Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Barnázás a 6.héten?

Barnázás a 6.héten?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Volt már olyan valakivel, hogy a terhessége elején barnázott mégis megmaradt a baba? Ma vagyok 6 hetes, megyek délután nőgyógyászhoz, de nagyon félek, nehezen jött össze. Első baba lenne:(
júl. 16. 10:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Egyszer barnáztam, kaptam progit, aztán volt egy kisebb vérzés is, ami után hiába volt pulzálás, végül missed ab lett.

Kisfiammal is többször barnáztam, pedig a pozitív teszttől kaptam progit. Ott végül nem volt baj, rendben megszületett, pedig a lepény is rossz helyen tapadt (lehet a későbbi vérzésért ez is volt a felelős).

júl. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én a lombikos terhességemnél, 6 hetesen véreztem, de friss élénk piros vérrel, igaz csak pár csepp, de nagyon megijedtem. Pedig progeszteron kúpot is használtam, lombiknál alapból kell úgy tudom. A doki előtte azt mondta, hogy barnázás előfordulhat, de ha friss vér akkor valószínűleg vetélés. Na hát ezek alapján szinte biztos voltam benne, hogy elvetélek éppen, bementem a kórházba és szerencsére volt szívhang és minden rendben is volt, nem is véreztem akkor már, csak egyszeri alkalom volt egy kis hematóma okozta. Azóta se volt semmi gond hála az égnek. Most vagyok 22 hetes. Sokan mondják, hogy véreznek a terhesség elején, nem kell egyből bepánikolni, mint ahogy én tettem, de azért orvoshoz mindenképpen el kell menni.
júl. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sajnos enyhe barnázás után se maradt meg. A következőnél viszont menstruáció erősségű vérzéssel indult, a barnázás csak utána jött. Pár hét múlva megszülöm 😁

Sajnos, ez lutri, de drukklok neked🤞

júl. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Tavaly 6 hetesen kezdtem barnázni rohantam az ügyeletre volt már szívhang, kaptam progeszteront, 6+4 napnál nem fejlődött tovább,missed ab lett.


Idén áprilisban pozitív teszt után rögtön elkezdtem a progit, de szintéb 6 hetesen elkezdődött a barnázás, fel se keltem az ágyból, aztán 8 hetesen friss élénk piros vér öntött el(szó szerint).

Bementünk az ügyeletre, a baba tökéletesen jól volt.

10.hétig tartott a barnázás, 4hétig fel se keltem.

Azóta 17 hetes vagyok és lekopogom, de minden rendben.


Pihenés,pihenés,pihenés.

D vitamin, Folát vagy folsav,Rutascorbint szedtem,illetve a progiból 3×200at.

júl. 17. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindhárom terhességemnél vérezgettem. Elsőnél friss vér (1-2 csepp) 8-10 hétig, lepény méhszáj környékén tapadt. Másodiknál barna folyás volt, 7 és 8 hetesen görccsel együtt, okát nem találták. Most 10 hetes vagyok, 5+5-től 2 héten át jött rózsaszín folyás vagy pár csepp friss vér. Okát most sem találták. Mindháromszor progeszteront adtak, feküdni nem kellett. 2 meglévő gyerekem gond nélkül született, a mostani baba pár napja uh-n rendben volt.


Szerintem valaki egyszerűen így működik, ismerettségi körömben volt pár missed ab tünet nélkül. Ha rákeresel szakmai cikkekre, ott is leírják, hogy ha a vérezgetés ellenére a baba megfelelő ütemben nő és hormonszintek rendben vannak, akkor nincs igazán rosszabb vetélési arány, mint panaszmentes terhességnél.

júl. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!