Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy bírtátok ki a terhességme...

Hogy bírtátok ki a terhességmegállapítástól a 12.hétig?

Figyelt kérdés

Eszetekbe jutott, hogy baj lehet, vagy csak a jóra gondoltatok? Próbáltátok nem beleélni magatokat, vagy bizakodók voltatok?

Nekem semmi tünetem nincs, és alapból egy szorongós típus vagyok, és folyton ezen jár az eszem.


2023. márc. 29. 10:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
6 hetesen voltam a terhesség megállapításon, de az én orvosom mindenkit visszahív a 9. héten is, így csak 3-3 hetet kellett kibírni, hiszen láttuk, hogy közben minden rendben van. Egyébként nekem a 12. és 13. hét között volt a legnehezebb, mert akkor vártuk a Prenatest eredményét. De hát el kell terelni valamivel a figyelmet.
2023. márc. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Első terhességnél anno nem aggódtam, eszembe sem jutott hogy bármi baj lehetne.

Miután végigvittem egy teljesen egészséges terhességet egy könnyű szülessel rájöttem mekkora mázlim van mert rengeteg problémás terhesség volt körülöttem.

Pont ez miatt a második terhességem végigrettegtem.

6 hetesen voltam terhesség megállapításon, a következő a 12. hetes lett volna de a 9. héten elmentem uh-ra hogy rendben van-e. Engem megnyugtatott

2023. márc. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Én mindhárom terhességem alatt barnáztam 6 illetve 7 hetesen így természetesen aggódtam. Első terhességemnél volt a legrosszabb a helyhet (többinél a meglévő gyerekek, munka stb nyilván kevesebb időm volt) szóval 1. terhességemnél is igyekeztem nem gondolni rossz dolgokra.

9 hetesen volt nekem is UH mindig, ezt követően én mindig megnyugodtam és a 12 hetes UH-ig már könnyebb volt, ritkábban jöttek aggódó gondolatok, azokat is igyekeztem figyelmen kívül hagyni és csak jó dolgokra gondolni.

2023. márc. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
60%
Gyorsan telt az idő, sokszor el is felejtetem, hogy terhes vagyok
2023. márc. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
35%
8 hetesen voltam és most 15 hetesen megyek újra. Én nem izgulok ilyeneken, cicim faj, reflux van és a pocakom is nő, nem gondolnám hogy bármi lenne, de sajnos úgysem tudok semmit tenni ellene, tehát inkább pozitívan gondolkozom.
2023. márc. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
68%

Nem bírtam volna!


4 év várakozás után, egy rakás nehezítő körülmény ellenére sikerült a baba. Amikor elmondtam az orvosomnak az előzményeket, szépen visszarendelt 2 hetente vizsgálatra. Így voltam a 6-8-10. héten is ultrahangon.

(Viszont babamozira mi nem mentünk, nem akartam már feleslegesen nyaggatni a babát.)


Egyébként nincs káros hatása az ultrahangnak, bármennyiszer elvégezhető, ha valaki aggódik, vagy probléma merül fel. Ezt egy szülész-nőgyógyász nő mondta nekem, aki bevallása szerint a terhességei utolsó hetében minden nap UH-ozta saját magát. 🙈


Az meg, hogy egyes országokban a 20. héten van az utolsó UH egyenesen felháborító. Ha így lett volna nálunk is, akkor most nem lenne itt a babám, akinél pl. a 30. héten derült ki, hogy gyógyszert kell szedjek lepény keringésre.

2023. márc. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem már van egy kisfiam, ott nem volt ez. Megláttam a pozitív tesztet, és kb. világgá kürtöltem, hogy terhes vagyok, eszembe se jutott, hogy gond lehet. Azt se tudtam, a genetikai UH-t eszik vagy isszák. Na de most, hogy tudom, ez mennyire rizikós, és mennyi gond lehet... Nagyon lassan telik az idő.

2023. márc. 29. 16:38
 18/21 anonim ***** válasza:
66%

15!

És a 12. heti genetikai uh?

2023. márc. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
63%

Én még nagyon az elején vagyok,éppenhogycsak pár napja lett pozitiv a tesztem de én nagyon félek mindentől. Tartok attól hogy valami baja lesz a picinek vagy hogy elvetélek..igyekszem nem ilyeneken agyalni de valahogy csak mindig eszembe jut..

ja igen,ez az első terhességem

2023. márc. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

18. Látom le lettem pontozva 🤣

Szóval: Külföldön élek, itt máshogy mennek a dolgok. NIPT tesztem volt, abból szűrték a géneket(valódi DNS) kromoszóma rendellenességet, Down, Patau stb.

Valós “genetikai”(ami egyebkent morfológia, mert nem a géneket nézik, hanem az alakját, szerveket, vegtagokat, rendellenességet) ultrahang 18. betöltött hét után van, ahogy Magyarországon is, előtte nem csinálnak mivel rengeteg minden ki sincsen fejlődve rendesen.

Koszi az érdeklődést, de megvolt a genetikai tesztje, semmi gond vele 😊

2023. márc. 30. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!