Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik tobb babat vesztettek...

Akik tobb babat vesztettek el, kivizsgalassal kiderult valaha is az oka? lett babajuk azutan?

Figyelt kérdés
van egy szinte 2 eves lanyom, juniusban elvesztettem egy babat(nem lett szivhang, 8.het),most megint egyet, eltunt a szivhang a 9. heten...szeretnem kivizsgaltatni magam.
2010. okt. 31. 14:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnalom ami tortent,en is szultem(csaszarral)egy gyereket mar es iden novemberben kellett volna legyen a masodik csaszarom de sajnos augusztusban elvesztettem a babamat beindult a szules es tul kicsi volt meg hogy tullelje,en megnyiltam es csak akkor gorcsoltem be amikor mar keso volt segiteni:(Most en is felek egy ujjabb terhessegtol ezek utan bar az orvos szerint lehet probalkozni de benne van a pakliban hogy ujra megtortenik foleg hogy mar megtortent egyszer es a fekvessel kihordhatom szerinte.Az hogy elhal a baba nem tudom mi lehet az oka,de szoritok h sikeruljon neked:)
2010. okt. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Teljesen együtt érzek veled!

Nekem 13 hónapos volt a fiam, amikor úgy gondoltuk itt az idő egy kistesónak. 6 hónap után 5 hetesen elvetéltem, ezután 1,5 évig semmi, majd újabb terhesség-6 hét után szintén vetélés. 5 évig újból nem estem teherbe, közben vizsgálat-vizsgálatot követett, a doki azzal bíztatott, hogy természetes úton nem lehet többet gyerekem, így nem is vette észre amikor terhes lettem, hogy méhen kívüli (rá is ment az egyik petevezetékem). Ezután már teljesen letettem arról, hogy mégegyszer terhes legyek, próbáltam belenyugodni abba amibe nem lehet. El sem hittem amikor 2 év múlva terhes lettem, hogy igaz! Végig rettegtem a terhességem! De van két gyönyörű fiam! A kicsi 2 éves,a nagy 14. Nem szabad feladni!

2010. okt. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 ketteske ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk nem derült ki semmi a kivizsgálásoknál. Én a 26.héten vesztettem el a babám, volt boncolás is, de nem tudták megmondani a halál okát. Aztán rá egy évre lettem újra terhes, de csak üres petezsákom volt, így mütét lett a vége. Azóta eltelt 8 hónap, és még mindig nincs babánk.
2010. okt. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén sajnálom!!!

Már 2 babát veszítettem el!

Minde a 2 terhesség a 10.héten szakadt meg.

Első elhalt,a másodiknál pedig üres volt a petezsák! :(

Voltunk sperma vizsgálaton,ez szuper lett.

Majd hormonális kivizsgálás ami szintén tökéletes,és végül egy genetikai kivizsgálás következett mind a kettőnknél,ami szintén hibátlan! :)

Ennek végül is örülök,csak nem tudom,hogy hogy vágjak bele egy következő terhességne??!!

1 év telt el a 2 terhesség között mire sikerült másodjára.

Még egy immunológiai vizsgálat vár rám.

Ezeket a vizsgálatokat célszerű lenne nálad is megcsinálni!

Minden jót neked!

2010. okt. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen együttérzek veled, mivel én is így jártam. Az én kisfiam is 2 éves volt, mikor úgy gondoltuk, hogy jöhet a kistesó, de sajnos üres petezsák miatt missed abom lett. Majd fél év várakozás után újra üres petezsák és missed ab. Ekkor dokiváltás, teljes kivizsgálás mindkettőnknek, de nem találtak semmit. Majd újra pozitív lett a teszt, és a pici babám 5-6 hét múlva fog születni.

Szóval kitartás, biztos nektek is összejön!

2010. nov. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már a kisfiam előtt is volt egy vetélésem 10 hetesen és egy méhen kívüli terhességem. Február óta próbálkozunk a tesóval. Szinte minden hónapban volt pozitív tesztem mégis megjött 1 hét késéssel. Júliusban úgy tűnt, hogy sikerült, de 7 hetesen elkezdtem vérezni, irány az ügyelet, babát nem láttak, csak gesztációs gyűrűt. Pár nap múlva szabálytalan petezsákot, a műtét napján már semmit, csak véralvadékot. Most kezdhetünk újra próbálkozni, kértem a dokit, hogy nézessen hormonképet. A 3. napi már megvan, teljesen rendben van, a prolaktin kivételével. Igazából örültem volna, ha valamit találnak, mert akkor azt lehet kezelni. Az a doki akinél kontrollon voltam magas prolaktin szintre gyanakodott, mert tejsavó jött a mellemből, de akkor a vérvétel eredménye normális lett. Azt mondták mégis szedjem a Bromo-t, mert biztosan csak akkor volt éppen alacsony. Hát a mostani véreredményemen már csillagos a prolaktin szintem, olyan alacsony, úgyhogy ma már nem is veszem be a gyógyszert, pedig csak felet szedtem a napi 2 helyett.

Azt még elmondanám, hogy eddig még nem vizsgáltak ki, pedig magánorvosnál is voltam, de lerázott. Most sztk-ba mentem és kértem a hormonvizsgálatot.

2010. nov. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Részvétem a történtek miatt!

Nekem anyósomnak volt összesen öt vetélése, és szült hat egészséges gyereket: öt lány + a férjem. Azt állapította meg az orvosa, hogy az összes elvesztett baba fiú lett volna, de az ő szervezete túl hevesen reagált a terhességekre, és a fiúk nem voltak elég szívósak ahhoz, hogy "legyőzzék" az anya immunrendszerét. A férjem és a közvetlen nővére között 13 hónap van. Ő úgy tudott életben maradni, hogy az előző szülés után még nem volt elég erős az anyja szervezete ahhoz, hogy kilökje az újabb terhességet...

2010. nov. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén sajnálom én is! Tudom, hogy nem ez a kérdés, de nekem is van egy kislányom, 8 hónapos múlt, és nemrég kiderült, hogy terhes vagyok. Több uh-n is voltam már, a doki alig látott valamit. Legutóbb már azt látta, kezd kialakulni a szívhang, 3-4 hetesre saccolta, de gyanús volt, mert már papír szerint 6 hetesnek kellett volna lennie. Aztán most hétfőn véreztem kicsit, miután együtt voltam a férjemmel, és a tegnapi uh már üres petezsákot mutatott...most pénteken is megnéz még egyszer a doki, de ha nem lát semmit, műtét lesz.. nem értem, hogy lehet ilyen kegyetlenség a világon, és nem akarom elhinni, hogy egyszerűen csak elvesztettük a babát... :((((
2010. nov. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
En is elvesztettem egy 26 hetes terhesseget ami nagyon megviselt,raadasul egeszseges volt a baba csak valamitol megnyiltam es nem lehetett vissza forditani mert nem alltak el a gorcseim,a baba az utolso pillanatig kuzdott meg rugdalt bennem es aztan meg kellett szulnom es akkor halt meg szules kozben mert meg tul kicsi volt.Ezt az erzest nem kivanom senkinek,sajnalattal olvasom hogy ennyi anyuka elte at ezt a szornyuseget,de azert orulok hogy van koztuk olyan is akinek meg sikerult utanna,kivanom hogy sikerujon mindenkinek aki szeretne meg babat:)
2010. nov. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat!jo tudni, hogy nem vagyok egyedul ezzel a problemaval.
2010. nov. 4. 20:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!