Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37 hetes terhes vagyok, sokat...

37 hetes terhes vagyok, sokat romlott pár nap alatt a cukrom. Tudnak valamit még tenni?

Figyelt kérdés

Diéta mellett is mértem 2-3 naponta 7 feletti cukrot, de nem volt vészes 7,2, 7,4 körüli. A diabetológián azt mondták ez nem gond, sok minden befolyásolja, de ha nincs tartósan 8 felett akkor tartani kell a diétát, és nem lesz gond. Pénteken mértem egy étkezés után 60 perccel 8,2-őt, rosszul is voltam, szédültem, fájt a fejem. Ugyanazt ebédeltem, mint máskor burgurt csirkemellel, joghurttal, uborkával és répával. Hétvégen 1x megint rosszul éreztem magam, rámértem és 7,7 volt. Aztán ma már az éhgyomri is magas volt, 5,9 aztán reggeli után 8,7 :( Sose mértem még ilyen sokat. 2 db tojást ettem, rozsos kenyeret, retekkel és paprikával. Nem értem miért romlott ekkorát, eddig a reggeli utáni mindig 6 körül volt. Délután szerint bepróbálkozok a diabetológián időpont nélkül, mert nagyon aggaszt, de nem tudom így a 37.héten mit tudnak tenni.

A 32 hetes genetikain azt mondták 2 héttel nagyobb a baba, aztán 35 hetesen már jó méreteket mondott a saját dokim, napra pontos volt a becsülés. Nagyon aggódom, hogy baja lesz ezektől a magas értékektől a babának. Lehet a melegtől romlott?


máj. 6. 11:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Én ugyan még nem voltam várandós, de tanultam a magzati fejlődésről. 37 hetesen egy baba gyakorlatilag full term, így a fejlődésében nem fog már jó eséllyel óriási gondot okozni, ha rossz a cukrod, inkább pihenj sokat, igyál amennyit tudsz és vigyél be kevesebb CH-t. Nem tudom mennyi a mostani diétád, de ha mondjuk 180, vidd le 160-ra, hátha. A 120 már túl kevésnel tűnik.


A magas vérnyomás az sokkal nagyobb baj lenne, abból lesz az eclampsia, ami nagyon veszélyes állapot. :(


Sokan szültek már egészséges babát terhességi cukorbetegséggel, csak vigyázz magadra és remélhetőleg minden jó lesz.


De a biztonság kedvéért betelefonálnék a helyedben a dokihoz.

máj. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!