Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kötelező és mikor...

Mikor kötelező és mikor ajánlott nőgyógyászhoz menni a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
10 hetes terhes vagyok. Lombikos vagyok így 2 hetente látott orvos a meddőségi központban, viszont múlt héten voltam utoljára ott. Ha nem muszáj én nem tervezek magánba menni nőgyógyászhoz, azonkívül hogy könnyebb időpontot kapni, nekem semmivel se több, mint az állami, velem már magánban is voltak bunkók... Múlt héten voltam a védőnőnél, aki elmondta, hogy majd a 11. hét után kellene mennem egy vérvételre, aztán a 12. hét után a genetikai ultrahangra és akkor kérjek belgyógyászatra is időpontot, aztán rá pár napra megyek vissza hozzá, de mondta hogy ott azon a héten (13. héten) nőgyógyászhoz is menjek majd el, ahogy kivettem a szavaiból úgy gondolta, hogy magánba menjek. Egyrészt akkor egyáltalán minek menjek, ha úgyis előtte lesz a genetikai uh, másrészt muszáj magánba? Gondolom ez az általános, mindenki magánba megy és a kötelezőkön kívül többször is, hogy lássa minden rendben, de valljuk be nem ezen fog múlni vagy bukni a dolog, ha meg akar maradni, megfog, ha nem nem. Legalábbis én így gondolom.

ápr. 23. 12:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Államiba járok, szerencsére itt nagyon normálisak.


Ami eddig volt:

1.genetikai UH. utána héten védőnő majd még azon a héten a terhesgondozás, itt is ránéz UHn a doki. Megvolt a labor, vércsoportmeghatározás stbstb.


Majd a 2. genetikai UH utáni héten szintén védőnő és terhesgondozáson UH. Átnézték az eredményeket stb.


Legközelebb a 25. héten kell mennem a terhesgondozásra akkor lesz a cukorterhelés, utána aznap szintén ránéz a doki UHn. Azon a héten is előtte a védőnő.


20hkm

ápr. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Amúgy csak hitel miatt szülök és utálni fogjuk a gyereket... De most komolyan mit gondoltok?! Ha fixen tudnám, hogy azon múlik, hogy minden rendben lesz és egészséges gyerekem születik, hogy magánba járok terhesgondozásra, akkor nem is gondolkoznék, biztos oda járnék, de én úgy gondolom, hogy ez nem ettől függ, ugyanahhoz az orvoshoz járnék magánba is, mint az államiban.

Az meg, hogy hányszor kell vagy hányszor se, az azért nem tiszta nekem, mert múltkor ugyanitt megkérdeztem, és ezt írták, ebből indultam ki:


"Benne van a kiskönyvben.


I. trimeszterben nagylabor.


11/0-13/6 hét között I. trimeszteri UH.


19-22. hét között II. trimeszteri UH.


24-28. hét között II. trimeszteri labor.


30-32. hét között III. trimeszteri UH.


36. héten III. trimeszteri labor.


38. héttől CTG."


De akkor légyszi mostmár tényleg szedjük össze, hogy mi az, ami bár nem kötelező, mert semmi se kötelező, de "erősen ajánlott".


Tehát a fentieken kívül havonta kell menni a védőnőhöz és valahova (állami vagy magán) nőgyógyászhoz?

Hol fognak pecsétet adni?

ápr. 23. 22:18
 13/16 anonim ***** válasza:
49%

Én a felsorolt alkalmakkor megyek a védőnőhöz is. (Az 1 trimeszteri labort az 1 uh után csinálták, hogy ne kelljen amiatt se külön menni) Közte nem kell. Illetve egyszer ki fog jönni házhoz körbenézni. Ezen alkalmakkor kapom a pecséteket.

Feleslegesen nem hívnak sehova.


Ami ajánlott de nem baj ha nincs meg (de úgy állítják be mintha kötelező) az a fogorvosi pecsét.


Szerintem csak itt gyakorin jár mindenki magánba.... érdekes egy ismerősöm se járt soha, pedig 90 nő között dolgozom 😅 közeli ismerősökből 3 lombikos...

Bár lehet csak szerencsénk van mert itt tényleg odafigyelnek államin is. Kedvesek is.


11. voltam

ápr. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
13# Nálam minden ismerősöm magánba jár, az egyik párhuzamosan járt, a magánrendelőbe derült ki, hogy 2 mm alatti a cervix és kinyílt a belső méhszáj. Államiba fel se tűnt senkinek sem, ekkor volt 24 hetes. De mindenki maga érzi mi fér bele, ha itt is alaposak lennének, én is államiba mentem volna, de miután a hellp szindrómával hazaküldtek vizsgálat nélkül és a magánorvosomon múlt, hogy kb túléltük, mert felhívtam, hogy valami gáz van pedig, én maradtam a magánnál a másodiknál is. Én csak itt gyakorin olvasom a tbset, benne vagyok egy nagy számú babacsoportba is, ott is mindenki magán, volt egy kettő aki nem, de utána váltottak miután ott is elnéztek mindent. De ezzel nincs baj amúgy, mindenki maga dönt meg nyilván a pénztárcája is. Meg hát ha úgy is ugyanaz az orvos a kérdezőnek, így mindegy végül is, nálunk mindig máshoz kerülsz. Ő valószínű ugyanaz lenne, ez így nyilván más is.
ápr. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy igen 13, szerencséd van ott.:D
ápr. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Államiba járok. 4 hetente védőnőhöz és 4-5 hetente nőgyógyászhoz. Nagyon fontosak a genetikai uh-k, laborok és a cukorterhelés. Egy alkalommal belgyógyászati vizsgálat és egyszer fogorvosi. Aztán ott vannak a különböző tesztek kombinált, prena stb. ezeknek olvass utána mindenképp.

Én a helyedben minél előbb felvenném a kapcsolatot a védőnővel, az enyém nagyon segítőkész, minden vizsgálatra időben felhívja a figyelmem, hogy kérjek időpontot/beutalót, nehogy kicsússzak. Valóban nem kötelezőek, de ki lehet bírni az összeset és nyugodt vagyok,hogy én mindent megtettem a babám egészségének érdekében.

ápr. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!