Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy probléma terhesség...

Pajzsmirigy probléma terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Soha nem volt pajzsmirigy problémám, a legutóbbi vervétel mutatott mást.


Jelenleg 12.hétben járunk, ma sikerült először időpontot szereznem endokrinologushoz.


Szó szerint így fogalmazott:- Hölgyem a 30 éves praxisom alatt nem láttam kismamát ilyen rossz eredményekkel, gyakorlatilag lehetetlen, hogy terhes legyen.-


Kaptam gyógyszert, 3 hónap múlva kontroll.

Szerinte még időben vagyunk hogy pótolva legyen a hormon.


TSH 8,9

fT4 14,59

Alt 0.8

Tapasztalt valaki hasonlót, illetve valóban időben eljutottunk orvoshoz? Ijesztő volt mindenesetre


2022. márc. 10. 14:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem értek azzal egyet, hogy így dramatizálta a dolgot. Természetesen kezelni kell a pajzsmirigyet terhesség alatt, én csak tudom, PM alulműködő vagyok. De az teljesen más tészta, mikor terhesség alatt jön elő a próbléma. Nem te kérted. 🤦🏻‍♀️ Ez már így van, előfordul terhesség alatt. Igazából a nehezén már túl vagy, a 12. hétig okozhat problémát. Nekem az endokrinológusom konkrétan ezt mondta: 10 feletti értéknél okozhat gondot esetleg. Nekem terhességi teszt után ugrott fel 4-re, emiatt kérdeztem rá. A helyedben nem aggodnék, mert kezelve lesz, illetve beléptél a 12. hétbe. Nemsokára (17. héttől) már a baba pajzsmirigye is működik. Az enyém jelenleg TSH 0,4, és bizony ez azóta van, mióta a baba is termel magának. Szóval nemsokára az tiéd is le fog esni+ gyógyszert is fogsz kapni már rá. Ne aggódj! Az a legfontosabb. Ez már így van, de a jó hír az, hogy ez már csak jobb lesz. Az értéked folyamatosan javulni fog mostantól.
2022. márc. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
Enyém 7.8 volt és az én orvosom azt mondta, hogy ez normális. Sőt előfordulhat, hogy szülés után lesz majd csak elszállva igazán. Szerintem keress másik orvost, kerül amibe kerül.
2022. márc. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Úgy látom, hogy meg a dramatizálás az orvos részéről...

Ha ez megnyugtat, én is 8-as tsh-val estem teherbe. Nincs baj, amíg a t3, de főleg a t4!! rendben van.

Nem 3 hónap múlva kell kontroll, hanem 4, mivel terhes vagy.

Milyen és mekkora dózisú gyógyszert kaptál rá?

2022. márc. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
Első trimeszterben az optimalis TSH szint 0.1 es 2,5 közötti. Az orvos erősen túldramatizálta a dolgot, de a 7,8-ra azt mondani, hogy jó, az meg a másik véglet…. De 4 hetente kell kontroll amíg be nem áll, nem 3 havonta….
2022. márc. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

L-Thyroxin 100-at írt (Szlovákia)

És úgy adagolta hogy első héten felet naponta,2.héten egy nap felet, egy nap egészet, aztán 3.héttől már megy egy egész.


Azt mondta mivel jönnek a melegebb idők, a pajzsmirigy értékek is jobbak lesznek.

2022. márc. 10. 15:52
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

Jesszus. Levotiroxint nem kell felepiteni, el lehet kezdeni a normal adagot es a dozisa szubklinikus alulmukodes eseten 1 mikrogram/ttkg.

Ez tenyleg endokrinologus? ….

2022. márc. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%

Ohh, b@szdki...

Hagyd inkább, kérj időpontot magánba. Nekem az 50-es L-thyroxintól 3 nap után 120-190 között ingázott a vérnyomásom, és úgy, hogy előtte 2-3 hétig 25ug-t szedtem.

Kontár "endokrinologus"...

2022. márc. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

Na csak nyugalom, első vagyok.

Érdemes elmenned máshová is. Tudom, az orvos, az orvos, szakmabeli, mi viszont nem. Nem szoktam olyat mondani, írni, hogy ne hallgasson az ember az orvosra, mert az veszélyes is lehet. Csak annyit mondok, hogy érdemes megkérdezni egy másik orvost is. Mi csupán tanácsot tudunk adni, mivel pl. nekünk is pajzsmirigy problémánk van. Nekem 6-8 között mozgott a TSH-m, maga a t4 jó volt. Első adag, amit kaptam, az 37,5 mikrogramm volt (ezt úgy képzeld el, hogy 1 szem 25 mikrogrammos tabletta + egy fél szem). A 100 elég nagy adag, indulónak. De tudom azt is, hogy drasztikusan lenyomják terhesség alatt a TSH-t. Én 22 hetes terhes vagyok, velem is ez van most. Én 125-öt szedek jelenleg. DE, nálam folyamatosan lett emelve, már terhesség előtt kezdtük. Szóval azt elhiszem, hogy kellhet 100 mikrogramm, csak ugye mivel sosem szedted eddig, kezdő adagnak soknak tűnik. Viszont ugye esetedben már a baba ott van a pocakban, talán a doki hamar leakarja húzni. Talán igaza van. Én 125-öt szedek és jól vagyok. Néha előfordul, hogy kicsit furán érzem magam, de az enyém azt mondta (endokrinológus), hogyha tudom, szedjem, ha előjönnek erősebb mellékhatások, illetve gyakran, nem csak nagy ritkán valami (mint most), akkor hívjam és lejjebb veszünk az adagból.

2022. márc. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igazából nekem azt mondta az orvos, hogy be kell hozni a lemaradást, és hogy a szervezet majd annyit vesz el, hasznosit a tablettából amennyi kell, de mindenesetre kérek ki más véleményt is. Nagyon nehéz volt endokrinologushoz jutni, a következő aki akad 90km-re van. De rákérdezek az adagolásra mástól is.

Köszönöm a hozzászólásaitokat! :)

2022. márc. 10. 16:53
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha nem laksz a határtól nagyon messze, akkor szerintem gyere át Magyarországra. Merrefelé éltek?
2022. márc. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!