Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyedül jártatok NST-re?

Egyedül jártatok NST-re?

Figyelt kérdés
Vitt valaki vagy egyedül mentetek? Ha egyedül akkor autóval vagy tömegközlekedéssel?
2023. febr. 21. 06:27
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
92%

"Biztosan én vagyok elkényeztetve, vagy nagyon megbecsülve".


Így van, és amelyik apukát nem engedik el mindig szabira, pláne, ha utána nem megy 2-3 hétig, akkor az biztos nem szereti a feleségét, csak a te férjed szeret téged ;)

2023. febr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
91%
19# Örülök, hogy a párod meg tudja oldani, de ez elég nagyképű és degradàló volt a többi kismamával szemben. Jó fej lehetsz...
2023. febr. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
78%

7. vagyok.

Én például elég nagylány vagyok már ahhoz, hogy elvezessek a kórházig, sőt a szülés napján (délután indították) a fiamat is egyedül vittem el suliba és az is ment.

Nem mellesleg én 2020 szeptemberében szültem, amikor apukákat a kórház közelébe sem engedtek, az apás szülést is úgy kellett kiharcolni, nemhogy nst-re beengedjék. Azért meg, hogy üljön a kocsiban, totál felesleges lett volna jönnie.

2023. febr. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül, villamossal. Kb 1 óra volt az út (40 perc villamos, 15 perc séta), de én szeretek zenét hallgatni, bambulni, nem zavart az utazás.

Érdekes amúgy, itt szinte mindenki azt írja, hogy egyedül, de rajtam kívül kb mindig mindenki kisérővel jött. Úgy néz ki gyakorin valamiért mások az arányok mint élőben.

A férjem még meg is tehette volna, hogy elvisz kocsival, kötetlen a munkaideje. De mondtam neki, hogy nem kell. Nem értem miért jó az, ha nem csak nekem csesződik el a fél napom erre, hanem az övé is. Meg amúgy is mindig idegesítettek a váróban terpeszkedő kispapák, épp elég sokan voltunk nélkülük is, kevés ülőhelyre.

2023. febr. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
52%
Egyedül, gyalog.
2023. febr. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
61%
Hagyjátok 19-et, másfél órát naponta tenyleg ne buszozzon a mindenórás kismama szerintem. A férjével meg hadd dicsekedjen, miért fáj az nektek. De amúgy igen, 19, pl én is meg vagyok becsülve itthon elég rendesen, csak hát tudod, nem mindenkinek ez az első gyereke, vannak, akiknek már van gyerekük, és akkor a "kispapa" inkább őrá vigyáz. Nekem fontosabb, hogy a fiamra az apja vigyázzon szitter helyett, mint hogy velem rohangáljon nst-re.
2023. febr. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

24-essel egyetértek, bár nálunk mindig csak 1-1 kismama volt párostól, jókat beszélgettünk is az unatkozó kismamákkal így. Legalább volt ismerős arc utána a gyermekágyon... :) Hétvégén mindenki párral, vagy valamilyen családtaggal jött (lényegesen kevesebben voltunk), de én is úgyéreztem, hogy erre aztán teljesen felesleges kivennie a férjemnek szabit. Tartalékolja csak a baba mellé majd... Így is lett.

Mellesleg az volt a legdurvább, amikor "mindennapos" kismamák ácsorogtak a váróban, amíg a kispapák a párjuk mellett pöffeszkedtek a padon. A kedvenc képem. :D

2023. febr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

26-os, oké, ne utazzon, akkor apuka mondjon fel vagy nem értem.


Én egy héttel hordtam túl a babám, és mindennap kellett NST-re járnom, odamentem 50 perc, hazamentem 50 perc busszal, közbem meg egész délelőtt orr kellett várni a kórházban, mert nincs időpont, mindenki megy és majd sorra kerül.


Általában 8-ra mentem, délre végeztem. Természetesen, eljött a férjem 2 hét szabira szülés után, de akkor vett volna ki ennyi szabit elötte is, miközben nekem nem okozott gondot beutazni?


Nem gondolom, hogy ettől kevésbé szeretne, fura ez a nézőpont. Oké, akinek rugalmas a munkahelye az könnyen beszél másoknak.

2023. febr. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
84%
26# nem fáj az senkinek, csak ez a stílus. Attól , hogy valaki kénytelen egyedül menni, még nem jelenti azt, hogy nincs megbecsülve.
2023. febr. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ez rugalmas munkahelynél sem megoldható mindennap. Én általában a férjem után egy órával indultam el otthonról a kórházba (háromnegyed óra kb. autóval) és volt olyan, hogy egyszerre értünk haza. Szerintem kevés olyan munkahely van, ami annyira rugalmas, hogy a 8 órás munkaidődből 6-8-at ellóghatsz. De ha van is ilyen, inkább addig dolgozzon, amíg én intézem a ctg-t és este legyünk együtt, minthogy üljön velem a kórházban feleslegesen, majd este dolgozzon.

Ha tehettem így is inkább magánba mentem ctg-re is, mert megölt a kórházi több órás várakozás. Ettől még köszönöm megbecsültnek érzem magam itthon.

Nem mindegy, hogy valaki összesen megy 2 ctg-re a terhessége végén, heti egyszer és azt is időpontra, vagy megy heti egyszer, majd 2 naponta, majd még másfél-két hétig naponta és kivárja a sorát. Nálam utóbbi volt a helyzet, teljesen irreális lett volna, hogy a férjem mindre elkísérjen (és felelsleges is).

2023. febr. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!