Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Asztmával küzdő kismamak ti...

Asztmával küzdő kismamak ti is használtok vagy használtatok symbicortot?

Figyelt kérdés

Idáig elég volt időközönként a ventolin, de most elkaptam az influenzát és olyan köhögő rohamaim vannak hogy előjött az asztmám nagyon. Tüdőgyogyasz a symbicortot írta fel nekem mikor voltam nála a panaszokkal, csak terhesség alatt mindent is félek alkalmazni, használni nehogy gond legyen a babával. Az orvos mondta hogy lehet használni, csak azért jó lenne tapasztalatokat is olvasni.


Volt aki még szedte esetleg ezt a gyógyszert és minden rendben volt?

34hkm


Köszi a válaszokat!



2022. márc. 18. 08:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Az asztma ellenes inhalátorok hasonlóan a bőrön alkalmazott krémekhez helyileg hatnak, nagyon kicsi, alig mérhető mennyiségben szívódnak fel és kerülnek be a véráramba. A Symbicortban egy Ventolinhoz hasonló hatóanyag, valamint szteroid van. Mivel a vérrendszerbe alig kerülnek be, így nem okoz egyik hatóanyag sem gondot. Ellenben egy nem jól kontrollált asztma/asztmás roham a szülésnél elég kellemetlen tud lenni és ha neadjisten' műtét kellene, akkor is meg tudja nehezíteni az aneszteziológus dolgát.
2022. márc. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én végig szedtem a budesonidot a terhesség alatt. Ezekben a belélegzős gyógyszerekben nagyon kis adag hatóanyag van. Ennyitől nem lesz baja a babának.


Viszont ha nem szeded, és súlyos roham alakul ki, akkor eleve az oxigén hiány nagyon árt, plusz ugyanezt a szteroidot adják nagy dózisban. Utóbbi nem bagy gond, nyúlszájat okozhat, de az műthető. Nade az oxigénhiány... Én nem akartam egy agykárosodást megkockáztatni, szóval szedtem rendesen a gyógyszert.


A Symbicortban van még hörgőtágító is, gondolom az se árt a babának.

2022. márc. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%
Ha alkalomszerűen használod, akkor nem okoz gondot. Rendszeres használattal a babának szülés után lehetnek problémái a vércukrával (alacsony lehet), ezért nálunk az osztályon ha egy anya rendszeresen használt szteroidtartalmú gyógyszert a terhesség alatt, a babánál ugyanazt a protokollt alkalmazzuk, mint a terhességi diabéteszes anyák újszülöttjeinél. Vércukormérések és szükség esetén hozzátáplálás szükséges. De ez tényleg azoknál, akik napi szinten használják, illetve nem magyar kórházban dolgozom. De kérdezd meg a kórházban ahol szülni fogsz, hogy ott mi a rendszer. Emlékeim szerint Magyarországon nem nagyon foglalkoznak ezzel, legalábbis ahol régebben dolgoztam, ott így volt.
2022. márc. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
De ez egy olyan szer, amit rendszeresen kell használni, alkalomszerűen nem használ és akkor viszont tényleg a mellékhatásaival kell számolni, nem a hatásával. Én még mindig azt tartom biztonságosabbnak, hogy ne legyen gyulladás a hörgőben, mert a vajúdást is meg tudja nehezíteni az, ha valaki nem kap rendesen levegőt, ha véletlenül altatásra kerül a sor, akkor pedig lesz dolga az anesztesnek, hogy tartsa megfelelő szinten az oxigén szaturációt. Mivel a kérdező leírta, hogy az eseti szer nem volt elég, ezért valószínűleg a tüdőgyógyász nem véletlenül írta fel a Symbicortot.
2022. márc. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem amit a #3 írt, az dózisfüggő, és nem az asztmára adott belélegzős szteroidra vonatkozik, hanem a nagyobb dózisra.
2022. márc. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az asztmára adott inhalátorra is vonatkozik. Épp nemrég volt egy páciensem aki napi 1x használt Symbicortot a terhesség alatt és emiatt volt alacsony a baba vércukra az első 24 órában és kapott extra tápszert 3 óránként szoptatástól függetlenül.
2022. márc. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És miből tudod bizonyítani, hogy a napi 1x használt mikrogramm mennyiségű szteroidot tartalmazó lokális szer, amiből nanogramm mennyiség szívódik fel szisztémásan okozott a babának hipoglikémiát? Gondolkodjunk már!
2022. márc. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mivel én csak ápoló vagyok, ezért a neonatológus indoklására hagyatkoztam, és ő ezzel magyarázta.
2022. márc. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!! Megnyugodtam, elkezdtem már használni tegnap és sokkal jobban vagyok szerencsére. Valószínűleg a vercukrot fogják majd ellenőrizni mert terhességi cukrom is van sajnos.
2022. márc. 19. 08:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!