Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is egész nap keményedik?

Más is egész nap keményedik?

Figyelt kérdés

Legutóbb hetekkel ezelőtt volt ilyesmi, akkor egy napig nagyon kemény volt a hasam.


Azóta pár naponta egyszer - egyszer keményedtem, főleg ha mondjuk már több, mint egy órája sétáltunk gyorsabb tempóban. Előtte is ilyen volt, nem nagyon zavart, az orvos is mondta, hogy akkor vegyek be magnéziumot, ha szükséges, fölöslegesen nem kell.


Most viszont két napja folyamatosan keményedek, pedig már napi 6 magnéziumot szedek (a terhes vitaminban van a hetedik, és amúgy terhesség előtt 46 kg voltam, szóval szerintem lassan túladagolom). Eddig nem szedtem és nem volt gond.


Most, ha nem is az egész hasam, de a két oldalán 1-1 izom folyamatosan be van feszülve, néha meg hozzáfeszül a hasam is (felállásra, hosszabb ülésre, evésre, autózásra stb.).


Volt valakinek hasonló? A kórházat tegnap felhívtam, azt mondták ezzel nehogy bemenjek, hívjam a terhesgondozást. A magánorvos két hét múlvára adott időpontot, a terhesgondozó legközelebb csütörtökön van nyitva.


Elvileg egy másik magánorvos fogad ma este. Szerintetek várhatok addig, vagy induljak el a kórházba inkább? Elvileg home-officeból dolgozok.


2023. ápr. 3. 11:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
76%
Én is simán szedek 6db ot ha keményedik a hasam ezek lehetnek időjárástól is vagy nem pihrnes miaat megerőltrtés miatt is
2023. ápr. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
#10-11 Köszi! :)
2023. ápr. 3. 12:26
 13/15 anonim ***** válasza:
79%

A fájdalmatlan kemenyedes nem probléma. Kellemetlen, de nem csinál semmit.


Az első terhességem, és a mostani során is az idő előrehaladtával, főleg fizikai megterhelésre rendszeresen kéményedek. Magnéziumot szedek rá, magnosolvot, ideig óráig jó is, de nem nulla a kemenyedesek száma.


Baj akkor van, ha fájdalom társul hozzá. (Itt valódi fájdalomról van szó, nem a kemenyedes okozta kellemetlenségrol.)


Ne izgulj, nagy valószínűséggel semmi gond nincs.

2023. ápr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. ápr. 3. 12:36
 15/15 anonim ***** válasza:
70%
Kéményedek = keményedek, bocs :-D
2023. ápr. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!