Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit befolyásolhat a...

Mennyit befolyásolhat a cukorterhelésnél?

Figyelt kérdés

Érték szerint jó lett az eredményem. (Éhomit és 120 percest néztek, köztes nem volt. 3,24 és 4,85 lett.)


Viszont mivel senki nem mondta, hogy ott kell ülni 2 órán át, mert mozgással gyorsabban lebomlik, (az előző terhességemnél azt mondták, nyugodtan elmehetek addig), elmentem addig.

(Boltba, és utána nagyrészt ültem, csak nem a rendelőben.)


A másik, hogy azt se mondták, mennyi vízben kell, citromlével csináltam meg, fél liter vízben.


Ez vajon mennyire befolyásolhatta?


Ugye annyit nem, hogyha nem szúrom el, akkor meghaladhatta volna?



aug. 23. 18:23
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
86%
Befolyásolhatja. Tudom, ez nem segít, meg nem is azért mondom, de ezért kell mindig utána (vagyis előtte) olvasni a dolgoknak. Hogy ne mászkáljak, nekem a védőnő mondta, de ő se úgy, hogy tilos, csak hogy lehetőleg ne. Meg egyébként is csak véletlen volt, hogy pont előtte nap voltam nála. Amikor csinálták, ott ezekről szó sem volt, megkeverte a löttyöt, idd meg aztán helló, két óra múlva gyere vissza. Lehet úgy volt vele, valaki biztos elmondta... Közben meg itt olvastam, hogy igazából tényleg nem szabad. Én azért rákérdeznék, mit mond erre az orvos, ha legközelebb mész hozzá.
aug. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam, hogy nem gáz, különben a kérdést sem írtam volna ki, és nem rugóznék rajta.


Itt is láttam, hogy sok ellentétes válasz van, és eléggé elbizonytalanított.


Sőt, a víz része jobban izgat, mint az a pár perc, amit mentem.


Védőnőhöz megyek legkorábban jövő héten (mindenképp meg akarom vele beszélni), dokihoz csak szeptember közepére van időpont sajnos.


Ha tényleg ismételni kell, esetleg a háziorvostól tudok kérni rá beutalót?

aug. 23. 19:11
 13/31 anonim ***** válasza:
43%
Es telefonalni nem tudsz? Hivd fel az orvost es kerdezd meg, hogy most mi legyen.
aug. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
57%

Nekem kikeverték, sosem figyeltem, de picike pohárban.

Víz biztos volt benne, mert a cukor csak vízben oldódik.

Azt sose mondták, hogy ne sétáljak, csak annyit, hogy ne messze, mert ha rosszul leszek, ne a mentő vigyen el a város másik végéről. Szerintem beutalót e-mailben is kerhetsz az orvostól, vagy hívd fel.

aug. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
28%
Háziorvos nekem tudott írni terhességi cukorbetegnél reggelizőset, úgyhogy hátha tud ilyet is :) én nem hagynám “ennyiben” a kezeletlen cukorbetegség nagyon veszélyes a babára
aug. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Nem akartam ennyire belemenni, mert nem témába vág, de váltás alatt állok.

Akinél voltam, tudja, hogy nem oda megyek vissza már, az újjal meg még nem találkoztam, csak online foglaltam időpontot, ezért macera most ez az egész, és emiatt merült fel a háziorvos-kérdés, van-e erre lehetőség.

(Az első trimeszteri laborhoz pl a toxoplazma nem volt benne a beutalóban, azt tőle kértem külön. Gondoltam, hátha meg tudom most is így oldani.)

aug. 23. 19:22
 17/31 A kérdező kommentje:
Mármint ha nem volt egyértelmű, a nőgyógyászra értettem, hogy váltás alatt állok.
aug. 23. 19:22
 18/31 anonim ***** válasza:
76%

Anno cukorterhelésen én voltam az egyetlen kismama, aki megült kint a fenekén, mindenki elmászkált. Pedig én 3 percre lakom a kórháztól, simán haza is mehettem volna a köztes időben.

Nekünk a nővérek oldották fel a cukrot, és ugyan nem mondta senki, hogy maradni kell, én tudtam, hogy befolyásolja. A vízfogyasztásra azt hiszem azt mondták, csak ha hányinger van, 1-2 óvatos kortyot szabad.

aug. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
43%
Szegeden mondták, hogy a 2 vérvétel között elmehet a kismama oda ahova akar. Én ott maradtam, ha esetleg rosszul lennék ott azért csak jobban ellátnak. 4 évvel ezelőtt a Covid idején mindenkit elküldtek haza, akkor nem volt más választásom. Hazajöttem és feküdtem.
aug. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
56%

Nekem adtak egy papírt a terhes gondozáson, amire minden részletesen le van írva, azaz vigyek citromot, a glükozt, ha nagyon muszáj ihatok közben, nem mehetek sehová a rendelőből.

Ez mindkét terhességemnél így zajlott. Amikor időpontot kértem akkor is elmondták ezeket, meg a helyszínen is.


De itt a gyakorin én is annyi ellentétes protokollról olvastam...

aug. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!