Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Velfem és femibion 1 szedése...

Velfem és femibion 1 szedése egyszerre lehet?

Figyelt kérdés
Volt már egy vetélésem. Most 7 hetes vagyok minden rendben van, szedem a femibion 1 est a nőgyógyász irt fel nekem velfemet viszont a házi orvosom azt mondta hogyha a femibiont szedem akkor a velfemet nem kell, mert ugyanaz, de ahogy utána néztem nem teljesen ugyanaz ez a lipon sav nincs benne a femibionban és hogy általában azoknak irják fel a velfemet akiknek volt már vetélés.. A nőgyogyászomat csak kedden tudom leghamarabb megkérdezni hogy akkor tisztázuk már.. Van aki szedi a velfemet meg mellette a femibiont is? Köszi előre is a válaszokat.

máj. 18. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is szedtem a terhesvitamin mellé.Igazából nem ugyanazok vannak benne.Sőt egyébként sok barátnőm szedte mellé.☺️
máj. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. Terhesvitamin mellé szokták adni,nem helyette. Én is úgy kaptam.

Nem is tudnák egymást helyettesíteni, mivel semmi nincs benne, csak mg, b6, meg az a sav. Az meg a terhesvitaminban nincs. Igazából magnéziumot lenne indokolatlan szedni mellette, de mivel, akinek felírják, annak általában különösen fontos, hogy ne legyenek görcsei, szedetik azt is, mert azért a Velfemben nincs olyan sok.

máj. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :!
máj. 19. 06:08
 4/6 anonim ***** válasza:

De hogy ugyan az. Olvasd el és rájössz.

Nekem a meddőségiben már a vizsgálatok alatt kellett szedni a femibion mellé a velfemet. Amikor meg sikerült akkor a doki külön kiemelte hogy feltétlen szedjem a vetélés miatt( szerencsére soha nem volt vetélésem)

A háziorvosodat engedd el, ilyenkor az a lényeg amit a nődokid mond.

Szerintem, hogy milyen vitamint szedsz semmi köze a háziorvosodnak aki csak okoskodik.

máj. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A nőgyógyászodat felesleges ilyen hülyeséggel hívogatni. Megmondta, hogy szedd. Ennyi. Akkor szeded.

A háziorvos össze vissza beszél, azt sem tudja mit mond.

Vedd elő a józan paraszti eszedet és olvasd el az összetevőket és meglátod mennyire nem tudta a háziorvosod, hogy mit mondott.

Te meg azt csináld amit a nőgyógyász mondott.

máj. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is a Femibiont szedem, a folsavon kívül nem tartalmaz semmiből sem tartalmaz extra hatóanyagot. A kettőben már van egy szép adag DHA is, a folsav kevesebb mert a második trimeszertől nem kell annyi, de lényegében ezt a két dolgot biztosan nem kell mellé pótolnod. A többi vitamin mind a javasolt érték alatt van vagy pont megüti a javasolt szintet. A napi ajánlott B6 vitamin 1.5-2 mg, a femibionban 1.9 mg van (ez már önmagában elég), a velfemben 2.6 mg. A kettő együtt már extra, de kárt biztosan nem okoz. A B6 kiegészítőkben 25-50 mg is van (pl Béres) és sokan szedik. A magnézium nagyon kevés a femibionban csak 75 mg, a velfemben meg jó nagy dózis 400 mg. Napi ajánlott mennyiség 300-350 mg, ha nincs hiányod belőle.

De ebből is sokan szednek nagy dózist. Egyiket sem tudod túladagolni ezekkel a mennyiségekkel mert vízben oldódóak és kiürülnek. Szerintem nem rizikós a kettő együtt, ha az orvos is mondta, hogy lehet. Ha nagyon biztosra akarsz menni szedd naponta felváltva a kettőt és a velfemhez vegyél egy 400 mcg-s folsav kiegészítőt (metyl).

máj. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!