Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak itt olyan kismamák,...

Vannak itt olyan kismamák, akiknek terhességi cukorbetegsége van?

Figyelt kérdés

Egy hónappal ezelőtt éhgyomri vérvételen 11,1-es eredmény jött ki; akkor beszéltem diabetológussal, aki diétát írt elő.Kérszer megnézte a cukromat ( 2 nap ), akkor rendben volt.

Néhány héttel később a terhesgondozóm megint megnézte 1 órával étkezés után, akkor 6,4 volt, amire azt mondta, hogy az még éppenhogy határérték.

3 nappal ezelőtt azonban megint megnézték reggeli után 1 órával ( a reggelim 30 g Ch )és sajna ez már 8,1 lett.

Ehhez a dokihoz nem tudok visszamenni, mert éppen szabin van, az Sztk-ban meg, ahova hétfőn megyek, attól tartok, hogy terhelésesre fognak elküldeni, holott a doki megmondta, hogy nem szabad, főként, hogy most már a 37.hétben vagyok.

Mi ilyenkor a teendő?

Csináljam, amit ez a másik orvos mond, vagy várjak egy hetet, mikoris visszajön az, aki előszőr viszgált?

Titeket is terhelésesre küldtek vissza?

Bocs, ha hosszú voltam, de aggódok.

Szeretném, ha olyanok válaszolnának, akikkel ugyanez előfordult már.

Köszi.

37 h km.


2011. jan. 28. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is terhességi cukros vagyok, de nem ennyire durván.

A helyedben azért elmennék a másik dokihoz, szerintem ilyenkor már nem fog terhelésre küldeni, tényleg baromi felesleges lenne. De lehet, hogy máshogy alakítja a diétát v. tud valami okosat mondani.

Ilyen helyzetben azt hiszem, elég kevesen vannak/voltak. :(

2011. jan. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Monatella válasza:

Én is terhességi cukros vagyok,ami 1hete derült ki. Az éhgyomri cukrom volt 8,4 így nem csinálták meg a terhelést.

Egyből elküldött a nődokim a MÁV-ba, ahol kimondottan terhességi cukorral foglalkozik egy dokinő. Nagyon jó Az a lényeg, hogy napi 160g szénhidrátnál többet ne fogyassz. Nekem sajnos kevés volt a diéta befektettek 5napra, ahol inzulinra állítottak be. A tanácsom a reggel ne igyál tejet mert az nagyon felviszi a cukor szintet. Ne izgulj nem lesz semmi baj már nagyon a végén jársz itt már semmi problémád nem lehet. Ne idegeskedj mert attól is felmehet a cukrod.De ha kérdésed van nyugodtan tedd fel és amire tudok válaszolok. Ja 7 alatt teljesen jó a cukor érték

24h

2011. jan. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Szia! Én a 32. héten tudtam meg, h cukros vagyok amikor megismételtük a terhelésest. Sajnos már inzulinozom magam, de nem vészes. Légyszi írj privit, talán tudok segíteni. Így kicsit hosszú lenne...

34 h km

2011. jan. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy megosztottátok velem, az előző dokim 175 g-os diétára írt ki, napi 6x-i étkezéssel, amit kb.1 hónapja hogy csinálok.Sikerül betartanom az egyes étkezéseket, de jópár kérdés felmerül bennem egyes kajákkal kapcsolatban, ezt szeretném egyeztetni szakorvossal.Hétfőre kaptam időpontot az Sztk-tól, elviszem neki az étrendemet, hogys nézze át és emelje ki a kritikus pontokat.Ha terhelésesre küld, semmiképpen nem megyek el rá, inkább várok egy hetet, míg visszajön a másik.
2011. jan. 29. 06:32
 5/7 anonim válasza:
34 h km vagyok. Arra figyelj, hogy ne koplalj túlzottan és egyél valami utóvacsit (pl. pár szem gyümölcs). Ez és a reggeli között elég sok idő eltelik, ezért is megugorhat a reggeli utáni cukrod. Nekem sajnos ezzel együtt is 7 fölött volt a reggeli, ezért kell az inzulin. Neked már nem hiszem, hogy kiírnak, hisz már tényleg nincs sok szülésig. Kitartást Neked! Ha betartod a diétát, nem lehet nagy gond.
2011. jan. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a bártorítást, igyekszem a diétát betartani, külön jegyzetfüzetem van + táblázatban is vezetem.

Saját kreálású, mert amit kaptam, az egy katalógusban volt benne, egy csomó olyan kaját tartalmaz, amit én nem szeretek vagy nem úgí csinálok, ahogy leírják.Van olyan nap, amit úgy kezdenek, hogy 2dl tej( 10 g)+ 1 szelet kenyér ( 20 g ).Ez szép és jó, szeretem a tejet, de tudom, hogy a reggeli órákban nagyon felviszi a cukrot.Én reggelire inkább tojást, olajoshalat, felvágottat, ilyesmit szoktam enni + Dexit, Abonett kenyeret, ilyesmit.

Egy-egy étkezés között általában 3 h-t szoktam hagyni, ebédre igyekszem vmi meleg kaját enni, általában levest ( erről az egyről nem tudok lemondani, és talán nem is kell, mert nem rántom be egyiket se, az elején párolom össze egy evőkanálnyi liszttel + pirospaprikával ), tésztát elhagyom általában, max.a nagyon alacsony Ch-tartalmúakhoz eszek egy kicsi durum cérnametéltet.

Ti milyen elvek alapján diétáztok?Miket szoktatok enni?

2011. jan. 29. 14:00
 7/7 Monatella válasza:
Teljesen jól csinálod:) Amit én szoktam enni, virsli,light sajtok, párizsi natúr csirke mell. Ezeket büntetlenül eheted. Ha bírod a káposztát ehetsz székelykáposztát, vagy paradicsomos káposztát sült virslivel. (cukor és rántás nélkül) de ha beütöd , hogy diétás ételek vagy szénhidrát szegény ételek a google-be kidob egy párat. De kérlek vigyázz, hogy ne éhezzzz mert az neked is és a babának is árt. Mindig legyen meg a napi szénhidrát mennyiség. Ha tudok segíteni írj.
2011. jan. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!