Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A sok keményedéstől kinyílhat...

A sok keményedéstől kinyílhat a méhszáj?

Figyelt kérdés

Most vagyok a 26. hétben és napi 15-20x keményedik a hasam némelyik elég fájdalmas.

17.-ik héttől van ez így ezért kaptam magnesium citrit golyókat napi 3x3-at. Nem érzem,hogy használna de dokim azt mondta hogy szedjem csak.

Előző terhességemnél ugyan ez volt. Akkor 36 hét 3 napra megszültem.

Szerintetek most is előbbre várható a szülés?


2010. szept. 24. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:

azt tudom, hogy ettől igen, kinyílhat a méhszáj.

ha úgy érzed nem használ a magnézium citrit akkor hívd fel a dokidat.

2010. szept. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

orvosod nem javasolta a No-Spa szedését? Nekem is nagyon sokat keményedett és fájt, feszített is a hasam a terhesség alatt, szedtem a No_Spát semmi mellékhatása nem volt, a Babára nézve sem.

Orvosod milyen időközönként szokott megvizsgálni? Ő egy pillanat alatt meg tudja állapítani, hogy nyílik -e esetleg a méhszáj.


Nekem a 31. héten kezdett kinyílni, de kaptam rá gyógyszert ( Spiropent ), és hál Istennek az visszatartotta, hogy nem nyílt tovább. Ezzel együtt minden panaszom is elmúlt, ami a hasfájásra, keményedésre vonatkozott. A Spiropent igaziból asztha ellenes szer, de sokat adják koraszülés megelőzésére is.

Ha előző Babád is hamarabb jött, bízom benne, hogy a dokid odafigyel Rátok.

Boldog babavárást.

2010. szept. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kriszta pocok ***** válasza:

Szia!

Igen, kinyílhat. Nekem is a 17. héttől voltak keményedéseim, sajnos ki is nyílt a méhszájam, illetve megrövidült a méhnyakam. A 21. héten c2100 volt, a 29. héten már c2110. Én szinte végig feküdtem a 36. hétig, illetve kaptm gyógyszert és a magnerott tbl-át szedtem, napi 4db-ot. Fiam a 41. hétre született meg, 16 óra vajúdás után, nehezen tágultam.

Én nospa tbl-t nen szedhettem, sőt megtiltotta a dokim, mert puhítja a méhnyakat. Szülésnél használta a dokim, hogy a méhnyak elsimuljon.

Vigyázz magadra, pihenj amennyit tudsz, illetve szerintem beszélj a dokoddal.

2 hetes manó anyukája:)

2010. szept. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen korán kezdtem keményedni a végén már 3*3 Magne B6-ot szedtem + Diaphillyn-t és ennek ellenére is keményedtem. Nekem nem nyílt ki a méhszájam, sőt 36-dik héten abbahagytam a tadletták szedését és túlhordtam a picit.
2010. szept. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Semmi mást nem kaptam. A Nospa-t azt mondta hogy csak akkor vegyem be ha menstruációs jellegűek a tüneteim. Mivel veszélyeztetett terhes vagyok így többször járok hozzá mint az átlag. Legközelebb jövő hét pénteken kell mennem. Kiváncsi vagyok mit mond majd,mert néha olyan érzésem van mintha kiakarna jönni a baba. Feszül odalent mint szüléskor.
2010. szept. 24. 21:38
 6/6 anonim ***** válasza:

11:14-es válaszoló vagyok.

Igen, nekem is olyan érzésem volt, mintha ki akarna jönni a Baba.De persze nem jött, illetve jött, csak 37 hetesen:-))

Nagymamám akkoriban velünk lakott, egyszer mondtam is neki hogy" félek, hogy elhagyom egyszer ezt a gyereket, kipottyanik belőlem" :-))))) ...természetesen a szülés beigazolta, hogy nem lehet csak " úgy " elhagyni.:-))))

viccet félretéve:-))


ha gyakran lát a dokid, akkor ő biztosan tudja, mi a jó Nektek, nem lesz semmi gond, Sok Boldogságot a babához.

2010. szept. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!