Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utrogestan 100 mg lágykapszula...

Utrogestan 100 mg lágykapszula szedése érdekelne. Tegnap voltam nőgyógyásznál 6 hét 5 napos kismama vagyok. Volt már egy terhességem, alacsony rizikó faktorba tartozom most is, nem véreztem semmi, mégis ezt írta fel nekem az orvos. Miért ?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy csak hasra csapás szerűen ír fel valamit, nekem ez fura.

Voltam előtte vérvételen, nézettem Hcgt és rendben volt, miért nem mondta akkor hogy nézzek progit is..

A másik hogy ezzel nem javasolt se autót vezetni, és terhesség alatt is csak indokolt esetben javasolt. Nálam mi alapján indokolt? Ráadásul földimogyoró allergia ellenjavaslat azt írja.. be se merem venni.



jún. 1. 13:21
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
* azzal egészíteném ki hogy szívverés már volt a picinek.
jún. 1. 13:22
 2/15 anonim ***** válasza:
nyugodtan beszedheted, ártani nem fog. Ne egyél előtte, utána 1 órán keresztül és akkor autót is vezethetsz.
jún. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Akkor se gond ha allergiás vagyok a mogyoró, mandulára és ennél ellenjavaslat? Te is így vagy és szedted?
jún. 1. 14:34
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A nődoki gondolom nem tudja, hogy allergiás vagy (vagy nem emlékszik ennyi beteg mellett). Ezt mindenképp kérdezd meg! Ezt telefonon is gyorsan megválaszolják.
jún. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nekem is ez volt a gondolatom, mivel nem ismerjük egymást az orvossal, és lehet hogy hirtelen sok új információ jött neki rólam.

Ez volt az első alkalom hogy mentem hozzá, és bizalom sincs még felé emiatt.

jún. 1. 14:45
 6/15 anonim ***** válasza:

De figyelj már, ezt miért nem tőle kérdezted?

Egyébként nézetni nem szoktak. Nem állandó szám, bármikor leeshet, 5percenként meg nem lehet méregetni. Szóval mérést senki nem kér, de általában van valami indikáció, amikor felírják. Nekem pl.már a korom elég volt, hiába nem volt soha progi gondom.

jún. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Azért mert nem tudtam ezt tőle megkérdezni. 😄

A beteg tájékoztatót itthon olvastam, miután a felhőbe felírt gyógyszert kiváltottam, haza vittem és tadaam elolvastam. Ha tudom ott hogy van benn nekem allergén nem veszem be.

29 vagyok, nem hiszem hogy a korommal van gond.

jún. 1. 16:40
 8/15 anonim ***** válasza:

#7! Nem az allergiára írtam, azt nyilván nem tudtad. Hanem, hogy felírt egy ismeretlen gyógyszert és nem kérdezted, hogy mire írja. Az allergia miatt nem venném be egyébként értelemszerűen.

A koroddal biztos nincs baj, mert akkor nem lehetnél alacsony kockázatú. Az arra vonatkozott, hogy általában szokott lenni valami ok., amire írják, nem feltétlenül ismert progi hiány.

#6

jún. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Minek kellene progeszteront szedni, ha semmi bajod?
jún. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ez az amit én sem tudom és teljesen elbizonytalanodtam.

Fiatal vagyok, korábban nem volt vetélésem, természetes úton fogant a baba, nem vagyok cukros.. nem tudom milyen helyzet mèg az amikor indokolt lehet.

Esetleg ilyenkor már látják a sárga test hormont ultrahangon? Van egyáltalán ilyen?

jún. 1. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!