Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rákszűrés eredményét befolyáso...

Rákszűrés eredményét befolyásolhatja akkori megfázás?

Figyelt kérdés

7 hetes terhesen volt a rákszűrésem. Akkor voltam igen megfázva. A dokim azt mondta ne aggodjak, minimális eltérés van. (telefonon beszéltünk) okozhatta egy kis gyulladás is. Majd ha megszülök utánna fog csinálni citológiát. Hát az októberben lesz. Szóval mondta, hogy ne idegeskedj nincs nagy baj. De nekem már ez is elég, hogy nem egyértelműen negatív 😟

Pénteken megyünk uh-ra. Azt persze elfelejtettem megkérdezni tőle, hogy ez az akkori megfázásom befolyásolhatta-e az eredményt.

Valakinek van esetleg hasonló tapasztalat?



2023. márc. 14. 20:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sosem volt negatív leletem még (P0). Elvileg minden nőnek minimum P1-P2 szokott lenni a leleten és ez természetes. Sima hüvelyi gyulladás, intim flóra felborulása is ilyen eredményt produkál. P3-nál is csak ismétlést írnak elő és P4 az, aminél már valószínű hogy rákos sejtburjánzás van. P5 a 100% méhnyakrák.

A te leleteden mi van?

Másrészről terhesség simán befolyásol.

2023. márc. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Dokim nem mutatta meg. Pénteken voltunk hozzá. Most is csak azt mondta, hogy ne idegeskedjek semmi baj nincs. Egy kis gyulladás. Ezzel én is "lezártam" nem akarok ezen kattigni októberig. Babának sem tesz jót. Szedek vitamint. Ennyit tudok tenni. Köszönöm a válaszod.
2023. márc. 18. 06:32
 13/14 A kérdező kommentje:
Nem írtam ide, hogy nem is kértem, hogy mutassa meg...
2023. márc. 18. 06:32
 14/14 anonim ***** válasza:
Fent van az eeszt.gov.hu-n
2023. márc. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!