Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kihat a babára az állandó...

Kihat a babára az állandó feszültség, szodongás?

Figyelt kérdés
16 hetes terhes vagyok, de nem terveztem. Nem volt szívem elvetetni a babát. Viszont sosem akartam gyereket, sok ok miatt. Tudom, hogy felelőtlen voltam. Inkább szednem kellett volna fogamzásgátlót. Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, sírtam és remegtem, úgy össze voltam törve. Azóta minden este úgy fekszek le, hogy bárcsak egy rossz álom lenne az egész. Minden nap szorongok. Leginkább a szülés miatt, attól már most nagyon kivagyok, és minden nap azzal a tudattal kell élnem, hogy lesz valami komplikáció, vagy nem fogom bírni a fájdalmat. De azért is szorongok, hogy nem fogom bírni a gyereknevelést sem. Lelkileg nagyon megviselt ez a 4 hónap, és hol van még a vége...
2022. márc. 10. 18:49
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*szorongás
2022. márc. 10. 18:50
 2/18 anonim ***** válasza:
51%
Ezen nagyon sok kismama átmegy, még aki akarta a babát, az is. Végül mindenki túlélte a szülést és beleszokott az anyaszerepbe, így lesz ez veled is. A sok stressz pedig árt a babának.
2022. márc. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
56%
Nem volt szíved elvetetni, de már most érzelmi roncsot csinálsz belőle az anyaméhben... Korrekt.
2022. márc. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Igen, természetesen kihat a babára, hiszen a testedben van, és a tested reakciói terád is hatnak.
2022. márc. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
Hatással van rá most is, meg azután is, hogy megszülted. Ha valóban így érzel, akkor fontold meg az örökbeadást, sokan örömmel és szeretettel nevelnék.
2022. márc. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%

Nem, viszont ha így állsz hozzá, akkor alkalmatlan leszel a felnevelésére is, ami egész életére kiható trauma lesz a gyereknek!

Miért nem vetetted el? Egyáltalán van támogató közeged, párkapcsolat, szülők? Minél hamarabb keress fel pszichológust, mert csak egyre rosszabb lesz!

2022. márc. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Nem szeretnélek megbántani ne értsd félre, nem ismerlek nem ismerem a korulmenyeidet, nem tudom az okokat hogy miért nem akartál gyereket eddig … de annak fényében ahogy írsz és érződik belőled a kétségbe esés , és ez a mérhetetlen boldogtalanság az 5-ős valaszoloval kell egyet érteném !


Nagyon szép dolog hogy nem volt szíved elvetetni- ebből azt gondolom hogy adott esetben te egy jó anya lennel -DE !!! És itt jön a lényeg 4 hónap alatt már valamennyire talán pozitívabban kene látnod ezt az egészet ! De ahogy érzem belőled te nem így vagy vele !

Hangsúlyozom megint nem ismerlek téged és a korulmenyeidet sem …


Anyaként azt mondom neked ha ez nem fog változni tényleg gondolkodj el az örökbe adason, mert a gyermeked mindig érezni fogja rajtad ezeket az érzéseket amik benned vannak … most is érzékeli a pocakodban a stresszt, a bánatot, de az örömöt és a nyugalmat is !


Nem akarlak meggyőzni semmiről ! Pláne nem arról mekkora öröm egy gyermek … ezáltal az anyaság is minden nehézséggel együtt ! Pedig az !!!


A szulestol pedig ne félj … tudom könnyű ezt mondani … de tudod ez elkerülhetetlen … ha félsz akkor is eljön , inkább próbálj rá agyban felkészülni vannak nagyon jó könyvek is amik erről szólnak !


Ha gondolod írj privatban, szívesen meghallgatlak !


Kitartást kívánok lelkileg és testileg egyaránt neked ! ❤️

2022. márc. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem nem hat rá semmi idegesség terhesség alatt és (most biztosan le leszek pontozva) egy babára sem hat semmi, kb. 10 hónapos koráig azt se tudja, hogy létezik. Nagyon túl van ez misztifikálva, hogy a pár centis magzat, aki éppen azzal foglalkozik, hogy kifejlődjön, ami nem kis feladat, közben majd anyukája lelkével is foglalkozik, vagy kihat rá. Én legalábbis nem hiszek ebben, az enyémnél rosszabb terhessége nem sok anyának volt, az is csoda, hogy túléltük, a lányom viszont kiegyensúlyozott, nyugodt gyerek lett.
2022. márc. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%

Valamiért az élet azt akarta hogy neked gyereked legyen. Sok más nőnek nem lehet bármennyire is próbálkozik. Van oka annak amiért egy baba valakihez " oda kerül "

Ha ennyi stressz mellett is életben marad,akkor nagyon erős baba , gondolj arra hogy lesz egy barátod aki mindig melletted fog állni.

2022. márc. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%
Úristen, 8-as :D Nem az anyja lelkével foglalkozik a baba 😂 Hormonokról hallottál már, azon belül is főleg a kortizolról?
2022. márc. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!