Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11+5 napos várandós vagyok és...

Petra1230 kérdése:

11+5 napos várandós vagyok és minden nap annyira fáj fejem hogy alig múlik el ! Ráadásul migrénes! Eddig is volt migrénem de nem mindennap ez kibírhatatlan és muszáj vagyok gyógyszert bevenni mert erőm nincs annyira fáj valakinek tipp?

Figyelt kérdés
Háziorvos azt mondta ha annyira fáj vegyek be gyógyszert ! Valakinek valami tipp ? Vagy más is van így? Eléggé kellemetlen és aggódók
2023. jún. 28. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, én is migrénes vagyok, voltam. Az algoflex vagy amiket javasoltak lópikulát nem használtak.

Mondtam az orvosomnak, hogy nem használ, ő meg azt mondta, hogy nyugodtan vegyek be olyat ami használni szokott.

(Mert sokkal rosszabb a magzatnak is, ha az anyuka szenved, fájdalmai vannak.)

Nekem az a cataflán vagy az algopirin.


Cataflánt egyszer vettem be, mert hányós, sírós, fényérzékeny migrénem volt, az segített kialudni.


Algopirint picit többször, vettem be a terhességem alatt, de még most, szoptatás alatt is, néha bekapok egyet ha érzem, hogy baj közeleg.

2023. jún. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt többször migrénes fejfájásom terhesség alatt. Az orvos Rubophent ajánlott, de az semmit nem segített. Kénytelen voltam Algopirint bevenni alkalomadtán, vmikor egy fél tabletta is elég volt.
2023. jún. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan nem migrénes fejfájás, de néha, amikor összejön a rosszul alvás, rosszul evés és eladtuk a nyakam kombinàció, rohadtul tud fájni a fejem, amin semmi természetes gyógymód nem segít, csak ha tényleg kialszom. Na, de van, hogy annyira fáj, hogy elaludni sem tudok…

Én kérdeztem az orvosom, mit csinálhatok, mert nekem a paracatemol tartalmú készítmények sosem hatottak. Azt mondta, ha ilyen van, vegyek be egy algopyrint vagy no-spat. Mindenkinek jobb, ha ki tudom nyugiban aludni ezt a nyavalyát.

2023. jún. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem a Panadolt ajánlották hasonló esetre (orvos és védőnő is), azt biztonsággal lehet szedni elvileg.
2023. jún. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is erős migrénem volt az első trimeszterben szinte végig. Én csak panadolt mertem bevenni amikor már nagyon nem bírtam, de semmit se használt. Volt olyan hogy 2-3 napig csak feküdni bírtam annyira fájt és rosszul voltam.

14.héten egyszer csak elmúlt és onnantól kezdve egyszer sem fájt a fejem. Kitartást!

2023. jún. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!