Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek ezekről az...

Mi a véleményetek ezekről az adatokról?

Figyelt kérdés

Első baba és kicsit meg vagyok rémülve. Annyi mindent olvastam már a fórumokon. A helyzet az, hogy ultrahang alapján mindig kisebbnek mérik a babánkat ami nem is nagy gond mert szerintem később fogant. A 12.hétig végig nagyjából 7-8 nap eltérés volt a mensi szerint. Így alakultak a méretek: 2023.03.21

7+4—->6+3

2023.04.03

9+3——>8+3

2023.04.06

9+6——>8+4

2023.04.21

12+0——>11+0

2023.04.28

13+0——>11+6.


A 18. Héten viszont szonográfus picit megijesztett. Fej és combcsont szerint valóban 18 hetes de pocak és kar szerint 19 hetes. Létezik olyan, hogy egyes testrészeknék akár 1 hetes különbség is van?



2023. jún. 16. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondta hogy baj van vagy hogy kell aggódni?

Merés és mérés között is hatalmas különbség van. Az hogy 1 héttel kisebb valószínű késöbb fogant.

2023. jún. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
És nézzkörbe hogy kinek van rövidebb lába vagy hosszabb karja a csalásmdban. Ilyenkor már genetika is bőven dolgozik.
2023. jún. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

A szonográfus mit mondott? Úgy zártátok, mosolyogva a vizsgálatot, hogy minden rendben van, vagy csak ennyit mondott, hogy hát, majd meglátjuk?

Én nem vagyok szakértője a dolognak, de a 2 terhességem alatt sosem jöttek ki napra pontosan a méretek. Pedig menő gépekkel, jó orvosokkal történtek a vizsgálatok. Az a pár pixel, amivel arrébb rakja a pontot a méréshez, okozhat ekkora eltérést. Nálunk is láttam sokszor a kijelzőn, amikor méregette a gyereket, hogy ilyen-olyan mérés, haskörfogat, fej, kar-láb hossza, stb mekkora hetesnek felel meg, és sosem volt egybehangzó a méret. Aztán a végén a gép kiköpte, hogy KÁBÉ ennyi hetes+napos lehet a baba, kb ekkora súllyal és hosszal. És a szonográfus meg mindig mondta, hogy milyen szép, formás baba, egészséges, minden rendben van, ennek ellenére is. Plusz a második trimeszterben már nagyobb is, aktívabb is, simán nehezebb is mérni, a 18. heti vizsgálaton rendesen megizzasztotta a második babám az orvost, mert a háton fekvő helyzet nála alapból azt jelentette, hogy buli van, szóval nehéz volt elkapni egy jó pillanatot a mérésre.


Szóval nyugi, ha az orvos nem mondta, hogy baj van, további vizsgálatot nem kért, akkor valószínűleg csak ennyiről lehet szó, hogy a mérés pontatlan. Oké, hogy "belenéz" a hasadba az UH-géppel, de azért csodákra ez sem képes.


Boldog babavárást!

2023. jún. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel semmi baj nincs. Ha lett volna, mondták volna.


Nekem 2 terhessegem volt


Volt pl olyan, hogy kedden a doki megsaccolta 21hetesnek, csütörtökön meg a másik 19nek.


Vagy pl 29hetesen 32hetesnek.


Szülés elötti napon 32hetet írt a papírra a doki 39+1en jártam. Mert kicsi... másnap tök átlag méretekkel megszületett.


Sosem lőttéj be pontosan a korukat nekem uh-val.

2023. jún. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen rendben van 1 héttel később fogant, 18 héten már a genetika is játszik, fiam comb csontja 2 héttel volt kisebb, apa ilyen rövid lábú
2023. jún. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Na akkor hátha megnyugszol:

7+6 -> 6+5

10+6 -> 10+5

12+6 -> 12+6

16+6 -> 17+0

19+3 -> 19+6

20+6 -> 20+3

24+6 -> 25+4

26+2 -> 27+6

30+3 -> 31+3

32+6 -> 35+3


34 hkm😬🩵

2023. jún. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a vàlaszokat! Én is ezekkel nyugtattam magam de mivel 2 éve vártunk rá így jobb hallani másoktól is, hogy minden rendben :)
2023. jún. 16. 12:59
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Pontos számokat nem tudok írni, de kapaszkodj! A lányomnál soha nem volt olyan, hogy kettőnél több mért értéke megfelelt volna ugyanannak a terhességi kornak. (Melyek egyébként csak egy bizonyos népesség átlag adatai, még csak nem is magyarokra vonatkozik.) A feje sokáig 1 héttel nagyobb volt, a haskörfogata hetekkel kisebb, a combcsontja 1 héttel kisebb. A végére a feje átlagos lett hála az égnek, de a többi adatnak megfelelően egy kis hosszú törzsű, henger alakú babám született 😂 Ja, és összességében végig másfél héttel volt kisebb, pedig nem fogant később.
2023. jún. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!