protokoll, tényleg így van.


Itt is láttam egy kérdést, valaki hazament meg vissza, és 8 fölötti volt így is az értéke.


Nekem sose volt gond a cukrommal (illetve picikét mindig alsó határérték alatt volt, de nem mondták, hogy gond lenne, bár ezeket a részleteket sem.)


Viszont olvastam azt is, hogy 30 éves kor fölött, meg túlsúly, egyebek függvényében jobban figyelik, és egyrészt 29 évesen szültem utoljára, most 35 vagyok.

Másrészt ugye 25.héten vagyok és már feljött 10 kg (oka van, nem is keresek rá kifogást), és ezek miatt így együtt véve jobban ráfeszültem erre a cukor-dologra, mint a többi terhességemnél, mivel a doki is szóvá tette, és célozgatott az IR-re, meg a GDM-re, nem szeretnék belecsúszni.

aug. 23. 21:40
 24/31 A kérdező kommentje:

Marmint #21-re írtam.


#22

Hát én igazából nem tudom, mennyi értéket befolyásolhat, ugye az enyém is ekörül 4-5 körüli.

aug. 23. 21:43
 25/31 anonim ***** válasza:
74%

21!

Ez azért hülyeség, mert adott mennyiségű glükózhoz és közel 0 mozgáshoz van belőve a határérték.

Például tehetnének bele több cukrot, vagy lejjebb vihetnék az egészséges határértéket, de akkor mondjuk az lenne a feladat, hogy mindenki fusson le 2 km-t egy óra alatt, hogy mindenkinél egyforma feltételeket biztosítsanak a felszívódáshoz... Gondolom a kötelező mozgás a legtöbb kismamánál kiverné a biztosítékot, így egyszerűbb általánosan pihenést elrendelni a valid, összevethető eredményhez.

aug. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
41%

Igaz 2019ben voltam először cukorterhelésen.

Nekem kikeverték, 2dl vízhez adták hozzá a port, tehettem bele citromlét.

Direkt rákérdeztem, hogy ott kell-e ülni, vagy visszamehetek addig dolgotni? Megkérdezték, milyen távra? Mondtam, a parkolóug gyalog, majd 10perc kocsival, az iroda elött állok meg. Nyugodtan menjek,..


2021ben voltam 2.x terhelésen. Ott rosszul lettem kb 1 óra után. 3 ápoló jött hozzám és vízzel itattak, nehogy kihányjam, mert akkor újra kellett volna csináltatni.


Szóval szerintem ahány hely, annyi szokás.

aug. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
52%
Nekem nem lehetett inni, sem sétálni. Egyszer elmehettek mosdóba, de az is már valamikor egy órával később volt.
aug. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk elmondják, hogy nem lehet elmenni, csak üljek ki a váróba, viszont vizet lehet inni, nyilván nem túl sokat, de pár kortytól nem lehet eltérés.
aug. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%

GDM-es vagyok már pár hónapja, úgyhogy pici tapasztalatom már van :)


Cukorterhelés után egy ideig nem szabad újraterhelni mert nem lesz valid az eredmény.


Szóval én a helyedben új terhelést nem csinálnék de otthon néhány diétás kaja után megmérném a cukrom így szúrópróbaszerűen, minden héten párszor.


Pl reggeli előtt (ébredéstől számított 30 percen belül mérj és egyél), ilyenkor a cél, hogy 5,4 alatt legyél

Majd reggeli után 60 percre (általában első falattól számított 60 perc), és cél, hogy 7,0 alatt legyél (orvosfüggő ki milyen határértéket kér, de általában ez szokott lenni és ez a legszigorúbb is)


Utána nézz egy ebéd majd vacsora utáni értéket is 60 percre.


Fontos viszont, hogy diétás és kiszámolt ételt egyél ha mérni szeretnél utána cukrot pl reggeli 20-30 ch, lassú felszívódású étel, ebéd 40-50 ch, lehet benne gyors és lassú ch stb (bonyolultnak tűnik de a terhességi cukorbetegség csoportban a diéta alapok nevű dokumentumban részletesen leírják hogyan és mit lehet enni).


Ha a cukraid jók lesznek akkor nincs gond, ha magasakat mérsz beszélj az orvosoddal.


Amúgy annyira nem aggódnék a helyedben ha tényleg csak pár perc volt a mozgás akkor valószínűleg olyan borzasztóan magas nem lehetett a cukrod ha 4 lett a 120 perces, max olyan határérték.


Azt pedig csak úgy halkan jegyzem meg, hogy nekünk a védőnő külön ajánlja, hogy mozogj, hogy negatív legyen a terhelés, felháborító de ha már a szakember is ezt mondja akkor egy laikus, hogyan viselkedjen?!..

aug. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

IR-es vagyok, 3 éve és ez a második GDM terhességem. Kedves előző azért ez nem épp így van….

1. utolsó falattól mérjük a 60 percet…

2. Reggeli nem 20-30 ch hanem szigorúan 30, ahogy az ebéd is 50!

3. Ha te így diétázol, akkor nincs meg a minimum ch beviteled, úgyhogy ajánlom nézz keton szintet, nehogy baja legyen a babának! Sose megyünk 150 g ch alá.

aug. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!