Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Időpontkérés mizéria, hogyan?

Időpontkérés mizéria, hogyan?

Figyelt kérdés

Hétfőn (04.22) pozitívat teszteltem. A dokimhoz 05.17-re tudtam legkorábban időpontot foglalni. Azon gondolkodom, hogyha ilyen nehéz időben bekerülni az orvoshoz, akkor már most le kellene foglalnom a következő időpontot? Vagy az orvosoknak van nem meghirdetett időpontja, amire majd visszahív.

Remélem érthetően leírtam… 🙂

Köszi a válaszokat!


ápr. 25. 20:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A kovetkezo vizsgalatokra majd valoszinuleg ad idopontot, utana meg majd elkezded magadnak foglalgatni, amikor megnyitja a szabad helyeket. En 04.16 teszteltem pozitivat, es 05.14 megyek.
ápr. 26. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az infókat! 😉
ápr. 26. 06:58
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Az első nőgyógyászat, terhesség megállapítás, a többi már terhesgondozás.

Mint amikor fogorvoshoz mész, elsőre 4 hónap, de ha vissza kell menned, van időpontja visszahívni.

ápr. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Hát akkor mi vagyunk a kivétel. Nálunk online időpont foglaló rendszer van, a doki is abból tud időpontot adni, meg a recepciós is és online is ugyanazt látom. Én mindig előre foglalok, de elég 3-4-5 hetente mennem hozzá, így megbeszéljük, hogy legközelebb milyen vizsgálat után menjek és aznap foglalok is, így még általában mindig van hozzá nekem szimpi időpont. Soron kívül csak akkor hív be, ha valami baj van.

Az a baj, hogy ha várandósság megállapításra mész még csak, akkor nem tudhatod, hogy mikorra hív vissza. Pl. ha minden rendben, akkor lehet elég csak a genetikaira menni, vagy ha arra máshova kell menned, akkor utána, így viszont máshova is időpontot kell egyeztetni, blabla, szóval csúszik minden. Népszerűbb dokiknál ez ilyen, az enyém amolyan közepes kategória (Budapest), pl. következő 1-2 hétre már biztosan ne kapnék hozzá időpontot, de 3-4-5 héttel előre még van esély.


A legjobb barátnőm dokijánál viszont úgy működik a rendszer, hogy az időpontfoglalóban délutáni időpontok vannak, azt ad a recepciós is pl. megállapításra, vagy bármilyen egyéb problémára. Gondozásra meg már délelőtti időpontokat adnak ki, erre online nem lehet foglalni. El lehet dönteni, hogy délután megy, de akkor ki van téve a rendszer telítettségének, vagy délelőtt megy, amikor csak a várandósok tudnak. Mondjuk ebben meg azt utálja, hogy szabit kell kivennie miatta általában, de ebből is látszik, hogy kb. ahány ház, annyi szokás. Ne parázd túl, menj el a megállapításra és majd ott megbeszélitek nála hogy megy ez. Esetleg nézz rá gyorsan vizsgálat előtt, hogy mikorra van legközelebb időpontja és ha azt beszélitek meg, hogy 3 hét múlva menjél vissza, de csak 5 hét múlva lenne szabad időpontja a rendszer szerint, akkor kérdezz rá, hogy ilyenkor mivan.

Amire még érdemes jó előre időpontot foglalni, az szerintem a genetikai ultrahang. Én az első gyerkőcnél konkrétan 6 hetes várandósan kértem első genetikai uh-ra időpontot államiban és körberöhögtek. Magánban még simán sikerült időpontot kérni, de nálunk ott is csak 4-5 héttel előre van esély.

ápr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg ahova menni fogsz, mert mindenhol másképp van. Én államiba jártam a megállapítás után havonta mentem és mindig volt szabad időpont. Teljesen külön volt szedve a terhesgondozás a sima nőgyógyászattól. Minden labort is ott csináltak csak a terheseknek volt külön és mindig volt időpont. Szóval a helyedbe előre nem paráznék majd a dokiddal megbeszéled hogy megy egy.
ápr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én a genetikaira például rögtön az első ultrahang után foglaltam, hogy biztosan legyen hely
ápr. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!