Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kell mérni otthon a...

Hogyan kell mérni otthon a vércukrot? Egy, vagy másfélórával az étkezés után kell 7. 0 alatt lennie?

Figyelt kérdés
Sajnos nem világos a dolog, nekem a dokim anno azt mondta,hogy 1 órával, a dietetikus 1-1.5 órával az étkezés utánt mondott. A neten a nőgyógyászok honlapjain is sokszor 1.5 órás értéket olvasok, és sokszor 1 órásat is. Mi az igazság? Az egy és másfél órás érték között ugyanis hatalmas különbség van (nekem pl. ma ebéd után az 1 órás érték 6.7, a másfél órás 5.6 volt)
2010. szept. 17. 16:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem a reggeli után magas az értékem, és nem is akkor, ha sok szénhidrátot eszem, hanem ha bizonyos ételeket együtt eszem. Pl. Ha eszem egy 6 g szénhidrátos szendvics után egy kis diabetikus csokit (15 g szénhidrát) felmegy 7 fölé simán, de ha 4 db ilyen kenyeret eszem, tök jó az eredmény. Vagy, ha pici tészta mellé eszem desszertnek egy kis gyümölcsöt, pl. almát, fölmegy, de ha dupla adag tésztát eszem, akkor jó az érték. Tehát nálam pl. külön kell enni a diabetikus eédességet, a gyümölcsöt is. Pl. ha eszem 1 almát, körtét, 4 szilvát, 1 banánt, 1 narancsot, 6 alatti lesz az eredmény. Valahogy nem szereti a szervezetem, ha keverem az ételeket. Én még nem vagyok diétán, de hajlamos vagyok a magas cukorra, ezért figyelem mindig az értékeket és odafigyelek mit eszem.
2010. szept. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó, ha figyeled a cukrodat. Le a kalappal Mindenkinek egyéni érzékenysége van, pl. az ételek együtt evésére is. Én a tejre szoktam égig érő cukrot produkálni. A joghurttól semmi bajom. Most még nem magasak az értékeim a tejtől sem, de ahogyan növekedik a baba és termelődnek a hormonok az inzulin nem tud majd velük meg birkózni. Sajnos sok olyan kismamával találkoztam, akik nem vették komolyan a diétát, arra hivatkozva, hogy éheznek, össze eszegettek mindenfélét, aztán csodálkoztak amikor előkerült az inzulin. Jobb ezt elkerülni. Ám az tény, hogy van akinek így sem sikerül.
2010. szept. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!