Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Oroshazi korhaz is allit ki...

Oroshazi korhaz is allit ki tappenzes papirt 9es koddal vagy annak mi a menete?!

Figyelt kérdés

Egy kisebb varosba jartam eddig szakrendelesre. Veszelyeztetett terhes vagyok es a haziorvos nem ad tappenzes papirt ezert a helyi szakrendelesrol kapom. A 18 heti uh mar oroshazara megyek szeretnek teljesen atkerulni oda es nem szeretnek ide a szakrendelesre jarni de a tappenzes papir probelamat okoz. Szerintetek ilyenkor hogy megy ez?


A masik kerdesem meg az lenne hogy elsonek a terhesgondozot kapcsoltak ok mondtak hogy uh ra kell elsonek idopontot kerni es utana hozzajuk. Kertem idopontot es nem mondtak hogy a gondozoba is kellenne.. fogalmam sincs mi a menete de holnap felhivom oket. Meg mit csinalnak terhesgondozas keretein belul?!


jún. 27. 13:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Olyan nincs, hogy a háziorvos nem ad táppénzes papírt, kötelessége, mégpedig 9-es kóddal. Nem a kórháznak kellene kiállítani, kivéve ha bent tartanak valami miatt.
jún. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

1, nem mindenhol a háziorvos tartja állományban a kismamákat, ráadásu nem kórházat írt, hanem szakrendelést. HA a kérdező olyan helyen lakik, ahol van állományba vételi joga a szakrendelésnek, márpedig nyilván van, különben nem tudnák keresőképtelen állományban tartani, akkor nagyon jól tette a háziorvos, hogy odaküldte, ez a dolga.


Viszont ha nem lakóhely szerint illetékes a szakrendelés, akkor viszont javasaltot ad a háziorvosnak. Úgy tűnik, a háziorvos pontosan tisztában van a renddel, ennyi az egész.

jún. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
En is Oroshazara jarok. Az ottani egyik nogyogyasz javasolta a tappenzre vetelemet (nyilvan en mondtam neki de o irta meg a papirt) es a haziorvosom az alapjan vett tappenzre.
jún. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Átköltöztetek Orosháza körzetébe? Mert már nem sok kórház fogad körzeten kívülieket.
jún. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Korzetileg oroshazahoz tartozunk mint korhaz de a varosunkba van szakrendeles
jún. 27. 16:55
 6/18 anonim ***** válasza:

A terhesgondozóban fognak neked táppénzes papírt adni. (Engem a háziorvos vett táppénzre 9es kóddal (átmenetileg), nem problémázott rajta. De mondta, hogy legközelebb már ha szükséges, akkor a terhesgondozóban intézzem).

A terhesgondozóba is kell időpontot kérni, de ha felhívod őket az a biztos.

Hogy mit csinálnak, azt nem tudom, nőgyógyászhoz magánba járok havi egyszer, csak beutalókért voltam a gondozóban eddig. 19 hetes vagyok amúgy.

jún. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ja igen azt nem írtam, hogy a háziorvos szakorvosi javaslat alapján vett táppénzre.
jún. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Terhesseg elejetol fogva van jaavslatom de nem vesz tappenzre ...
jún. 27. 22:48
 9/18 anonim ***** válasza:

Azért nem, mmert az adott szakrendelésnek van állományba vételi joga.

Basszus, direkt az érdeketekben lett kitalálva, hogy a nőgyógyász után ne kelljen pluszban a háziorvoshoz is mászkálni, és ez se jó?

jún. 28. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ha a terhesség elejétől fogva ott van a javaslatod, akkor nem teheti meg, hogy nem ad táppénzes papírt kilences kódra. A terhesgondozóban kell kérj akkor új táppénzes javaslatot.
jún. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!