Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utrogestan 100 mg lágykapszula...

Utrogestan 100 mg lágykapszula szedése érdekelne. Tegnap voltam nőgyógyásznál 6 hét 5 napos kismama vagyok. Volt már egy terhességem, alacsony rizikó faktorba tartozom most is, nem véreztem semmi, mégis ezt írta fel nekem az orvos. Miért ?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy csak hasra csapás szerűen ír fel valamit, nekem ez fura.

Voltam előtte vérvételen, nézettem Hcgt és rendben volt, miért nem mondta akkor hogy nézzek progit is..

A másik hogy ezzel nem javasolt se autót vezetni, és terhesség alatt is csak indokolt esetben javasolt. Nálam mi alapján indokolt? Ráadásul földimogyoró allergia ellenjavaslat azt írja.. be se merem venni.



jún. 1. 13:21
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Összvissz annyit mondott hozzá, hogy javasolni szokta a 12-13. hétig a szedését, amíg a méhlepény kialakul rendesen vagy mi. Esetleg prevenciónak tudom elképzelni, de a betegtájékoztatásban az szerepel hogy kismamáknak csak erősen indokolt esetben javasolt vagy valami ilyesmi.
jún. 1. 18:08
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
De prevenciónak baromság.. teljesen felesleges beszedned.
jún. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is felírta anno a nőgyógyász a terhesség megállapításakor (7. Héten), szimplán olyan oknál fogva, hogy "náluk ez a protokoll." Nekem sem volt oka szedni (első terhesség, huszonéves vagyok, barnázás/vérzés semmi), én nem is szedtem. Rá két hétre mentem kontrollra, hogy minden rendben van-e, akkor megkérdezte az orvos, hogy szedem-e, mondtam, hogy nem. Mondta, hogy akkor már ne is kezdjem el (mert minden rendben), ez részéről amolyan óvintézkedés. Azóta is minden rendben.

Szerintem hívd fel a dokit, ő miért tartja indokoltnak szedni, és ha részéről is hasonló válasz érkezik, mint az enyémtől, akkor majd eldöntöd, használod-e.

jún. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Felkerestem a régi nőgyógyászom, a kérdésemre, hogy kell e progeszteront szednem a reakciója az volt, hogy: “miért kellene szednie? Mi indokolja, hiszen minden rendben..” - úgyhogy meg is nyugtatott és megerősített abban, hogy felesleges lett volna szedni, amit nem tettem.

Köszönöm mindenki válaszát, szuperek vagytok! :)

jún. 14. 22:03
 15/15 A kérdező kommentje:
U.i.: a régi doktornál maradok, aki a kérdést okozta bennem, pedig elengedtem természetesen.
jún. 14. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!