Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség esetén mennyi...

Terhesség esetén mennyi tàppenz fog járni nekem, hogy számítják? Brutto fizum 400.000ft ez a ( garantált berminimumból + bölcsődei pótlékból tevődik össze) ennek a 60 %-át kell figyelembe venni, vagy csak az alapfizetésem?

Figyelt kérdés
Adókedvezmenyre is jogosult leszek. Mennyi összegre számíthatok nettóba.

2023. szept. 29. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
11%

Nettó átlagából számolják majd.+10ezer

Nekem nettó 270 vol így lett 210+10

Most lenne 230+10(10 ha 1 gyermek van)

2023. szept. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod :) szép napot neked :)
2023. szept. 29. 14:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Szivesen :)neked is szép napot :)
2023. szept. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
A 400.000 Ft 60%-át kiszámolod és abból az összegből még levonod a 15 % szja-t. Annyit fogsz kapni (+ a 10.000 Ft csjk)
2023. szept. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm 😊
2023. szept. 29. 14:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyiket sem.


A táppénzt megelőző 3. hónap utolsó napjától visszafelé számított 180 nap átlagjövedelmének a 60%-a, -15% szja ha nem 30 év alatti vagy.


Ha közben volt fizetésemelés vagy voltál betegszabadságon akkor ez az átlag, amiből számolnak nem egyezik meg a jelenlegi bruttó fizetéseddel.

2023. szept. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kb 159 ezer Ft-ot fogsz kapni. A nettó béred 60%-át kapod, nem pedig a bruttó bérét. Ha 400 a bruttód akkor annak a nettója kb. 266 ezer Ft és annak kapod a 60%-át. Nem tudom mi az a pótlék amit kapsz, hogy az gyakorlati munkavégzés nélkül is jar-e. A munkahelyeden a pénzügyet kérdezd meg.


Akik meg ilyen hülyeségeket írnak, hogy a bruttóból számold azt felejtsd el. 5 hónapja vagyok 9-es kóddal (veszélyeztetett terhesség) táppénzen és ez bizony a nettó bérem 60%-a.


A bruttó bér mínusz 15% SZJA az a CSED, ami 168 napig jàr a gyermek születése után. (Viszont a szülés előtt már 28 nappal igényelhető.)

2023. okt. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Soha semmilyen ellátást nem számolnak nettó fizetésből, az ellátások alapja mindig az a bruttó fizetés, amiből társadalombiztosítási járulékot vonnak.


Hiteles forrás arról hogy hogyan és mit számolnak:

[link]


"Mennyi a táppénz összege?

A táppénz összegét több tényező befolyásolja, így elsődlegesen az a jövedelem határozza meg, amely után a biztosított társadalombiztosítási járulék megfizetésére kötelezett, [...]"


Az a jövedelem ami UTÁN társadalombiztosítási járulék megfizetésére kötelezett = bruttó fizetés, ami a bérpapíron szerepel.


"A táppénz adóköteles társadalombiztosítási ellátás, amely bér jellegű nem önálló tevékenységből származó jövedelem, ezért teljes egészében adóköteles. Önnek tehát 15 százalék személyi jövedelem adót kell fizetnie, amit a kifizető (OEP, társadalombiztosítási kifizetőhely) levon a táppénzből."


"Megjegyezzük, hogy a táppénz után nincs járulékfizetési kötelezettség" = Azaz a 18,5% társadalombiztosítási járulékot nem vonják belőle.


Én is 9-es kóddal vagyok táppénzen, mivel 30 év alatti vagyok és érvenyesítem a táppénzre is a adókedvezményt, ezért nekem nem vonnak szja-t sem a táppénzből, így a táppénz előtti 3. hónap végétől számolt 180 nap bruttó átlagfizetésének 60%-át kapom, naptári napokra, kéthetente.


Amúgy valóban ugyanígy számítják a CSED-et is, azt is az igénylést megelőző 3. hónap utolsó napjától számított 180 olyan nap átlaga alapján amikor az ember fizetést kapott (nem táppénzen volt), és abból is csak 15% szja-t vonnak (annak aki nem érvenyesít évközben kedvezményt), a különbség annyi, hogy amíg a táppénz 60% addig a CSED 100%.

2023. okt. 2. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nem írtam hogy nettóból számolják..azt írtam hogy alakult az elllátásom :)

Eltudta olvasni a google ba amit leírtatok...konkrét számolást várt volna :)

2023. okt. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!