Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30kilóval a magasságotokhoz...

30kilóval a magasságotokhoz kötött ideális testsúlyotok felett (de rendezett inzulin háztartással, nektek mit mondott a doki mennyire kell figyelni a súlygyarapodást?

Figyelt kérdés
Dietetikussal beállított diéta és rendszeres sport mellett lettem terhes. Az életmódom folytatható terhesség alatt de fogyást nálam már pár hónapja nem hoz. Így terhesség alatt sem számíthatok rá. A csontozatom nehéz és az évek alatt bizony magamra szedtem némi izmot (ezeket gép mérte ki nem hasra ülésre mondom) így a valós túlsúlyom inkább 20kg. Nekem mindenfélét mondtak már, az egzakt fogyókúrától (max 5kiló súlygyarapodás de lehetőleg csak kettő) egészen addig hogy tartsam a bevált életmódot és ha valamiért 15kilónál több jönne fel akkor kivizsgálás ke-ig minden is volt. Mi itt az igazság? Elég az egészséges életmód és az odafigyelés vagy most akkor álljak neki egy szigorúbb diétának hogy egy már stagnáló súly esetén megszabaduljak annyi zsírtól terhesség alatt amennyitől tudok. (Sajnos az esetemben a havi egy kiló már kalória számolást jelenleg, túlzásba vitt fogyókúrák rengeteget rontottak az anyagcserémen)

#terhesség #fogyókúra #hízás #Ideális súlygyarapodás
júl. 12. 14:27
A kérdező szavazást indított:
Maradjon a bevált egészséges táplálkozás és rendszeres mozgás
Figyeljek arra hogy csökkentsem még tovább az étkezéseim de erős fogyókúra nélkül
Fogyókúra ezerrel hogy a végére ne haladja meg a gyarapodás 3-5kilót
6 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom, mennyi vagy, de megközelítőleg szerintem megteszi:

165 cm vagyok, 80 kilóval estem teherbe az elsőnél.

(Nekem sem volt semmi eü. probléma, igazából csak a védőnő csesztetett a súlyommal).

32.hét felé javasoltak 160 ch diétát terhességi diabétesz megelőzéseként. Betartottam. 91 kg-mal mentem szülni (38 hét.)


Magától, különösebb erőfeszítés nélkül 75 kilóra tudtam lefogyni, majd másfél évvel a szülés után kcal számlálás, cukor a minimálisra, fehérjebevitelt növelve. 62-re tudtam lemenni 1 év alatt, ami nekem végülis ideális volt.

júl. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem az orvos nem mondott semmit.

A védőnő mondta, hogy max 8 kg-ot hízhatok.

Jelenleg kb +10 kg-nál tartok 38 hetes vagyok a cukorom rendben, vérnyomásom kicsit ingadozó (inkább a fehér köpeny szindróma miatt), senki semmit sem mondott azóta a súlyomra mindig mérik beírják, ennyi.

165 cm vagyok és 73-74 kg körül voltam, amikor terhes lettem, elvileg bmi szerint túlsúllyal kezdtem.


Szerintem amíg az értékek rendben vannak és a baba is jól fejlődik, addig nem szükséges változtatni a bevált diétán, mert ha meg esetleg éhezel vagy a szervezeted éhezik az a babának sem lesz jó. Viszont minden esetet egyedileg kell mérlegelni, mert a baba egészsége a lefontosabb!!! Esetleg érdemes lenne egy jó nőgyógyászt keresni aki endokrinológus is és kikérni a véleményét.

Cukor terhelés volt már?

júl. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 Endokrinológushoz el is mentem, ő megdicsért hogy az értékeim szépek, látszik hogy tartom és hogy az eddigi súlygyarapodás szerinte teljesen rendben van, csak így tovább. Igazából az ő véleménye hogy egy ennyire beállított diéta mellett ne nézegessem ilyen erőteljesen a súlyom 😅...
júl. 16. 09:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Én az endokrinológusra hallgatnék, főként, hát azt értékek is rendben vannak, addig nem hiszem, hogy gond lenne.
júl. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!