Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy probléma terhesség...

Pajzsmirigy probléma terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Soha nem volt pajzsmirigy problémám, a legutóbbi vervétel mutatott mást.


Jelenleg 12.hétben járunk, ma sikerült először időpontot szereznem endokrinologushoz.


Szó szerint így fogalmazott:- Hölgyem a 30 éves praxisom alatt nem láttam kismamát ilyen rossz eredményekkel, gyakorlatilag lehetetlen, hogy terhes legyen.-


Kaptam gyógyszert, 3 hónap múlva kontroll.

Szerinte még időben vagyunk hogy pótolva legyen a hormon.


TSH 8,9

fT4 14,59

Alt 0.8

Tapasztalt valaki hasonlót, illetve valóban időben eljutottunk orvoshoz? Ijesztő volt mindenesetre


2022. márc. 10. 14:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
#8-as vagyok, igen kérdező, én is erre gondoltam. Minél előbb akarja orvosolni. Természetesen a mellékhatások mindig előfordulhatnak, még azoknál is, akik a te adagodnak a töredékét szedik be. Én mint írtam 125-öt szedek, nyilvánvaló, hogy nekem ez már túl sok, de a terhességre való tekintettel muszáj. Nálam is voltam mellékhatások az utolsó emelésnél, mikor 100-ról 125-re emeltük: nem tudtam aludni, szorult a torkom újra, furán éreztem magam. De 2 nap után jobb lett, elmúlt. Azért írom, hogy ne ijedj meg, ezek a mellékhatások előfordulhatnak, de gondolom a doki is mondott erről valamit, illetve a betegtájékoztatóban is vannak információk,sajnos túl sok is. 😆 Szép kis lista van a dobozban, de igazából az emberek javát alig érinti valamelyik, csak ugye bele kell írniuk.
2022. márc. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Komáromhoz lakunk közel. Ez jó ötlet lehet. Magyar állampolgár vagyok, csak itt mentem férjhez.
2022. márc. 10. 17:05
 13/14 A kérdező kommentje:

A kiírt fél tablettát holnap elkezdem, nem feltétlen vagyok én a doktor ellen, de mindenesetre megkérdezek mást is.

Olvastam már negatív kritikát erről az orvosról, még ő maga is azzal viccelődött, hogy nem riadok e meg a világ legszigorúbb orvosától... persze kritika bárkit érhet.

Bízom benne hogy túl erős mellékhatások nem lesznek, épp a héten könnyebbültem meg a szédüléses, hányingeres időszak után.

2022. márc. 10. 17:11
 14/14 anonim ***** válasza:
Fél tabletta az 50 mikrogram gondolom. Valamiért én azt hittem 100 az indulási. Rosszul olvashattam. De 50 nekem elég okésnak tűnik. Az az ezért nem vészes.
2022. márc. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!