Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetesen 100 kiló? Olyan...

5 hetesen 100 kiló? Olyan kismamák észrevételeire lennék kíváncsi, akik eleve ducin estek teherbe.

Figyelt kérdés

olyan kismamák észrevételeire lennék kíváncsi, akik eleve ducin estek teherbe. mennyit híztak, mennyit, mit és hogyan mozogtak a hízás ellen, a falási rohamokat mivel helyettesítették stb.

légyszi a lehurrogós, cseszegetős kommentektől kíméljetek


2010. okt. 4. 20:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Én is PCOS vagyok….

118-cal kezdtem 128-cal mentenem szülni. Soha se bántott se a védőnő. A dokim +pláne nem. minden nap sétáltam de nem vittem túlzásba:( szégyelltem is magam érte…. 38. hétre született a kisfiam 2830gr egészségesen. A kórházból hazajövet a régi ruhám már lógott rajtam itthon méredzkedtem meg és 110 voltam:) Maradt ez a súly és most már gyúrunk a tesóra.

2010. okt. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 86 kiló voltam mikor kiderült a terhességem.Ekkor voltam 4 hetes terhes.Az 5 dik héttől elkezdtem rohamosan fogyni.

Valószínűleg azért fogytam mert 10 héten keresztül egy falat édességet nem ettem sőt ha valaki előttem bármilyen édességet evett ki kellett mennem a szobából mert rosszul voltam.Összesen kétszer hánytam a terhesség alatt de az émelygés az az első három hónapba folyamatos volt.

Mikor voltam a dokinál és a védőnőnél 13 hetes terhesen akkor súlymérés is volt...és 75 kiló voltam.Meg is kérdeztem a dokit meg a védőnőt,hogy nem e gond ez a hírtelen fogyás?De azt mondták nem majd elkezdek hízni.

6 hónapos terhesen kezdtem el a hízni.Összesen 8 kilót híztam, tehát 83 kilósan mentem szülni.A kisfiam 4040grammal született.Két héttel hordtam túl.Nekem nagyon jó terhességem volt.Addig amíg szoptattam a kisfiam addig kb fél éves koráig 75 kiló voltam.Mikor már egyre kevesebbet szoptattam akkor kezdtek el feljönni a kilók meg persze rengetek édességet ettem.12 hónapos korára már 85 kiló voltam.Most is ennyi vagyok, most 17 hónapos a kisfiam.Próbáltam fogyókúrázni de nem sikerült...most sem eszem szinte egyáltalán édességet,meg nagyon keveset eszem,egésznap rohangálok a kisfiam után meg emelgetem a 13 kilóját és mégsem sikerül fogyni egy dekát sem.

Nekem a terhesség nagyon jó fogyókúra volt,csak sajnos nem tartós:(

2010. okt. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:

Szia!


Én 91 kg. voltam, mikor teherbe estem. Az első hónapokat végig kellett feküdnöm, később sem tornázhattam, keveset azért sétáltam. Normálisan ettem, de azért édesség, chips helyett gyümit. Így is csak 12 kg. jött rám, 1 év szoptatás után 82-83 kg. voltam, úgy hogy többet ettem a "normál adagnál", mert a babámnak jó étvágya volt - van. Most már sajnos nem szoptatom, a kilók sem akarnak valahogy lejjebb menni... De szerintem ne fogyózz, ha éhes vagy 6 után, egyél nyugodtan, a babának kell az energia! Most ö a legfontosabb! A doki úgy is figyelmeztet, ha túl sokat szednél fel!

2010. okt. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
Az utolsó válaszoló vagyok, az utolsó mondatomat az első válaszolónak írtam főleg...
2010. okt. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Szia! Én 91kg-al kezdtem a terhességem. 108kg-al mentem be szülni és 101kg-al jöttem ki a kórházból. 6hetes volt a babám amikor 90kg voltam. Most ismét (sajnos) felszedtem pár kilót, de próbálom leadni így szoptatás mellett! Minden jót és jó babavárást =)
2010. okt. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 97 kg voltam teherbeesés előtt. Orvosi utasításra eszméletlen keményen fogyóztam, de semmi nem ment le fél év alatt. Aztán jött a baba.

12. hétre lement 14 kg! nem fel, le. Nekem ugyanis 24 órás reggeli rosszulléteim voltak, és kiköltöztem a kanapéra a mellékhelyiség közelébe...ott töltöttem az időm jó részét. Tehát semmit nem mozogtam...kivéve a wc-re rohangálást.

Veszélyeztetett terhes voltam veleszületett betegségeim miatt.


A 35. hétre feljött 6 kg. Azzal mentem szülni, 39+4. Szinte el is tűnt a felesleg, hisz a baba volt 3,5kg, a többi a szokásos (magzatvíz, vér, méhlepény stb).


Most 16 hónappal szülés után újra 97 kg vagyok. :( Holott 6-7 km-t gyalogoltam babakocsiztunk a gyerkőccel, most nyáron meg már szaladhattam a kismotor után. Nem volt zabálhatnékom, sőt jobban odafigyelek arra, mit eszem. Hiába...úgy látszik ez a "versenysúlyom".


Tehát nem törvényszerű, hogy aki nagy súllyal indul neki a terhességnek, az bálna lesz a végére...sőt :)

2010. okt. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100-al kezdtem 112-vel szültem, vizesedtem végig és magas lett terhesség alatt a vérnyomásom, terhességi toxémia miatt indították meg a szülést.Nem voltak falási rohamaim.
2010. okt. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Az első terhességemnél 105 kg-val indultam,109 voltam,mikor szültem. Nem vizesedtem szerencsére,és a vérnyomásom is teljesem rendben volt. 4 kg lett a babó,de csak 5,5 ment le a szüléssel sajna. Most 26 hetes terhes vagyok,110-zel kezdtem,most vagyok 108,még fogytam is. Nem szekált eddig még vele senki.
2010. okt. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
82-vel kezdtem, 98-cal mentem szülni, de voltam 100 is, csak a végére fogytam kicsit. Nem volt a gond a terhesség alatt, aktív voltam végig, csak a védőnőm mondta el minden hónapban, hogy dagadt vagyok. Szerinte a 6. hónap végéig egy grammot sem szabadott volna híznom a magas kezdősúlyom miatt. Most 9 hónapos a baba és 78 kiló vagyok.
2010. okt. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, sok-sok egészséget kívánok minden egyes csöppséghez. sajnos kiderült, hogy mégse vagyok terhes, de nem adom fel. viszont így megpróbálok kicsit fogyni előtte, hátha tényleg ezért nem akar jönni a bébi, de így legalább látom, hogy csak ez nem lehet kizáró ok.
2010. okt. 12. 07:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!