Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált teszt eredmény?

Kombinált teszt eredmény?

Figyelt kérdés

Megkaptam a 12.heti kombinált teszt eredményét.Papp-a korrigált mom 0,30 szabad béta hcg korrigált mom 0,37.Down kór kockázat 1:3337,Edwards Patau 1:802.Mindkettőre alacsony kockázatot mutat,de mit mondjak nem vagyok nyugodt.Orvossal még nem tudtam konzultálni eddig.Volt valakinek hasonló?Mi okozhatja ezt az alacsony papp-a értéket?Nagyon rossz ez az eredmény?

34 éves vagyok első baba.



aug. 17. 10:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Hozzátenném ultrahangon minden tökéletes volt.
aug. 17. 10:04
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A kombinált csak egy becslés, ami több tényezőből tevődik össze. Én csináltatnék prenát vagy niftyt ha belefér anyagilag.
aug. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Igen, 2-nek igaza van!

Valószínűség számításon alapul a kombinált teszt. Azaz kb semmit nem ér.

Ugyanakkor, ha az ultrahangon mindent rendben találtak én nem csináltatnék méregdrága teszteket. Azokra csak akkor van szükség, ha az uh-n gyanús valami. Pl az orrcsont nem látszik.

aug. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
1:878-as Down esellyel Prena alapot csinaltattunk, en igy vagyok nyugodt. Negativ lett.
aug. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy nyugodt és megengedhetitek magatoknak, akkor prenát, nifty, trimosyt vagy bármit csináltathatsz.


Én egyébként ismerve magam nem is kértem kombinált tesztet. Prenával kezdtem, ezek a tesztek biztosak.

aug. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Szia! Ha megteheted csinaltass prenat/niftyt szerintem is, a kombinált csak riogatja az embereket, a genetikai tezstek viszont megbizhatóak és legalább megnyugtat.
aug. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Egyetértek a hozzászólók nagy részével. Nekem fura amúgy, hogy Edwards-ra es Pataura ilyen viszonylag rossz szám jött ki. Ott általában 20-30ezer szokott lenni a kombinált, legalábbis ismerőseim között mindenkinek ez volt, és jó pár baba született a barátnőim körében.

Mi amugy az elsőnel jártunk hasonlóan, 1:1000-hez jött ki a downra. Mentünk prenára. A másodiknál szuper lett minden..és nem mentünk, de megbántam, hogy nem mentünk niftyre vagy prenára, mert aztán meg izgultunk mégis kicsit. Én azt mondom mindenképp menjetek ha tehetitek.

aug. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!