Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A gyakori ultrahangozás árt a...

A gyakori ultrahangozás árt a babának?

Figyelt kérdés
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Én azt olvastam, hogy a mai tudásunk szerint nem árt. A vizsgálatok szerint egyetlen különbség volt kimutatható a nem ultrahangozott és az ultrahangozott babák között, hogy az ultrahangozottak között később több volt a balkezes. Mást nem találtak.
2006. okt. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Nos nekem kb 3 hetente volt uh élveztem és nyomon követhettem a babám fejlődését.

Ma 3,5 éves egészséges NEM bal kezes kislány:)

2007. máj. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Most azt mondják, hogy nem....hogy később mit mondanak, ki tudja....
2009. máj. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Az uh gyakorlatilag egy ártalmatlan hanghullám(ami az emberi fül hallásküszöbétől jócskán alacsonyabb frekvenciatartományban van), aminek semmi köze nincs a baba fejlődéséhez! Ha bármi köze lenne, akkor kivétel nélkül mindenki balkezes lenne a fenti logika szerint, mert az általunk hallható hangokon kívül MINDEN ad ki magából ultrahangot is.


Szóval 100 szónak is egy a vége: teljes mértékben ártalmatlan!

2009. szept. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

#4-es jó nagy butaságot írtál. Azért ultrahang, mert az emberi (felső) hallásküszöb FÖLÖTT van a frekvenciája. Tipikusan 20 kHz-től kezdődik, jóllehet az idősebb embereknek már ez alatt is hallhatatlanul magasak a hangok. A 20 Hz-nél kisebb hangokat pedig infrahangoknak nevezzük - (ezek az alsó határküszöb alatt vannak).


A kérdés pedig a GYAKORI ultrahangozásra vonatkozott. De nem, nem árt az sem.

2018. jún. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem nem rát neki, nyugodj meg
2022. máj. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az ultrahangozás általában biztonságos diagnosztikai eljárás terhes nőknél, és nincs bizonyíték arra, hogy káros hatással lenne a magzatra. Ettől függetlenül a túlzott ultrahangozás nem ajánlott, mivel a felesleges expozíció potenciális káros hatásokat okozhat. Ezért fontos, hogy az ultrahangvizsgálatokat csak az orvosi szükségleteknek megfelelően végezzék.
máj. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!