Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Oroshazi korhaz is allit ki...

Oroshazi korhaz is allit ki tappenzes papirt 9es koddal vagy annak mi a menete?!

Figyelt kérdés

Egy kisebb varosba jartam eddig szakrendelesre. Veszelyeztetett terhes vagyok es a haziorvos nem ad tappenzes papirt ezert a helyi szakrendelesrol kapom. A 18 heti uh mar oroshazara megyek szeretnek teljesen atkerulni oda es nem szeretnek ide a szakrendelesre jarni de a tappenzes papir probelamat okoz. Szerintetek ilyenkor hogy megy ez?


A masik kerdesem meg az lenne hogy elsonek a terhesgondozot kapcsoltak ok mondtak hogy uh ra kell elsonek idopontot kerni es utana hozzajuk. Kertem idopontot es nem mondtak hogy a gondozoba is kellenne.. fogalmam sincs mi a menete de holnap felhivom oket. Meg mit csinalnak terhesgondozas keretein belul?!


jún. 27. 13:35
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Kedves 9 es itt az a kerdes hogy most nogyogyaszati szakrendelesrol kapom a tappenzes papirt de a terhesgondozast a helyileg hozzanktartozo korhazba szeretnek folytatni ahol szulni is szeretnek :) es az a kerdes hogy onnan kapom e tovabb a tappenzes papirt?!


Teljesen mind1 hogy most oroshazarol kapok javaslatot es mennem kell haziorvoshoz vagy ketto nogyogyaszatra jarok. Igy is ugy is 2 helyre megyek..


Ami meg nem mind1 hogy a korhazba apuka bejohet az uh ra.. itt helybe meg csak maganrendelesbe .. 20 000 ert. Szerintem nem mind1..

jún. 29. 12:53
 12/18 anonim ***** válasza:

Nem, a táppénzes papírt mindig a háziorvosod adja, a javaslat alapján. A nőgyógyász vagy terhesgondozó EGYSZER kiadja a javaslatot, te azt elviszed a házidokinak és onnantól kezdve kéthetente kéred a táppapírt.

Egyébként nem kell két helyre menned, a terhesgondozást egyetlen nőgyógyász végzi mindenhol. Helyben is bemehet az apuka az ultrahangra, a betegjogi képviselőnek kell jelezned, ha nem engednek be. Annyi, hogy az időpont foglalásakor szólni illik, hogy apuka bent lesz a vizsgálaton.

Ha megvan az ultrahangod, azzal a papírral jelentkezel a terhesgondozóba. Onnantól meg majd mindig adnak ott kövi időpontot.

jún. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
A szakrendeles ajtajan kint van a papir hogy az apuka csak maganrendelesen mehet be es csak ott lehet kapni fenykepet. Ujra leirom hogy a haziorvos nem ad ki tappenzes papirt javaslatra se.
jún. 29. 13:31
 14/18 A kérdező kommentje:
Sot.. multheten a vedonovel is beszeltunk errol es o is csak ezt birta tanacsolni hogy terhesgondozasra jarhunk ahova szeretnenk szabad orvosvalasztas van es a tappenzes papir miatt meg menjek el a kotelezo uh ra amibol mar csak 2 van a szakrendelesre :). Szerintem igy lesz :) korhazba kertem idopontot genetikaira es a terhesgondozoba is :) hetfon meg ugy is ki kell kernem a tappenzes papirt akkor meg kerek ide is idopontot :).
jún. 29. 13:35
 15/18 anonim ***** válasza:
En sosem kerdeztem meg, bejohet e a ferjem, jott es kesz, es sosem kuldtek ki. Sztk. Nekem ez furcsa, hogy van ahova nem mehet be, es nem eloszor olvasom ezt itt.
jún. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Ezert is dontottunk a korhaz mellett :) ha mar ott is szeretnek szulni akkor idealisabb ha ott kesik vegig a varsndosagomat
jún. 29. 15:12
 17/18 anonim ***** válasza:

A szakrendelés ajtaján ilyen nem lehet kinn, mert betegjogokat sért. Ezért van ott a betegjogi képviselő, tessék neki írni meg felhívni. Mit nem értesz ezen? Ha ennyire nem tudsz kiállni magadért már most kisterhesen, akkor igen nagy bajaid lesznek majd kisgyerekkel.. Mégis melyik rendelésen van kinn ilyen papír? Mert erősen kétlem, hogy ez valós. Törvénybe ütközik kiírni ilyet.

A háziorvosnak KÖTELESSÉGE kiadni a javaslat alapján a táppénzes papírt. A javaslat nem azt jelenti, hogy te terhes vagy és megkaptad a védőnőtől a kiskönyvet, nem azt jelenti, hogy kaptál egy sine morbo diagnózist a nőgyógyásznál. Hanem azt, hogy ott van a leleteden, hogy VESZÉLYEZTETETT TERHESSÉG, PIHENÉS JAVASOLT.

Ha a háziorvosod nem ad ki kilences kóddal táppénzt, az azért van, mert nincs ilyen papírod. Érted?

A védőnő sem tud javaslatot adni, csak a szakorvos. Egyébként meg minek neked a veszélyeztetett táppénz? Mert csak úgy puszira nem adja ki senki. Vagy olyan a munkaköröd, hogy nem dolgozhatsz benne, de akkor meg a munkáltatónak kell felmentenie, vagy tényleg veszélyeztetett vagy, de ezt már a terhességmegállapításnál tudják, mert fenyegető vetélésed van, ikerterhes vagy, stb.

jún. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Fényképet viszont sehol sem adnak, meg lefotózni sem lehet sehol, ez gdpr törvény miatt van. Ez kimaradt a válaszomból.
jún. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!