Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenki azt kérdezgeti, hogy...

Mindenki azt kérdezgeti, hogy terhes vagyok-e, mit tegyek?

Figyelt kérdés
5 hetes terhes vagyok, nagyon örülünk a babának, de természetesen egyben izgulok is. Azt olvastam hogy 12.-hét után ajánlatos szétkürtölni a hírt, ezért férjemmel anyukámon kívül nem szóltunk senkinek. Viszont néhány ismerős de főleg a testvéremék állandóan azt kérdezgetik hogy terhes vagyok-e? Mivel nem szeretném még elmondani ezért olyankor elviccelem vagy hebegek habogok, de már az is kicsuszott a számon hogy nem. Ez olyan rossz érzéssel tölt el... pár nap múlva megyek vissza munkahelyemre ahol főleg nem szeretném még egy ideig szétkürtölni, de mit csináljak ha esetleg rosszul leszek vagy akaratlanul is a hasamat fogdosom ha épp érzek egy kis görcsöt mint most is, és akkor megkérdezi valaki hogy terhes vagyok-e? Jóban vagyok a munkatársaimmal és a fönökömmel is,de akkorsem akarok még eről beszélni, még orvosnál sem voltam...mit tegyek ilyen helyzetekben?:(
2009. jan. 1. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjad a munkahelyeden, ha kérdezik, miért fogod a hasad, hogy mensis görcseid vannak. Ha hányni rohansz, arra még 1-2x ráfoghatod hogy vírus, de utána már azért gyanús lehet.

A családnak meg mondjuk azt, hogy szeretnél már babát, rajta vagytok az ügyön. És kész.

Amúgy irigyellek, mert én az 5 hetes ultrahang után már nem tudtam magamban tartani az örömhírt.

2009. jan. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én pont ennyi idős voltam mint te és elmondtam, hogy másképp viszonyuljanak hozzám.Először csak a főnökömnek meg néhány megbízhatóbb emberkének, aztán lassan mindenki megtudta.De általában tőlem mert nem bírtam tartogatni.Esetleg annyit tegyél, hogy menj orvoshoz, azért én azt megvártam.De hát ha 5 hetes vagy, jövő héten már valószínű szívhangot is hallani, utána kiskönyved is lesz és nem látom értelmét hogy annál tovább titkold, pont azért amit leírtál,hogy akaratlanul is történhet erre utaló dolog.Én nagyon rosszul voltam pl már ennyi idősen folyton hányingerem volt és hánytam.Boldog babavárást kívánok és BUÉK!23 hetes kismama
2009. jan. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

ha valamire nem akarok valaszolni, visszakerdezek.

pl:

- terhes vagy?

- miert, ugy nezek ki?


vagy féligazságot mondok, mert hazudni en sem szeretek - nem is tudok.


en egyebkent mar a 9. heten szetkiabaltam, hiaba a 12. het a "vizvalasztó", nem tehettem rola. kulonben mar a nyolcadik hettol olyan rosszul voltam, hogy nehez lett volna nem eszrevenni.

2009. jan. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is 6 hetesen voltam dokinál, és még aznap szóltunk a szülőknek, barátoknak, másnap pedig a kollégáknak. Velünk örültek és tök jó volt.

37 hetes

2009. jan. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Erre csak azt tudom mondani,hogy én 5és fél hónaposan mondtam meg a munkahelyemen hogy terhes vagyok.Igaz nekem muszáj volt hallgatnom,mert máskülönben nem hosszabbítottak volna szerződést és akkor ugrott volna a gyed.2 ember tudta,azok kíméltek is,de a többi csak 1-2x szekált azzal pl. hogy igen sápadt vagyok,biztosan babám lesz.Erre én vissza,mert 90/60as vérnyomással igen pirospozsgás lehetek nem?A havi dokihoz járást megoldottam azzal hogy szédülök és a vérnyomásom miatt kivizsgálásokra járok.Bár az is igaz hogy én 1x se hánytam,vagy émelyegtem.A családban akkor halt meg a nagyim,és így vigasztalásképp elmondtuk a jó hírt is.

Tehát föl a fejjel,ha nem akarod ne mondd el,mindenkit le lehet szerelni valahogy .Boldog babavárást,és buék

2009. jan. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én sem akartam elmondani senkinek, de mikor konkrétan rákérdeztek belehaltam volna, ha LETAGADOM. Nem szabad!! Ne tedd! Nehogy ezért legyen baj
2009. jan. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jövő héten megyek orvoshoz,utána azt hiszem könnyebb lesz!
2009. jan. 1. 20:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is ilyen helyzetben voltunk hogy mindig mindenki kérdezte: baba? Amikor megtudtuk, hogy babát várunk, gondolkodóba estünk, elondjuk-e, mert sajnos a családban 2-szer is előfordult, hogy elkiabálták, ezért kicsit aggódtunk. De amikor láttuk az orvosnál az ultrahangon, dec22-én, úgy döntöttünk, ennél szebb karácsonyi ajándékot nem tudunk adni. Miért lenne baj? Nem szabad így gondolkodni. Nem szabad mindig azon rettegni, hogy baj van. Szerintem élvezd, hogy a kisbabád növekszik a pocakodban és hagyd, hogy a családod veled együtt örüljön nektek. Én nem bántam meg. Boldog babavárást nektek!
2009. jan. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!