Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor csinaltatnatok NIPT...

Mikor csinaltatnatok NIPT tesztet?

Figyelt kérdés
9 hetes vagyok, ez az elso terhessegem. Eleg izgulos vagyok, es sok helyen olvastam hogy a kombinalt teszt csak egy statisztika, arra nem erdemes alapozni. 24 eves vagyok egyebkent, eddig minden rendben van a terhesseggel (bar ugye meg csak par ultrahangon voltam). Ti megcsinaltatnatok mindenkepp egy ilyen vervizsgalatot vagy hogy ha a kombinalt teszt eredmenye jo lenne, akkor penzkidobasnak tartanatok? En szeretnek elmenni egyre, de parom szerint hulyeseg mar most ezen izgulnom. Angliaban elunk, itt a kovetkezo fajta NIPT teszteket talaltam: Vanadis, Panorama, Vistara, Harmony. Ezekrol hallottatok mar? Van valakinek tapasztalata?
2023. jan. 26. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Én nem csináltatnék kombinált tesztet, csak NIPT-et, de csak a 12 hetes UH után. A kombinált teszt sem akkora hülyeség, mint amennyire lehúzzák, de nekem belefér a nagyobb bizonságot adó NIPT, így azt választanám. Akinek nem fér bele, annak a kombinált is jóval több, mint a semmi.


Viszont tisztában kell lenni ezeknek a vizsgálatoknak a határaival. Nyilván csak azokat a rendellenességeket mutatja ki, amikre szűr, nem mindenfélét. Illetve ezek szűrőtesztek, szóval ha kóros az eredmény, megerősítő vizsgálat kell a terhesség megszakításához.


És azárt csak a 12. hét után csináltatnám, mert egyrészt addig gyakoribb a vetélés, illetve ha a 12 hetesen valami nagyon kóros dolog lenne, akkor inkább rögtön invazív vizsgálatra mennék, nem NIPT-re.

2023. jan. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Mi a második babával csináltattunk nipt tesztet (PrenaTest Pluszt), mert akkor már 30-on felül voltam (32). A kombinált teszt eredményét meg már ez is torzítja. Érdemes amúgy, ha ebben gondolkoztok, minél hamarabb. Én 10 hetesen csináltattam, hogy minél hamarabb kiderüljön, ha esetleg van valami. Terhességmegszakításhoz ugyanis nem elég ennek az eredménye, hanem invazív megerősítő vizsgálat is kell. Úgy akartam, hogy még az is beleférjen időben a 12 hétbe, ha szükséges. Mert minél fiatalabb a magzat, annál egyszerűbb az abortusz. Ha csak 12 hét után mész niptre és ne adj Isten pozitív lesz valamire, és nem kapsz egyből időpontot amniora vagy bármi miatt elhúzódik a 16. Hétre, akkor már meg kell szülni a magzatot, nem csak kaparás van. Én ezt mindenképpen el akartam kerülni. (Az nálunk nem merült volna fel, hogy beteg babát megtartsunk.) De szerencsére negatív lett mindenre. Első babámat még huszonévesen szültem, akkor elégnek éreztem a kombinált tesztet is, de utólag azt mondom, hogy ha anyagilag belefér, akkor érdemes ahelyett niptre menni.
2023. jan. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az első válaszolóval. Ha megtehetitek, akkor érdemes megcsináltatni de genetikai uh előtt semmiképpen sem. Nagyon parázós vagyok, elkövettem azt a hibát, hogy a terhesség elején utánaolvastam mindennek, ami félremehet egy terhesség alatt és sokat segített, mikor megjött a Nifty eredménye. Persze még ezer dolog lehet, nem csak a babával de velem is, viszont 100 gentikai rendellenességgel kevesebb.

Tudtommal vannak kisebb csomagok is, amik a főbb genetikai rendellenességre vizsgálnak + még párra. Érdemes utánanézni ezeknek is.

2023. jan. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A fiamnál a 10 hétben csináltattam, hogy ha baj van a 12.hétig tudjuk elvetetni szerencsére minden rendben volt.

A 2.terhességemnél később betöltött 10 héten csináltattam, majdnem 12 hétre lett meg és nem is lett jó, hasba szúrás igazolta.

Az uhn k majdnem tökéletes volt, orrcsont volt, nyakiradő tökéletes, az áramlásnál volt bibi.

Ultrahang nekem kevés lenne a nyugalomhoz.

Meg 12 után leveszik 1 hét az eredmény + igazolni hasba szúrással ha baj van, én nem akartam szülni az abortusz is borzasztó

2023. jan. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
4 vagyok lemaradt, hogy a korom miatt csináltattam
2023. jan. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Hát igen, itt két dolgot kell mérlegelni:

1. Ha korán csináltatod meg a NIPT-et, akkor pozitív eredmény esetén hamarabb jutsz el a megerősítésig és a terhességmegszakításig.

2. Ha korán csinálod meg a NIPT-et, akkor előfordulhat, hogy 12. héten mondjuk nem él a terhesség vagy olyan rendellenességet igazol az ultrahang, hogy a NIPT pénzkidobás.


Egyszer jött 12 hetes UH vizsgálatra egy terhes totálisan negatív PrenaPlussal (talán 250 ezer forint környékén van az ára), és az UH-n meg egy teljesen torz, ránézésr is élettel összeegyeztethetetlen fejlődési rendellenességes magzat volt.

2023. jan. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi kombinált tesztet nem csináltattunk, csak Prenatestet. Azért szerettük volna, mert mi kizárólag egy babát szerettünk volna mindig is, és tudtuk, hogy betegen nem tudnánk vállalni. Ezenkívül én 35 voltam a szüléskor, a férjem pedig 40, tehát az életkorunk miatt is nagyobb volt az esélye a genetikai rendellenességeknek. De szerencsére minden rendben volt.
2023. jan. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a 10. héten azonnal megcsináltattam, nem akartam végigizgulni a terhességet. Nekem megért ennyi, a 11. hétre már megvolt hogy teljesen rendben a kicsi. A kockazatelemzés nekem kevés lett volna a nyugalomhoz.
2023. jan. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan megcsinaltatom mert 35 vagyok.
2023. jan. 27. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A 10. héten vették le a vért a Prena teszthez. Néhány nap múlva megvolt a rossz eredmény. Utána 12. héten Corion biopszia. Gyorsan ment minden, így még műtéttel be lehetett fejezni. Az első gyermekemnél fiatal voltam, akkor csak kombinált tesztet csináltattam.
2023. jan. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!