Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13hetes vagyok és szakítottam...

13hetes vagyok és szakítottam a gyerek apjával, mert szemét és nem nagyon foglalkozik velem. Vissza fog jönni magábaszállva, vagy jobb, ha elfelejtem?

Figyelt kérdés
Valahol még reménykedek, hogy minden rendbe jön.... Gondolom csak érdekli majd a gyerek és hátha igyekszik majd helyrehozni a dolgokat. Külföldön élek és sajnos a család azt hiszi ő egy rendes pasi (még nem találkoztak vele) és hogy minden oké köztünk. Nem akarok egyedülálló anya lenni egyedül itt, suli mellett, de abortuszra sem akarok menni, pedig elkeseredettségemben már az is megfordult a fejemben. :( Én részemről oké lenne a békülés, de vannak dolgok, amiket nem igazán tudok eltűrni tőle, pl. hogy nekem kell pedáloznom hogy egyáltalán találkozzunk (még nem élünk együtt), és még kórházba sem vitt, mikor véreztem. A fontosabb kérdéseimre nem válaszol, egyszer hazugságon kaptam, meg ilyenek. Sajnos az elején normálisan viselkedett, még akkor is kedves volt mikor megmondtam, hogy terhes vagyok (tervezett baba!!!ő is akarta, vagyis még akkor...). Utána lett velem szemét, makacs. :( Nem tudok így élni. Egyelőre 3 lehetőségem van: abortusz, amihez már túl késő van és utána nem tudnék élni, vagy öngyilkosság, vagy maradok szégyenben és egyedül nevelem ,ami anyagilag segítő társ nélkül iskola mellett nagyon nehéz lenne. Volt már valaki hasonló szituban és újra összejöttek? Van még remény?
2008. dec. 30. 10:22
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nagyon hülye voltam, hogy egy ilyen szemét pasival összeálltam, de hát ahogy az lenni szokott, a mocsokság mindig későn derül ki. Pedig már hetekkel ezelőtt mondtam neki, én így nem bírok élni, ha nem akar engem meg a babát, most mondja meg, hogy meg tudjam tervezni az életemet, stb... de olyat szemét volt, azt mondta beszéljük meg a dolgokat, de ez is külön szám volt, összeegyeztetni, hogy ő mikor ér rá.... Bezzeg a nővérével minden héten minimum egyszer vagy kétszer találkozik pedig egy órányira lakik. Hozzám nem tud levezetni 5percet másik városrészbe. Elegem lett, hogy én fussak utána, ezért tegnap smsben kidobtam, válasz sem jött rá persze. Azért smsben mert ha írtam volna hogy találkozzunk, elkerült volna tutira.
2008. dec. 30. 10:28
 2/11 anonim ***** válasza:
Nehéz meg mondanni,hogy mi a jó, de az biztos nem,hogy öngyilkosságon gondolkozol az nem helyes.Én 20 évesen maradtam egyedül a lányommal.Az apja borzasztóan viselkedett,de már akkor mikor meg lett a pici.(ütött,szórakozni járt)amit persze elötte nem,nem lehet tudni előre,hogy mi lessz,nálunk ő akarta a babát leginkább,és ez lett a vége.Most 6 éves a lányom és 1.5 éve nem látta.azt mondja nem is érdekli.nehéz volt,de nagyon boldogok vagyunk nélküle is.3 éve van párom elfogadta a lányom,és most vállaltunk közös babát!
2008. dec. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nálunk is úgy volt, hogy ő is akarta nagyon, aztán mégis ilyen mocsok lett. Legszívesebben most azonnal bemennék a munkahelyére és leégetném mindenki előtt, hogy milyen megbízható és felelősségteljes emberke....de ezzel csak magamat járatnám le, és jobban elmérgesedne a helyzet.
2008. dec. 30. 10:39
 4/11 anonim ***** válasza:
5%

ABORTUSZRA NE IS GONDOLJ!!EZT NÉZD MEG!Így:

[link] SENKINEK NEM AJÁNLOM,HOGY ELVETESSE A PICIT,KÍNZÁS!!

