Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon fontos számomra a...

Nagyon fontos számomra a szájhigiénia, viszont a terhességem alatt undorodom a fogkrém ízétől. Milyen alternatív módon tudnám tisztán tartani a fogaimat? 13+0hkm

Figyelt kérdés
Láthatatlan fogszabályzós vagyok, nekem minden étkezés után fogat kell mosnom és utána vissza kell tennem a fogszabályzómat, viszont a fogmosások után egy émelygős rossz íz marad a számban. Ezt nem tudom sem extra öblítéssel, sem nyelvtisztító kefével eltüntetni. Próbáltam már több márkájú / ízű fogkrémet, de ott tartok, hogy a következő alkalommal gyerek fogkrémet veszek. Más járt esetleg még így? Szerintetek mivel próbálkozzak? :(

júl. 25. 14:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Simán jó lehet a gyerekfogkrém, ez még nem olyan óriási gond.


Én a hátsó fogaim mosásával szenvedtem, mert egy bizonyos ponton túl öklendezni kezdtem a fogkefétől. Sajnos eleve "könnyen" hányok migrén miatt, de ez a fogmosásos mizéria az első trimeszterben jött és úgy látszik, már így is marad - 2 éve szültem. Kínszenvedés.

júl. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Metionin ***** válasza:
100%
Én simán nem bírom a mentolos fogkrémeket, gyerek fogkrémet vagy más ízűt használok. Signalból van kókuszos, kamillás, ezeket szeretem de az Aldis rágóízű gyerekfogkrém is bejött. Vannak fogporok is, amiket ki tudsz próbálni, a Difeel sweet whitening vagy mi a neve, abból a szeneset használjuk, nagyon jól tisztít és van amelyik édeskés, van amelyiknek egyáltalán nincs íze.
júl. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%

Én szódabikarbónával mostam fogat pár hétig, fura mód annak a "lábszag ízét" bírtam, de sem a gyerek fogkrémeket sem a felnőtt fogkrémeket nem bírtam.


A nedves fogkefét belemártottam a szódabikarbónába és úgy sikáltam a fogaimat.

júl. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A szódabikarbóna tönkreteszi a fogzománcot, napi fogmosásra nem ajánlott.

A szájvizeket sem bírod? Esetleg moss fogat sima, vizes fogkefével, utána szájvizes öblítéssel.

júl. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Fogorvosod nem tud valami alternatívát ajánlani? Esetleg valami szájvizet amivel ideiglenesen kitudod váltani a fogkrémet (tiszta vizes fogkefével letisztítod plusz szájvíz)? Vagy a szájvizet sem bírod most? De a gyerek fogkrém is jó lehet. Nekem azt mondta a fogorvosom, hogy az alapos és megfelelő tisztítás a legfontosabb, nem a fogkrém. Nyilván ezt fogszabályozósként pláne tudod már, hogyan kell helyesen fogatmosni 🙂 (nekem megmutatta annó a fogdoki, addig is helyesen mostam, de fogszabival ugye nehezebb pici).
júl. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Leteznek nem mentolos fogkremek is, probalj olyat keresni,hatha. Dm-ben is van, egyszer vettem valami kokuszosat veletlenul, nem direkt, de elhasznalgattam :D

A lenyeg, hogy fluorid legyen benne es ezeket a fogpor, szodabikarbona stb meg kerulni kene, mind-mind tonkreteszi a zomnacot.

júl. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem bírtam néhány fogkrém ízét, valamiért poloska ízűnék éreztem mindet. Én a gyerek krokis fogkrémre esküszöm... :D Aztán Elmexre váltottam, ami nem olyan furán mentolos nekem valahogy. Azért remélem majd "visszaalakulok".
júl. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Elmex mentol mentes?
júl. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek fogkrémet használtam, vagy csak simán vízzel mostam, ha azt se bírtam épp
júl. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%

A szódabikarbónás vagyok. Nem bírtam a szájvízet sem. A fogorvosom sem örült amikor mondtam neki, kaptam tőle mindenféle fogkrém mintákat, de szószerint elhánytam magam az összestől.


A sima vizes fogmosás meg nem adott minimális frissesség érzést sem. Így kénytelen voltam ezt a barbár megoldást választani. Szerencsére csak 2-3 hétig tartott ez a fogkrém undor. Utána ugyanúgy tudtam mindent használni.


A fogaimnak nem lett semmi baja. Most a második babát várom, vele nincs ilyen gondom.

júl. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!