Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apasági nyilatkozatról érdekel...

Apasági nyilatkozatról érdekel valakit ínfó?

Figyelt kérdés

Most intézzük az apaságit és gondoltam bemásolom azt amit a hivatalban adtak róla.


Házasságban élő szülők gyermekének, méhmagzatának családi jogállását rendezi.Csak akkor lehet megtenni,ha az anya hajadon, elvált vagy özvegy (a házasságot felbontó ítélet jogerőre emelkedése, illetve a férj halála és a gyermek születése között 300 napnak el kell telnie).

A teljes hatályú apai elismeréshez szükséges nyilatkozatot az anyakönyvvezetőnél, a bíróságnál, jegyzői gyámhatóságnál, gyámhivatalnál, illetőleg magyar külképviseleti hatóságnál jegyzőkönyvbe kell venni, vagy közokiratba kell foglalni. A teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot a gyermek születése után, vagy azt megelőzően a fogamzási idő kezdetétől személyesen lehet megtenni.

Bármelyik gyámhatóság elkészítheti, lakó illetve tartózkodási helytől függetlenül.

Az eljárás során az ügyintézéshez az alábbi dokumentumok csatolása szükséges:


*** apa anya érvényes személyi igazolványa, vagy más személyazonosításra alkalmas okmány(útlevél, 2001.01.01.után kiadott kártya formátumú fényképes vezetői engedély) lakcímkártya


***családi állapot igazolás az anya részére, amely a polgármesteri hivatal Népességnyilvántartási csoportjánál szerezhető be, térítésmentesen.

***jogerős válóperi ítélet vagy halotti anyakönyvi kivonat(amennyiben az anya elvált vagy özvegy)


***orvosi igazolás a fogantatás vélelmezett és a szülés várható időpontjáról


***a gyermek születése után a kiskorú születési anyakönyvi kivonata eredetben


***a közjegyzők rendelkezésre álló nyilvántartásából igazolás arra vonatkozóan, hogy az anya nem áll bejegyzett élettársi kapcsolatban


Hát ennyi lenne.Remélem tudtam segíteni ezzel az infóval valakinek. Még annyi, hogy én újpesti vagyok és itt a kerületben a gyámhatóságnál kell a nyilatkozatot tenni.

üdv:34+2 km


2010. márc. 9. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Én másfél éve szültem, és akkor még úgy volt hogy a várható szülés előtt min 30 (tehát pl. 7 hónaposan még nem) nappal lehetett az apasági nyilatkozatot tenni.Most már a teljes terhességi idő alatt lehet?
2010. márc. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Köszi! Engem nagyon érdekelne a bejegyzett házastársi kapcsolat folyamata is. Nagyon nem tudjuk eldönteni, hogy a kettő közül melyik lenne kevésbé bonyolult illetve melyiknek van több értelme.
2010. márc. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én rákospalotáról írok,XV.kerület,januárban csináltattunk apasági nyilatkozatot.

A fent leírtak szerint ment minden nálunk is KIVÉVE hogy én februárban rákérdeztem kell-e igazolás arról hogy nincs és nem volt élettársi kapcsolatom.

Azt a választ kaptam hogy kikérhetem 2000ft-ért ezt az igazolást de felesleges mert ebben a kerületben a baba születése után az anyakönyvi hivatal lekérdezi hivatalból automatikusan,mintahogy a hajadoni iagzolást is újból lekérik.

Szóval akkor kerülete válogatja.

Könnyű szülést!!

2010. márc. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
10%

Hál Istennek engem nem érint ez az egész herce-hurca,férjnél vagyok:)

10 hetes K.

2010. márc. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát azt nem tudom, hogy már a fogantatás időpontjától lehet e apasági elismerő nyilatkozatot tenni.

Szerettem volna már hamarabb megcsináltatni, de amikor februárban kértem az orvostól az igazolást, azt mondta, hogy még várjunk egy picit majd a következő alkalommal megírja. Ez most márciusban meg is történt.

A gyámhivatalban viszont mást mondtak.Azt, ami a papíron is szerepelt.

Amikor meg a hajadonsági igazolást kértem ki a népesség nyilvántartóból akkor az ügyintéző hölgy azt mondta, hogy nem kell közjegyzői igazolás. Ezután átsétáltam a gyámhivatalba, hogy időpontot kérjek az apaságihoz, ott meg majd leharapták a fejem, hogy hát honnan veszem, hogy nem kell közjegyzői igazolás.Mondtam, hogy tíz perce sincs, hogy az okmányirodában közölte az ügyintéző hölgy. Na ment is rögtön a telefon, hogy miért mondanak ilyeneket. És mint kiderült decemberig így is volt, gépben meg tudtak nézni adatokat és nem kellett a plusz igazolás. De januártól kell, csak éppen a két hivatal között (ami öt percre sincs egymástól) elveszett az infó. Hozzáteszem, hogy az ügyintézést az okmányirodában kezdtem (az információnál a hölgy azt mondta, hogy az apaságit az anyakönyvi hivatalban kell intézni) ahonnan átküldtek az anyakönyvi hivatalba, de onnan meg visszaküldtek az okmányirodába, hogy intézzem ott a papírt mert nem ők az illetékesek...

Szóval én így jártam. És azért tettem fel ide az infót, hogy más kismamának ne kelljen ennyi felesleges kört tennie mint nekem.

Kedves utolsó válaszoló! Tényleg szerencsés vagy, hogy ti össze vagytok házasodva mert így nem kell ezzel foglalkoznod.

Üdv: 34+2 km

2010. márc. 9. 14:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy az anyakönyvvezetőnek hivatalból le kell kérnie a nyilvántartást.
2010. ápr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!