2008. dec. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem nézem meg. Tudom, milyen az abortusz, mi a menete.
2008. dec. 30. 10:56
 6/11 anonim ***** válasza:

Ebből a leveledből nem tudom megítélni, mennyire mocsok a párod, nomeg ezt nem is nekünk kell eldönteni. Amikor ezt mérlegeled, azért számítsd bele, hogy sokkal érzékenyebb vagy most az átlagnál az állapotod miatt, illetve a pasiknak sem egyszerű felfogni azt, ami velük, körülöttük történik. A páromnak is 3 hónapjába telt, míg felfogta, hogy gyermeke születik lassan, pedig sokáig próbálkoztunk, terveztük. De más az, ha már összejön, olyankor jön az ijedelem.

S mindezeken túl, ha a fiú tényleg nem elég érett a feladathoz, akkor se ijedj meg, egyedül ugyan nehezebb, de nem lehetetlen felnevelni a picit. S ahogy az előttem szóló is említette, vannak még férfiak, családcentrikusak is, s lehet, hogy hamarosan találkozol is egy olyan férfivel, aki felvállal benneteket együtt. Ne csüggedj! Szar emberért ne pedálozz! És ne sírj miatta! A babucinak örülj, mert ő élni szeretne, és veled, nem mással!

2008. dec. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
3. válaszolónak: Köszi szépen a kedves szavakat és nem ledorgálást. Igen, igaz, hogy érzékenyebb vagyok, de alapból utálom ha a semmiért kell pedáloznom, mert ha olyan dologért kell pedálozni, ami jó és megéri, az más. Azért reménykedem, ha egy ideig nem jelentkezek, akkor normálisabb lesz, de teljesen szerintem sosem fog megváltozni. Nem tudom egyedül hogy fogom a sulit befejezni, meg megélni. Remélem vmi isteni csoda folytán megjön az esze és normálisabb lesz, mert a gyereket elvileg akarja, nem hiszem, hogy csak úgy örökre ennyi miatt eltűnne az életemből. Itt az ideje, hogy ne a nővére (bár ki tudja, lehet megcsal, mert senki nem lóg annyit az állítólagos nővérén, mint ő), meg a haverok legyenek az elsők, meg a szórakozás, hanem a baba meg én. Ha hülye, akkor nem kár érte, csak nagyon fáj, mert nem ilyennek terveztem az életemet.
2008. dec. 30. 11:08
 8/11 anonim ***** válasza:

gratu a picihez :D igazaból a pasit ne fogadd vissza, mert nem fog változni, és te is meg a baba is jobbat erdemeltek! ez meg a konnyebb idoszak, jonnek a nehezebbek, és miutan megszuletik a baba meg nehezebb lesz.

DE egyedul nevelni egy babat nem szegyen, mert nem teged minosit, es tenyleg bator, nemes, nehez dolog, en hiszek benne, hogy jol fogsz boldogulni, kulfoldon remelhetoleg tobb segely is van, mint mon

kitartást!

2008. dec. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

szia!


elöször is az öngyilkkoságot verd ki a fejedből

másodszor nem szégyen egyedülálló anyaként gyereket nevelni,lehet h 50 éve még az volt,de már nem az! vagyunk mi nők olyan erősekh egyedül is megálljuk a helyünket az Életbe!!!!!! ilyen pasi egy könnyet nem érdemel....

iskolát nem tudod abbahagyni vagy évet halasztani? szüleidhez nem tudnál haza költözni?

2008. dec. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztatást, sokszor nagyon el vagyok szomorodva, depizek, sírok, ami a babának nem jó, na meg nekem sem vizsgaidőszak előtt közvetlenül.... Muszáj befejeznem a sulit, nem akarom abbahagyni, mert kell a diploma, hogy utána jobb állást tudjak találni majd a szakmámban. Jajj, nem tudom mi lesz, valaha fog-e írni, hívni, mert ugye én küldtem el.... de csak izgatja majd a gyereke...
2008. dec. 30. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!