Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlhordott babák milyen...

Túlhordott babák milyen gyakoriséggal kakilnak bele a magzatvízbe? Tapasztalatok érdekelnének.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Péntekre vagyok kiírva. Félek, hogy a babám belekakil a magzatvízbe. Nektek túlhordott babánál előfordúlt? Járt valamilyen következménnyel? És bocsi a sok kérdéséret, de túlhordásnál milyen időközönként vizsgálnak és hogyan? Nagyon köszönöm!
2008. dec. 16. 07:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

szia!


én csak annyit fűznék hozzá, hogy nekem a kisfiam egy héttel előbb jött császárral, mert jöttek a fájások, nem tágultam a doki megnézte a magzatvízet és zavaros volt, vagyis az én drágám már akkor belekakált. Szerencsére nálunk nem volt semmilyen következménye, nem kellett neki semmit sem adni.

2008. dec. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Azt megkérdezhetem, hogy a méhlepény hányas fokban volt érett, mert állítólag azzal is összefügg a dolog?
2008. dec. 16. 07:48
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
nekem 1 hetes túlhordásom volt,aztán indítottak,de nem volt semmi probléma,minden nap nézték a magzatvizet
2008. dec. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én két nappal előbb szültem a kiírtnál, mégis belekakilt a kis drága.És ki is volt ázva rendesen, két hétig csak hámlottak a kezei, meg a lábai, a körme pedig akkora volt, hogy minden szoptatás után úgy néztem ki mint egy macskatámadás áldozata.
2008. dec. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Szia! Én a doki szerint két héttel hordtam túl a lányomat (nem volt igaza, én tudtam jól a fogantatása időpontját, a mensiből számolt nem volt igaz, de ez más tészta) és nem engedtem indítani a szülést, mert minden rendben volt. Nst-t csináltak minden másnap, meg flowmetriát (uh-val nézték a lepény állapotát, az átáramlást) minden rendben volt, spontán indult meg a szülés és gond nélkül szültem, szép tiszta volt a magzatvíz is.

Vannak dokik, akik szertik nézni a vizet kétnaponta (előttem is írta valaki ezt a dolgot) de teljesen értelmetlen, ugyanis ha már beilleszkedett a kis buksija, akkor csak az úgynevezett fejvizet tudják vizsgálni, ami akkor is smán lehet tiszta, ha egyébként a baba belekakilt. Nem beszélve arról, hogy amint hallom, ez egy eléggé kellemetlen, sőt, fájdalmas vizsgálat, ami gyakran okozza a szülés megindulását is. Nekem nem csinálták, mondjuk nem is engedtem volna. Nyugaton, a fejlettebb kórházakban ezt a vizsgálatot a fentebb említett okoknál fogva nem is csinálják egyáltalán, sőt, az USA-an két hét túlhordásnál még a kétnaponta való nst-t sem kérik. Ja, és ennek ellenére jobb a statisztikájuk, mint nálunk és kevesebb a császár is. Odakint ugyanis már nagyrészt belátták az orvosok, hogy nem kell Istent játszaniuk, a babák jobban tudják, mikor kell megszületniük.

2008. dec. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2008. dec. 16. 08:16
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

Szia! Én 8 nappal hordtam túl, III. fokú volt a lepényem már(nem dohányzom, nem azért!!!), 2 naponta Flowmetria, magzatvízvizsgálat volt, naponta nst. Semmi probléma nem volt, a 8. napon mégis megindították a szülést, a magzatvíz normális volt, a kislányomon nyoma sem volt, hogy túlhordtam volna (azóta is lelkiismeret-furdalásom van, hogy esetleg kikényszerítettük őt a külvilágba, pedig még maradt volna, dehát jobb félni, mint megilyedni...).

Üdv: 7 hós kislány anyukája

2008. dec. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
mármint: megijedni :)
2008. dec. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nálatok van amnioszkópia?

Én majdnem 2 héttel hordtam túl a fiamat. 2 naponta majd naponta amnioztak, de egyáltalán nem fájt. Minden oké volt. CTG-n se látszott semmi még a szülés előtt 12 órával sem...(azt is 2 naponta majd naponta készítették)

A lepény csak 1-es fokban volt érett (mondták is hogy azért csücsült bent még ilyen sokat mert nem volt elöregedve a lepény és még kapta a tápanyagokat rendesen)

Egyébként meg második, többedik baba csak később illeszkedik be tehát van hogy csak a szülés napján, úgyhogy azért van vmi értelme az amnioszkópiának.

Nekem szerdán indították volna, de szerencsére kisfiam kedden hajnalban magától elindult.5 óra alatt meglett vajúdással együtt. A végén kakilt bele a vízbe egy kicsit, de szerintem azért, mert nem jól vettem a levegőt, meg visszatartottam:(

Mindenki mondta, hogy 2 héttel túlhordva biztos fel lesz ázva stb. de nem volt ilyesmi, nagyon szép volt (már amenyire egy újszülött szép:)) a körme volt eszméletlen hosszú, már úgy született, hogy karmolás volt a kis arcán.

Annyi volt a különbség még (láttam már jónéhány szülést) hogy alig volt rajta magzatmáz (mivel az már felszivódik ekkorra).

Szép és könnyű szülést kívánok neked!!:)

2008. dec. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem egy héttel korábban születettt a fiam, és így is zavaros volt a magzatvíz, de semmi baj nem lett belőle. Elég ritka, hogy ez gondot okoz.
2008. dec. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!