Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rákszűrés eredményét befolyáso...

Rákszűrés eredményét befolyásolhatja akkori megfázás?

Figyelt kérdés

7 hetes terhesen volt a rákszűrésem. Akkor voltam igen megfázva. A dokim azt mondta ne aggodjak, minimális eltérés van. (telefonon beszéltünk) okozhatta egy kis gyulladás is. Majd ha megszülök utánna fog csinálni citológiát. Hát az októberben lesz. Szóval mondta, hogy ne idegeskedj nincs nagy baj. De nekem már ez is elég, hogy nem egyértelműen negatív 😟

Pénteken megyünk uh-ra. Azt persze elfelejtettem megkérdezni tőle, hogy ez az akkori megfázásom befolyásolhatta-e az eredményt.

Valakinek van esetleg hasonló tapasztalat?



2023. márc. 14. 20:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Hogy befolyásolná már?
2023. márc. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
A megfázás nem, de a gyulladás ami fennáll, okozhatta.
2023. márc. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Gyulladás rèvèn hüvelyire gondolt, nem megfázásra...
2023. márc. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%

Persze kimentem kabát nélkül teregetni kicsit felfáztam és egyből végső stádiumú csontvelőrákot diagnosztizáltak....


Szarkazmust félretéve én azért szkeptikus lennék az eredményekkel kapcsolatban, max nagyon minimális értéket befolyásol egy erősebb gyulladás de akkorát nem hogy nem lehet eldönteni a daganat tényét...

2023. márc. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
A rákszűrés eredményét megfázás nem hiszem. Felfázás, vagy gyulladás ott lenn... talán.
2023. márc. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Volt már rá példa régebben, hogy ugyan így jött ki az eredmény és ismételt szűrés utána már negatív volt. Ha gyulladás van a szervezetemben betegség miatt nem befolyásolhatta? Akkor pár éve miért volt ugyanígy? Csak ugye most nem tud ismételni megkell várni míg szülök.

De HA nagy lenne a baj akkor csak nem mondta volna, hogy ne aggodjak nem? És nem várna októberig? Nem?

2023. márc. 14. 21:14
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

"De HA nagy lenne a baj akkor csak nem mondta volna, hogy ne aggodjak nem? És nem várna októberig? Nem?"


Ez emberfüggő, simán lehet hogy a gyulladás miatt gondolta úgy hogy nincs nagy baj és ráér októberig de a valóságban már igenis nagy a baj. Másik pedig hogy nem akart nehéz döntés elé állítani ha úgyis babát vársz és meg kellene kezdeni a kemoterápiás kezelést az nagy gond a baba egészségére nézve. Szurkolok hogy ne legyen baj!

2023. márc. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az eredmény fent van az eeszt-n, én kérnék másodvéleményt.
2023. márc. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmi köze a kettőnek egymáshoz.

Egy kis gyulladáson meg nem kell ennyit pörögni, a citológiák felére ràírják. Nyilván nem mondta volna az orvos, hogy majd októberben kontroll, ha baj lenne.

2023. márc. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem. A terhesség viszont igen. A dokid el van maradva úgy ötven évvel. Terhesen végzett rákszűrés fals eredményt hozhat, ezért nem szokás már (normális helyeken).

Az ilyen orvos mit csinál továbbépzésen, keresztrejtvényt fejt?

2023. márc. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!