Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elvileg 2 hét múlva szülök. A...

Elvileg 2 hét múlva szülök. A szülésznőm azt tanácsolta, hogy már most írassak fel a gyerekorvossal tápszert, hátha nem lesz egy darabig tejem és ha hazamegyek a kórházból már legyen otthon. (biztos ami biztos alapon) Ti vettetek?

Figyelt kérdés
Szóltam a védőnőnek aki szabályosan leugatott, hogy mit képzelek, hogy tápszerezni akarok. Mondtam h ez nem így van csak végszükségre kell.(mindenképpen szoptatni akarok) Nálatok volt ilyen? Most mit csináljak? Van vény nélküli tápszer újszülötteknek?
2009. jan. 6. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

Nekem ez eszembe se jutott.

De ha megnyugtat írasd fel max. nem fogod kiváltani.

Nincs ezzel semmi gond!

2009. jan. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
Sztem is nagy baromságot javasoltak neked.Én császárral szültem,5 napra indult be a tejem.Addig igyekeztem szoptatni és csak 2 nap után kapott pótlást,de csak szigorúan 30 perc cici után.Aikor mentünk haza kérdeztem mit kapott pótlásnak.Vettünk abból 1 tasakkal,de csak akkor kapta,amikor éjszaka nem volt elég a tejem 1-2 alkalommal.De még így is volt tejem 3 hónapig,mert igyekeztem mindent megtenni a siker érdekében.Ez is több volt a semminél.
2009. jan. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%

Lehet kapni vény nélkül is 1-es tápszert akár dm-ben is. Azért jobb, ha receptre veszed, mert úgy olcsóbb. Meg esetleg HA-sat írna fel a doki kapásból,az nem lenne baj, sőőőt.

Az én védőnőm tök rendes volt, tudta hogy szoptatni akarok, mégis felajánlotta hogy hoz tápi receptet.

Kiváltottuk, de persze akármi volt, nem nyitottam ki :) Viszont rendkívül megnyugtatott hogy ott van kéznél, és nem fog éhenhalni a gyerek, ha én "bénázok" :)

Ha gyerekorvost választottál már, akkor menj el hozzá és kérd meg, írjon fel tápszert.

Ahhoz a védőnőnek semmi köze elvileg.

ha nagyon nem megy, írj privit, adok neked receptet:)

2009. jan. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Szia!


Felesleges dolgot tanácsolt a szülésznőd! És amúgy a gyógyszerésztől függ, hogy oda adja-e recept nélkül a tápszert vagy sem. A legtöbb helyen oda adják. De úgy dupla annyiba kerül. De fölösleges venned. Majd veszel ha mégis szükséged lenne rá.

2009. jan. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%

Nem értek egyet az előttem válaszolókkal,szerintem vegyél a biztonság kedvéért,sose tudni mi lesz.

Elég sok ideig szavatos a tápszer.

2009. jan. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekünk a gyerekorvos írt fel még amikor bejelentkeztünk hozzá,mi ki is váltottuk,mert ugye sosem lehet tudni...De a kórházból is biztos ami biztos alapon tápszer recepttel a kezünkben távoztunkk,3 és fél hónaposan kellett serencsére először adnom belőle a babámnak:)De egyébként recept nélkül is ki tudod váltani,csak drágábban.Mi ezt kaptuk : [link]

Könnyű szülést.

2009. jan. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Én sem vettem, eszembe sem jutott, aztán persze nem úgy indult be a tejcsi és rohangászattam dupla áron megenni mikor kiengedtek. PErsze szombat délután volt...

Vegyél, jó ha van, bármi történhet csak ne kapkodj hozzá kétségbeesésedben, ha nem megy minden olajozottan. Szopitól lesz tejcsi, a pótlás csak lelassítja a folyamatot. Kitartás és bízz abban, hogy símán megy majd minden.

Mi Milupa HA Startot vettünk, abban két zacsi van, így a másikat el tudod tenni vésztartalékba a szekrény mélyére. mert csak 3 hétig használható ha felbontod. Habár lehet mindben több zacsi van, nekem nem volt szerencsém több dobozhoz hál isten, azóta sem, de jó tudni, hogy van mihez nyúlni, ha a helyzet úgy kívánja, mert fejni nem tudok.

Sok sikert és könnyű szülést Neked!

2009. jan. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Miért kéne előre feliratni?

Ha nem tudsz szoptatni, akkor majd a kórházban írnak fel tápszert és minden egyebet, hintőportól elkezdve fürdetőkrémet,vigantolt, stb. Mi úton hazafelé a kórházból vettük meg a tápszert és a többi dolgot, mert én egyáltalán nem tudtam szoptatni.

2009. jan. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem írták fel. Kértem, de azt mondták már megírták a zárót és sorry, nem tudnak... :-SSS
2009. jan. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem így kell hozzáállni. A tejbelövellésig még egyetlen baba sem halt éhen - vannak tartalékai- nem vettünk tápszert bár később kellett átmenetileg de bármelyik ügyeletes patikából megoldható és csak kicsit drágább mintha orvos írná fel. vénynélkül megveheted a milumil 0+ ha startot pl. kétezer forint.
2009. jan. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!