Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek terhességi cukorbetegsé...

Akinek terhességi cukorbetegsége van, milyen tünetei vannak?

Figyelt kérdés
2010. szept. 20. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Sokszor nincs semmilyen tünete. Ezért kell a cukorterheléses vizsgálat.
2010. szept. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
en napi 9 liter vizet ittam meg es melette egyfolytaba szaraznak ereztem a szamat. nekem "csak" ennyi volt
2010. szept. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem semmilyen tünetem nem volt. Totál váratlanul ért, hogy magas volt a 120 perces cukrom. Vékony, magas testalkatú vagyok, nincs a családomban cukorbeteg, összesen 10 kg-t híztam a terhességem alatt, és amúgy elég egészségesen is étkezem. Ez van. Terhesség alatt pedig onnantól kezdve végig diéta volt. De a lényeg, hogy egészséges a kislurkóm :-))) Üdv, 9 és fél hónapos kisfiú anyukája
2010. szept. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálam sem volt semmilyen tünete.
2010. szept. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekem a 120 perces eredményem 7,3. (75g glükózzal kélszült oldat megivása után). Két orvos is azt mondta, hogy 7,8 a határ,tehát o.k., de azért figyeljek oda az étrendemre. Próbálok valamiféle diétát folytatni, és "keresem" a tüneteket magamon. Most éppen én is száraznak érzem a számat, bár én naponta kb. 2 liter vizet iszok meg, nem olyan sokat, mint az egyik válaszoló. Szerintetek aggódjak?
2010. szept. 20. 17:41
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja, és ez a második terhességem, az elsőnél nem volt semmi ilyen gond, a családban sincs cukorbeteg.
2010. szept. 20. 17:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! 15:33-as vagyok. Szerintem nem kell aggódnod. Ha az értéktartományon belül van az eredményed, akkor az rendben van. Persze, jó ha a terhességed alatt figyelsz arra, hogy ne vidd túlzásba a szénhidrát-bevitelt, a cukros ételeket és italokat pedig kerülöd, sok főzeléket, fehérhúst, és inkább teljes kiőrlésű lisztből készült ételeket eszel (pl. durum tésztából a spagettit, vagy pl. Graham kenyeret, zsemlét). Jó egészséget kívánok Neked és a Babádnak!
2010. szept. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,nektek is!
2010. szept. 20. 23:37
 9/10 anonim ***** válasza:
én már az elözö terhességemnél is az voltam, s sajna olyannyira hogy , inzulinos vok ennél a terhességnél, diétával karban lehet tartani, és az ember a baba véget könnyedén megis teszi. a mi terhességünkk nem ahizásrol fog szólni, én 23h. vok és minusz 0,5kg vok:-) a baba ettöl függ. fejlödik. Kitartást!
2010. szept. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 9,2 lett a 120 perces. Emellett semmi tünetem nem volt. Meg is lepődtem, mikor kaptam a levelet, hogy fáradjak be a terhesgondozóba, mert magas lett a cukor. 180 grammos CH-diétát kellett tartanom és most egy 5 hetes tökéletes kislány anyukája vagyok.
2010. szept. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!