Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyen adatok mellett ki...

Ilyen adatok mellett ki vállalná be a magzatvízvételt?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok.

A kombinált teszt eredményem (12. heti vizsg.): 1:560,

a négyes teszt eredm. (16. heti vizsg.): 1:14000.

Mindkettő negatív, ugyanakkor hiába neg. a kombinált tesztem, az 1:1000 körül "szeretik". Korom miatt 1:350 fölött jó.

Az uh.-ok sem utalnak bajra.

Valaki mer felelősséggel áment mondani, hogy rendben van, vagy döntsek én a kellő szakértelem hiányában...?


2010. okt. 1. 17:07
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Én 31 évesen 1:93-hoz vállaltam be a magzatvízvételt.Ha negatív lett volna mint neked,nem csináltattam volna meg.

24hkm

2010. okt. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a magzatvízvételnél genetikai betegségeket is szűrnek, amik ilyen módon nem látszódnak az eredményekben.

Szerintem mindenképpen érdemes lenne megcsináltatnod.

2010. okt. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves második, a magzatvízvételen GENETIKAI BETEGSÉGET SZŰRNEK.

ÉS a kombinált teszt eredménye nagyjából ugyanezekre szűr.És mutatja az eredményt down és edwards kórra, valamint nyitott gerincre.Nekem az integráltam 1:6100 lett de én 37 vagyok.Ugyanezen dilemmázom...

2010. okt. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

Igen, elnézést, nagyon rossz volt a megfogalmazásom.

Igazából én csak azt tudom, mint csecsemőápoló (még csak) tanuló, hogy nagyon sok down-os baba születik, olyan anyáknak akik rendszeresen járnak szűrésre. És annyira nem vidám esemény senkinek sem mikor várják a babát és végül a kórházban hagyják, mert olyan baja van amit ezzel a vizsgálattal ki lehetett volna szűrni (sajnos voltam már szemtanúja is).

Szerintem ha megvan ez a lehetőség akkor élni kell vele. Minimális a kockázat (igen, sajnos van), de jobb félni mint megijedni.

2010. okt. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Nagy dilemma az biztos. Nekem az integrált teszt pozitív lett, ezért nem volt kérdés, és megcsináltattam a kromoszómavizsgálatot. Egy biztos, csak a genetikai vizsgálat ad pontos eredményt, a többi csak statisztikai lehetőség. Azt kell átgondolnod, hogy melyik lenne számodra a rosszabbik lehetőség, egy esetleges vetélés, vagy egy esetleges beteg kis ember. Esetleg kérdezd meg a párod is, ő hogyan gondolkodik a dologról. Nálunk a párom egyértelmű volt, hogy nem szabad beteg kis babit világra hozni, nekem ez is segített.
2010. okt. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
31%

"Igazából én csak azt tudom, mint csecsemőápoló (még csak) tanuló, hogy nagyon sok down-os baba születik, olyan anyáknak akik rendszeresen járnak szűrésre. És annyira nem vidám esemény senkinek sem mikor várják a babát és végül a kórházban hagyják, mert olyan baja van amit ezzel a vizsgálattal ki lehetett volna szűrni (sajnos voltam már szemtanúja is). "


Hááááát, ha még a down kort sem tudják kiszűrni a vizsgálatokkal, az nagy gáz.

Szerintem igenis uh-al a down kort ki lehet szűrni.

Ha nem így lenne, akkor szerintem már rég kötelezővé tették volna a magzatvízvételt.

2010. okt. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

nekem 1:960hoz lett, 37 éves vagyok, orrcsont látható volt és NT 2,8. Bevállaltam az amniót.


Neked mennyi lett az NT?

2010. okt. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
75%
19:01-es: a városunkban eddig 4 down kóros baba született és mindenki volt még 4Ds UH-n is... volt olyan hogy azt elnézték a doki, hogy hiányzik az egyik kézfeje a gyereknek. Nehogy azt hidd, hogy UHval tévedhetetlenek az eredmények.
2010. okt. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

De ez borzasztó. Ez a szonográfus hibája vagy tényleg ezek szerint nem sokat ér a 4D?

Mert akkor miért nem kötelező tényleg a magzatvízvétel?

Amikor az 1. babánkat vártuk, a 4D-n mindene látszott, a fütyköse és a golyója is. Oké, hogy kromoszóma betegség nem, de ezek szerint a magzatvízvétel arra is alkalmas, hogy 3-4 éves gyermek leukémiás lesz?

Vagy pontosan mit mutat ki?

2010. okt. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

19.01

Ha utánanézel, mindkettő esetén van bizonyos hibaszázalék, pl. a Sejtbanknál azt is elmagyarázták kombinált teszten, hogy miért, de mindegy.

Az integrált teszt 95%-os, ha jól emlékszem.

Én 25 alattiként 1:16 000 eredménnyel, edwards-ra kevesebb mint 1:50 000 eredménnyel nem kértem integráltat.


Azt hiszem, bár nagyon nehéz, a helyedben megcsináltatnám, profi szakemberrel, talán Dr. Tankó nevét hallottam, egy fórumos lánynak ő csinálta, szerencsére minden rendben lett, nekik a NT volt 3 mm.


A magzatvíz-vételnél a vetélés kockázata 1%, az integrált teszt hibaszázaléka 5%.


Hát, nehéz. Párod?

2010. okt. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!