Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet, hogy a terhességi...

Hogy lehet, hogy a terhességi tesztek egyeseknél már a menstruáció előtt kimutatják a babát, másoknál még az elmaradás után egy héttel sem? Mitől függ? Neked mikor mutatta ki először?

Figyelt kérdés
2010. okt. 30. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Jó kérdés! Első babámnál nemvárt napján kimutatta, most viszont 4napja késik, a teszt mégis negatív. Pedig görcsöltem, mintha meg akarna jönni, de semmi, babát mégsem igazol a teszt...Nálad mi újság?
2010. okt. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát, nálam elég bonyolult a helyzet, de minden tünetem ellenére a teszt negatív Lily).
2010. okt. 30. 18:27
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

A magyarazat nagyon egyszeru: a folyamat ugyanaz mindenkinel, de az idoben lehetnek elteresek.

Kezdodik eleve ott, hogy nem mindegy, a spermiumok 2-3 napig eletkepesek, ido kell, hogy eljussanak a petesejthez. Azaz nem mindegy, hogy peteeres elott 1-2 nappal kerultek be a spermak es mar a celban varakoznak a petesejtre es azonnal beindul a folyamat, vagy a petesejtnek kell varni a spermiumokra es ezzel mar eleve kesesben van az elozo peldahoz kepest akar 1-2-3 nappal is. A beagyazodas szakasza sem mindenkinel tart ugyanaddig, lehet 7 nap, de lehet 10 is. A hcg a beagyazodastol kezd el termelodni. Nyilvanvalo,hogy akinel mondjuk a megtermekenyulestol szamitva 7.napra termelodni kezd, annak ra 3-4 napra mar pozitiv lehet a teszt, akinel 10 napig tart, annal csak a nem vart mensi idejen van elegendo hcg ahhoz, hogy a teszt reagaljon.

Es a hcg termelodese sem mindenkinel ugyanolyan utemu, lehet erosebb, lehet lassabb, tehat szervezettol fugg.

Arrol mar ne is beszeljunk, hogy egy latszolag szabalyos,28 napos ciklusnal sem biztos, hogy a 14.napon van peteeres,lehet korabban,lehet kesobb. Nalam peldaul ez volt. Amiota menstrualtam szabalyos, oramu pontossagu ciklusaim voltak, 28 naposak, biztos voltam benne, hogy mindig a 14. naponvan peteeresem. Hat, a gyerekek tervezesekor rajottem, hogy nem igy van. Ovutesztet hasznaltam, az elso babanal a 12.napon mutatott pozitivat, a 28.napon nem jott meg, akkor teszteltem es pillanatok alatt delutani vizeletbol nagyon eros pozitiv lett a teszt, gondolom, hogy mar napokkal elotte is pozitiv lett volna.

A masodik babaval a 16.napon volt peteeresem, a 29. napon teszteltem,tehat a mensi mar elmaradt,de megis, reggeli vizeletbol is nagyon-nagyon halvanyka volt a pozitiv.

2010. okt. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az utolsó mensim 2 napig tartott és kevesebb is volt.Egyből arra gondoltam,hogy biztos végre összejött a baba.Amikor elmúlt rá pár napra csináltam tesztet,de negatív lett.Következő hónapban meg sem jött,viszont folyton azt éreztem,hogy mindjárt megjön.4 nap késés után teszteltem erős pozitívat.Amikor elmentem az első vizsgálatra akkor derült ki,hogy már a 2 napig tartó mensinél is babás voltam.Az orvos sem tudta megmondani miért nem mutatta ki a teszt.

28hkm

2010. okt. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! amikor elmentél orvoshoz, hány hetes volt már a babád?
2010. okt. 30. 21:34
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Hát azt hittem 6 hetes vagyok,de már 8 voltam.
2010. okt. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tesztfüggő, szervezetfüggő, peteérés időpont függő, stb., hogy éppen mennyi HCG van a szervezetedben. Nekem a menzi előtti 4. napon kimutatta. A menzi napján voltam vérvételen és 410 U/l volt a HCG. Ha nekem ennyi volt a 4.héten, másnak ekkor meg mondjuk csak 6, akkor még nem biztos, hogy kimutatja a teszt.

Itt egy táblázat:

3. hét 5 - 50

4. hét 3 - 426

5. hét 19 - 7.340

6. hét 1080 - 56.500

7-8. hét 7.650-229.000

9-12. hét 25.700-288.000

13-16. hét 13.300-254.000

17-24. hét 4.060-165.400

24-40. hét 3.640-117.000

2010. okt. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ebből a táblázatból kiderül, hogy a menzesz előtt, azaz a 3. héten igen is kimutathatja a teszt a terhességet.
2010. okt. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!