Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez jósló fájás lehet? Még...

Ez jósló fájás lehet? Még valami, miért van hogy lent a hólyagomnál néha pillanatok alatt mindenféle előjel nélkül úgy belenyilal, hogy az előbb majdnem összecsuklottak a lábaim.

Figyelt kérdés

Néha mensi szerű görcsöm van,(ilyenkor hol ráz a hideg, hol meg ver a víz) sőt néha mintha lenne hozzás egy kis bélcsavarodás szerű görcsös fájdalom is.(inkább kellemetlen , nem annyira erős fájdalom)Viszont a hasam nem mindíg szokott kemény lenni ilyenkor. A két tünet együtt jelzi a josló fájást, vagy nem kell hogy egyszerre legyen. Akkor miért van hogy néha meg csak befeszül az egész pocakom olyan mintha egy sziklát cipelnék.

35+6 napos km


2010. okt. 31. 13:31
 1/5 kisnita ***** válasza:

Nagyon jó kérdés, hogy mért van.... Nem tudom, de nekem ugyan ezek a tüneteim voltak a 28. héttől. Akkor azt mondták a nyilalgatások azt jelzik, hogy helyezkedik a baba, rövidül a nyakcsatorna és nyílhat a méhszáj is. 42. héten szültem indítani kellett mert nem indult meg magától, egyáltalán nem voltam kinyílva úgyhogy nem tudom nálam miket jelentett ez a fájdogálás mert nem azt amit akkoriban mondtak.

Nekem olyan volt mintha alulról egy tűvel szurkáltak volna. Elég kellemetlen volt, nagyon utáltam :S

Egyébként nem kell hogy egyszerre meglegyen a keményedés is és a szurkálás is külön-külön is jóslófájának számít a kettő. Viszont nekem a végére 40-41-42. héten már nyilalgatás nem volt csak keményedés és éreztem, hogy tolódik lefelé a baba, szerintem akkor ékelődött be a feje, mert lejjebb is szállt a hasam.

Amikor bekeményedik a hasad összehúzódik a méhed és nyomást gyakorol a babára, lejjebb préseli a méhszáj felé. Ettől kinyílhat a méhszáj, de csak ha sűrűn jön és elég erős. Ha érzed naponta többször is ezt akkor pihenj többet lehet hogy azért van mert nem kíméled magad eléggé. Amikor dolgoztam nekem is több volt. Szerintem még simán kihúzhatod 3-4 hétig is. Végül is még "csak" 36. hétben vagy.

Kellemes baba várást és könnyű szülést!

2010. okt. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, lehetnek jóslók. Nekem is megvannak a fent leírt dolgok már vagy egy hónapja, de még mindig itt vagyok parlagon 40+3 hetesen. :(
2010. okt. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én épp 40 hét 3 naposan szültem, nekem is megvoltak ezek a tünetek kb. a 35-26. héttől, de a baba jól érezte odabent magát. Úgyhogy még egy ideig jöhetnek a jósló fájások, de hogy a baba mikor jön...

Nem kell, hogy egyszerre legyen meg a két tünet még most, de majd szüléskor egyszerre érzed majd a kettőt. Nekem is néha csak keményedett a hasam, aztán egyszer csak mondjuk séta közben a nyilallástól majd összecsuklottak a lábaim.

2010. okt. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: 35-36. héttől.
2010. okt. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat, a hetet elírtam 35 hétben vagyok, 34 + 6 napos vagyok ma.

Szóval lehet hogy még koraiak, de ahogy leírtátok akkor ezek jóslók, de ettől még kihúzhatom ha nem is a 40. de talán a 39 hétig.

Várok még azért válaszokat.

2010. okt. 31. 16:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!