Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, Anyukák! Lehet baja...

Kismamik, Anyukák! Lehet baja a picimnek az antibiotikumtól? Szedett valaki és nem lett baj?

Figyelt kérdés
20 hetes vagyok és 2 hete megfázással küzdöttem amit kikezeltem citromos-mézes hársfa teával,de a torokfájásra semmi nem segített.Tegnap a háziorvos írt fel antibiotikumot,mert nagyon csúnya a torkom(Amoxicillint).A nőgyógyász is megerősített benne,hogy ilyenkor szedni kell.Más is volt így?
2010. szept. 15. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Éppen most értem vissza a dokitól...

Nekem torokfájásra Maripent adott, és javasolta az Aszpirin-t vagy az Aszpirin plus C-t. Na, ez utóbbiakat viszont a patikában nem ajánlották.

Ha a nődokid is megerősítette, szerintem szedheted, elvégre már két hete húzódik ez a csúnya megfázás. Nehogy tüdőgyulladás vagy komolyabb legyen belőle.

Egyébként sem jó betegnek lenni, de kismamaként kész tortúra az egész. :(

2010. szept. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is kb 3-4hete hagytam abba az augmentin szedését, nekem tüszös mandula gyulladásom volt. A legnagyobbat kaptam, asszem 1gramosat, de nem biztos, a doboza már nincs meg. Azt olvastam én is a betegtájékoztatóba, hogy nem lehet szedni kismamáknak, de a legtöbb antibiotikumra ez van írva. Én két nap alatt rendbe jöttem amúgy. Igaz a torkom tovább fájt egy picit, de szépen leszedte a tüszőket, már semmi bajom. Voltunk 4D múlthéten a kislányunk él és virul, ott is azt mondták, hogy nagyobb baj lett volna ha nem szedem. :) Boldog babavárást kívánok!
2010. szept. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia, én is 20 hetes voltam,amikor nagyon csúnyán begyulladt a mandulám és én is először a házi gyógymódokat próbálgattam ki, sajnos nem segített csak az antibiotikum ért valamit, nekem Augmentint írtak fel. A babádnak nem lesz semmi baja az antibiotikumtól, az biztos, viszont jó, hogy elmentél dokihoz, mert ha esetleg lázas lettél volna az már árthatott volna neki. (szép, egészséges 5 és fél hónapos kislány anyukája)
2010. szept. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Semmi baj nem lesz. Én felfázás miatt szedtem 3X a terhesség alatt antib.-ot, egyre erősebbeket, de a hatóanyag a lényeg, nem is annyira a gramm, és megvannak a terhesség alatt is szedhető gyógyszerek, és neked ilyet írtak, szóval, ne aggódj! Az a veszélyes, ha nincs kezelve vmi gyulladás a szervezetedben!!

Ja, én is 18 hetes voltam, amikor az első kört beszedtem. :)

A babám makk egészséges.

2010. szept. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ja, látom, te 20, de lényegileg mindegy. Minden trimeszterre megvannak a szedhető antib.-ok.
2010. szept. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első babánál 37, 2. babánál a 19-20. héten kellett szednem. Nem lett semmi baj belőle :)
2010. szept. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!