Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Apasági nyilatkozatról?

Apasági nyilatkozatról?

Figyelt kérdés

28 hetes terhes vagyok, és ma kértem a dokimtól egy igazolást a terhesgondozáson való részvételemről. (apasági nyilatkozathoz kértem, ezt adták)

Rajta van a papíron a taj számom, szülés várható ideje, stb, és pecsét. Ezt a papírt kellett kapnom, ezt még vinnem kell valahová? Mert itt olvastam az oldalon, h. az apának alá kell írnia vmilyen papírt. De ezt nem tudja aláírni? Kérlek segítenétek?


2010. okt. 12. 15:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Anyakönyv vezetőhöz kell menni,és oda kell le adni ezt a papírt.Ott kell a párodnak majd aláírni.
2010. okt. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt nem tudtam. És ha viszem ezt a papírt, egyből megkapjuk azt a másik papírt amivel mehetünk szülni? És az nem évül el?
2010. okt. 12. 15:42
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen,de jobb ha előtte időpontot kértek.Legyen érvényes mindkettőtök szem.igazolványa,és ahhoz az anya könyv vezetőhöz menjetek,ahova be vagytok jelentve(de ezt nem pontosan tudom),és ha minden rendben van,15-20 percig fog tartani minden.Jó babázást!!!
2010. okt. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

El kell menni az anyakönyvvezetőhöz, viszed az igazolást amit kaptál és az Apát magaddal. Mindkettőtöknek legyen ott a személyes papírja. Kell még egy igazolás arról, hogy te hajadon vagy. Jó esetben ezt megnézni az anyakönyvvezető a nyilvántartásban, ha lustább akkor neked kell beszerezned. Kérdezed meg telefonon tőle, meg kérjetek időpontot.


Ott alá kell írni egy csomó papírt, amin az apa elismeri a gyereket stb. Ezt a papírt beleteszed a kiskönyvedbe és viszed magaddal szülésre, ez alapján állítják ki a gyerek anyakönyvét. Ha az apa elismerte a gyereket a visszavonni már nem lehet.

2010. okt. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

És a hajadonságomról honnan szerezzek papírt? És ha az anyakönyvvezető tudja h. hajadon vagyok (mert ismer) akkor is kell ez a papír?

Amúgy köszönöm a válaszokat, hasznos volt.

2010. okt. 12. 15:59
 6/12 anonim ***** válasza:

első vagyok


Én is ki kértem a hajadonsági nyilatkozatot.Fél napot ültem a hivatalban és még sem volt rá szükség.

2010. okt. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Vagy elmész közjegyzöhöz és ő kiállitja neked.Szülés elött ingyenes szülés után is fog kelleni egy az már kb 2000ft-ba fog kerülni.
2010. okt. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

:D

Ez tetszik!:) Attól még hogy ismer, ez egy hivatalos papír, nem írhatja rá, hogy ismerem, tényleg nincs férje!:)

De ha ismeritek egymást, akkor hívd fel és kérdezd meg tőle mit kell vinnetek pontosan és mi az amit ő intéz.

2010. okt. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ok, kszi a válaszokat.
2010. okt. 12. 17:36
 10/12 nacebee ***** válasza:
bocsi de szülés után minek mégegyszer a hajadonsági papír?
2010. okt. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!