Szerintetek mi befolyásolja azt hogy a baba mekkorra hajjal
fog születni ?
Csak genetika vagy van más is ?
Figyelt kérdés
2022. okt. 21. 10:21
1/8 anonim válasza:
Csak a genetika. Nem hiszem hogy bármilyen terhesség alatt szedett vitamin vagy az időjárásnak bármi köze is lenne hozzá.
2022. okt. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
2/8 anonim válasza:
Szerintem részben az. Részben meg lutri.
Fiam kopaszon született. Tényleg semmi haja nem volt, csak kis pihék.
Ezzel szemben a lányom hajkoronával. 1hónaposan gumiztam neki, 3 hónaposan már a szemébe lógott. Most 1 éves és váll alatt van neki.
Aztán ugyan az az apa, ugyan az vagyok én is.
2022. okt. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
Van már két kisfiam mindkettőnek volt haja főleg a kisebbiknek (hosszú sűrű fekete)
Most várjuk a 3.at és fura érzésem van ha k8slány lenne és kopasz.
Persze imádnám ugyan úgy.
2022. okt. 21. 10:34
4/8 anonim válasza:
Mindkét gyerekünk hajjal született. Pedig nekem (apa) már egyre kevesebb van. :-)
2022. okt. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
5/8 A kérdező kommentje:
Valahol egyszer azt olvastam hogy a fehérje bevitel valamennyire befolyásolhatja de hogy ennek mennyi valóság alapja van nemtudom
2022. okt. 21. 10:46
6/8 anonim válasza:
Miért az előző két gyereknél két pofára zabáltad a húst meg a halat? Aztán ott is volt hajuk. Ebből én annyit hiszek el, hogy ha az anyuka éhezik és a fehérjebevitel (is) túl alacsony, akkor a biológiai program szerint a fontos szervek kifejlődése elsőbbséget élvez a haj növekedésével szemben. Ez egyébként már megszületett embernél is így van: olvastam, hogy szélsőséges körülmények között élő embereknél (munkatáborba zárt éhező, agyondolgoztatott embereknél) a haj és a köröm növekedése gyakorlatilag leáll.
2022. okt. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.
De annyit mondanék hogy pofája a lónak van és enni szoktam nem pedig zabállni :)
2022. okt. 21. 13:17
8/8 anonim válasza:
Nálunk a sok gyomorsav-nagy haj mítosz is megdőlt, a lányommal borzalmasan szenvedtem, alig volt pár szál haja, a fiamnak sok volt én felannyi savam sem volt, mint az előző terhesség alatt.
Nem hiszem azt sem, hogy ez genetika, meg azt sem, hogy valamo befolyásolja
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!