Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan rossz megérzés,...

Volt olyan rossz megérzés, amiből végülis igaza lett?

Figyelt kérdés

9+6-ban vagyok, reggel óta rossz megérzésem van, mármint masszívan az, hogy nem él a magzat.


Persze semmi vér, se semmi, de ez az ösztönös megérzés, vagy nem is tudom, hogy hogyan fogalmazzam meg.


Szerintetek butaság erre hagyatkozni? Vagy működhetnek ilyenkor az anyai ösztönök, amik a rosszat is előrejelzik?



2022. szept. 1. 11:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Csak kétségbe vagy esve
2022. szept. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az első 12 hétben nekem folyamatosan rossz megérzéseim voltak, de rendben ment a terhességgel minden.
2022. szept. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Mikor 7 hetesen elöntött a vér UH-ra indulva, 99.99%-ra vettem, hogy vetélek. Teljes letargiább vártam a vizsgálatot, legyen már meg, hadd menjek haza. Nem lett igazam, az embrió élt. Csak egy hematóma vérzett ki.

Tudom, nem ilyen választ vártál, de ezzel akarom érzékeltetni, hogy a félelem mindent felül tud írni, szóval felesleges "megérzésekre" hagyatkozni.

Aggódsz, hogy elvetélsz, ami normális, főleg az első trimeszterben.

Mégis ahelyett, hogy ezt tudatosítanád magadban, a saját vélt igazságodat akarod azzal igazolni, hogy bizony mások is megérezték előre a bajt.

Szerintem abból a nőből van kevés, aki a pozitív teszt után 100% nyugalomban van, mert tényleg azt érzi, minden oké lesz. (Valójában ő sem érzi meg előre, csak végül igaza lesz.)

Ugyanígy van, aki kissé vagy nagyon, de fél a vetéléstől: mivel ott motoszkál a fejében, ha bekövetkezhet, ha megtörténik a baj, persze, hogy azt hiszi, na ő előre megérezte.


Én is ezt mondogattam a férjemnek úton az orvoshoz bőgve: "Tudtam, hogy nem fog sikerülni, azért nem mertem ragaszkodni hozzá, mert éreztem, hogy el fogom veszteni"

Igazam lett? Nem.

2022. szept. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is többször volt rossz megérzésem, sokat szorongtam a terhesség alatt. Szerencsére mégis minden rendben ment, a kisfiam lassan 4 hónapos lesz. :)
2022. szept. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
48%
2x volt ilyen kb 5.héttől és mindig igazam lett!
2022. szept. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is végig féltem, mert nehezen is jött össze a baba. A férjemen kívül senki nem tudott róla egészen a 15. hétig. Anyukámnak csak a 17. héten jelentettük be. Na? Akkor gondolhatod mennyire mertem beleélni magam. Ráadásul alig voltak tüneteim, és amikor az a kevés is elmúlt, hát semmi jó előérzetem nem volt. Szerencsére nem lett igazam. Azóta már 1 éves a babám.
2022. szept. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%
Aggódsz. Akkor már jobb lesz, ha érzed mozogni, sokat fog segíteni.
2022. szept. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Ilyenkor mi számít normális görcsnek?


Egy minimálisat érzek, nem olyan intenzív, mint mikor meg akar jönni, de eléggé kellemetlen.


Most vettem be egy magnéziumot, eddig még nem volt ilyen 😬

2022. szept. 1. 12:30
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én már azt se értettem hogy lehetséges hogy képes vagyok teherbe esni.

Minden, de tényleg minden vizsgálatra úgy mentem a kilenc hónap alatt, hogy na most közlik hogy nem él, beteg, stb stb.


Teljesen eseménytelen, kb tankönyvi terhességem volt és ma már egy éves elmúlt a fiam, aki okos, egészséges.


Szóval én nem alapoznék a rossz megérzésekre.

2022. szept. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%
Első terhessegnel volt bennem félsz, de nem gondoltam a leghosszabbra. 4 hónapja, a második terhessegnel a pozitív teszttol úgy gondoltam, nem marad meg. Enyhén gorcsoltem és úgy mentem a mosdóba, hogy na most lesz vége. Sajnos igazam volt.
2022. szept. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!