Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kell mérni otthon a...

Hogyan kell mérni otthon a vércukrot? Egy, vagy másfélórával az étkezés után kell 7. 0 alatt lennie?

Figyelt kérdés
Sajnos nem világos a dolog, nekem a dokim anno azt mondta,hogy 1 órával, a dietetikus 1-1.5 órával az étkezés utánt mondott. A neten a nőgyógyászok honlapjain is sokszor 1.5 órás értéket olvasok, és sokszor 1 órásat is. Mi az igazság? Az egy és másfél órás érték között ugyanis hatalmas különbség van (nekem pl. ma ebéd után az 1 órás érték 6.7, a másfél órás 5.6 volt)
2010. szept. 17. 16:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem azért, de a te esetedben tök mindegy, mert mindkettő 7 alatt van. De én másfél óráról tudok.
2010. szept. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
most speciel 7 alatt volt, de mi van akkor, ha az egy órás 7 fölött, a másfél órás hét alatt?
2010. szept. 17. 17:20
 3/12 anonim ***** válasza:
Pont ezért kell 1 órával étkezés után mérni, mert akkor magasabb és azt az értéket kell figyelembe venni. A kórházban is 1 órás értéket néznek.
2010. szept. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
pont itt olvastam amikor rákerestem erre a dologra, hogy van olyan kórház is, ahol a másfél órást nézik. Nagyon nem egyértelmű ez.
2010. szept. 17. 17:44
 5/12 anonim ***** válasza:

De szerintem azt nézik, hogy mennyire emelkedik étkezés után 1 órával, Másfél-2 órával később pedig, hogy visszaállt e a kiinduló értékre.

Mert egészséges embernél, nem mehet fel egy bizonyos érték fölé a cukor. Illetve bizonyos idő elteltével vissza kell állnia x érték alá.

Úgyhogy szerintem két különböző dolgot mérnek ezzel.

De ha az 1 órás nem megy 7 fölé, akkor felesleges nézni a másfél órást, mert akkor már csökkennie kell.

És az sem mindegy, hogy mit eszel, mert például eszel húslevest, zöldbabfőzeléket, fasírttal- meg sem emeli a vércukrodat, mert nincs benne számottevő szénhidrát. Úgyhogy ott bármikor méred, nem mehet fel a vércukrod.

2010. szept. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, nem akarom erőltetni ezt az 1 órás dolgot, evégre mindenki maga dönti el, melyik diabetológusra vagy dietetikusra hallgat. Én is inkább a 1,5 órás értékeket néztem először, pont azért, mert volt, hogy fölment 7 fölé 1 óra múlva, de az orvosok meggyőztek arról, hogy jobban teszem, ha az 1 órás értékeket figyelem. Persze, orvos és korházfüggő, de én sokkal gyakrabban találkozom ezzel az 1 órás módszerrel, és pont azért javasolják az 1 órát, mint írtam, mert akkor a legmagasabb és azt kell figyelni, ne legyen gyakori a 7 fölötti, illetve, ha nagyon fölmegy 8-9 körülre többször is, akkor befektethetnek a kórházba. Attól függően mit eszel, de ha fölmegy az érték 8-ra, de te 1,5-2 órával később méred, az már lemehet simán 7-re vagy akár 7 alá, és nem fogd ezeket tudni, pedig fontos.
2010. szept. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szinte mindennek utána néztem GDM-el kapcsolatban. Már negyedik GDM-s terhességemet csinálom, remélem végig. Legfontosabb érték a reggeli előtti és a reggeli után egy órával vannak. Ugyanis reggeli után egy órával a cukorszintnek már vissza kell állnia normális értékre, ami egészségeseknél 6,5 alatt, Gdm-eseknél 7.2 alatt van. Étkezés után, mindenkinek fölmegy a cukorszintje, ami inzulin (amit ugye a hasnyálmirigy termel) segítségével lebomlik és a vér egy óra múlva normális értéket mutat. Tehát diéta mellett mindig étkezések előtt és étkezések után egy órával mérünk.
2010. szept. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Annyi, hogy szerintem, akinek néha ugrál a cukorszintje, érdemes nemcsak reggel mérni. Nekem sokszor volt, hogy reggeli után normális volt az érték, de este pl. fölment.
2010. szept. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A napi vércukorszint egyénenként változó lehet. Különbözhet az egyes ételek hatása a cukorszintre. Nekem a tej mindig nagyon tartósan megemelte, pedig nagyon szeretem. A tészták viszont könnyebben eltűntek a vérből. Azért a reggelit szokták (elsősorban) ellenőrizni, mert ha az nem jó, akkor előfordulhat, hogy változtatni kell a diétán. Az tény, hogy az utóvacsorát nem szabad kihagyni, mert megdobhatja a reggeli értéket. Persze a többi sem kihagyható, de legkönnyebben az utóvacsit szokták elfelejteni.
2010. szept. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, nekem pl. a reggeli mindig alacsony, 5.5-5.7 körül van reggeli után 1 órával.
2010. szept. 17. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!